Ülkemizde ve dünya genelinde her geçen gün daha fazla kitleye ulaşan Xiaomi markasının telefon sorunları ve çözümleri ile karşınızdayız. Daha çok sık karşılaşılan ve insanları oldukça rahatsız eden problemlere yazımızda yer vereceğiz. Bu sayede artık sizler de Xiaomi marka telefonlarınızdaki sorunları rahatça çözebilirsiniz.

Xiaomi Isınma Sorunu Çözümü

Telefonlarda sıkça görülen sorunlardan birisi şüphesiz ki ısınmalarıdır. Xiaomi marka telefonlarda da sıklıkla karşılaşılabilen bu sorunun aslında basit birkaç nedeni ve çözümü bulunuyor. Her  telefonda olduğu gibi söz konusu markaya ait telefonların ısınma sorunları da öncelikle aşırı yüklenmeden dolayı kaynaklanmaktadır. Kısacası telefonunuzu yoracak oyunlar oynuyorsanız ve çok vakit geçiriyorsanız bunun oldukça normal olduğunu söylememiz gerekiyor. Ancak yine de bu ısınmalara karşı alabileceğiniz birkaç önlem bulunuyor. Bu sayede sizler de telefonunuzun ısınma sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturabilirsiniz. İşte sizlere çözüm önerilerimiz:

  • Arka planda açık uygulama ve program bırakmayın
  • Telefonunuzdan yüksek performans almanız gerekmiyorsa pil tasarrufu modunu açık bırakın. Bu sayede minimal bir güç harcaması olacağı için telefonunuz daha az ısınacaktır.
  • Yaz günlerinde telefonunuzun kılıfını arada çıkartıp temizleyin. Yapacağınız bu temizlikle birlikte toz ve diğer maddeler gideceği için telefonunuz daha az ısınacaktır.
  • Telefonunuzun depolama alanını sık sık kontrol edip temizleyin.

Xiaomi Kasma Sorunu Çözümü

Xiaomi sorunları arasında görülebilen bir diğer olay da telefonun kasması ve beklenen performansı vermemesidir. Bunun önüne geçmek ve olayın çözümünü bulmak için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki kriterlere dikkat etmek ve uygulamak olacaktır.

  • Telefonunuzda birçok programı aynı anda açmak ve arka planda açmalarına devam etmek kasmasına yol açabilir. Bu yüzden de telefonun pil tasarrufu ayarlarını kontrol etmenizi öneririm.
  • Xiaomi sorunları olarak görülebilen kasmanın bir diğer nedeni de yukarıda belirttiğimiz ısınma durumlarıdır. Isınan bir telefonun performans olarak zayıflayacağı için kasacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden de telefonunuzu elinizden geldiği kadar soğuk tutmaya çalışmalısınız.
  • Eğer oyunlarda kasma sorunu yaşıyorsanız yardımcı bir program kullanmanız işinize yarayabilir. Bunun için de “Game Booster” programından yararlanabilirsiniz.

Xiaomi Reklam Sorunu Çözümü

İlk başta gerçekten de garip gelen bu durum ne yazık ki Xiaomi sorunları arasında yer alıyor. Ancak bunun çözümünün gerçekten kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için öncelikle reklam gözüken standart telefon uygulamalarından herhangi birine giriş yapın. Yazımızda telefonlarda en çok kullanılan dosya yöneticisinde reklam sorununu ele alacağız. Göstereceğimiz ayarları uygulamanız sayesinde telefonunuzda artık bu uygulamada reklam gösterilmeyecektir.

Xiaomi Telefonlarda Reklam Çıkma Sorunu

Xiaomi uygulamalarında reklam çıkma sorununu çözmek için öncelikle reklam gösterilen uygulamaya giriş yapın. Biz örnek göstermek için dosya yöneticisi programındaki reklamları kapatacağız. Söz konusu uygulamayı açtıktan sonra sırasıyla “Ayarlar>Hakkında>Öneriler” adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Yukarıdaki resimde de gösterildiği gibi söz konusu seçeneği kapatırsanız artık o uygulamada reklamlar görünmeyecektir. Ayrıca diğer uygulamalarda da reklam gösterilmesini istemiyorsanız aynı adımları takip ederek bundan kurtulabilirsiniz.

Xiaomi Ekran Görüntülerinde Kararma Sorunu Çözümü

Xiaomi marka telefonlarda yaşanan yeni sorunlardan birisi de ekran görüntülerinde kararma veya bulanık görüntü oldu. Yeni gelen güncellemelerle birlikte telefonlara eklenen karanlık mod nedeniyle yaşanan bu sorunu çözmek için ise karanlık modu kapatmanız yeterli. Böylece aldığınız ekran görüntüleri eskisi gibi net ve parlak olacaktır.

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?