Birçok kullanıcı İnstagram hikayelerini toplu indirmek için çeşitli yöntemler deniyor. Ancak bu birçok yazılımda ne yazık ki mümkün değil. Peki İnstagram hikayelerini topluca ve ücretsiz olarak nasıl indireceğiz? Haydi başlayalım.

Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Instagram son yılların en popüler sosyal ağ platformlarından biri haline geldi. 800 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla, işletmelerin ve bireylerin ürün ve hizmetlerini tanıtmak için platforma akın etmesi şaşırtıcı değil.

Instagram’ın en popüler özelliklerinden biri de Hikayeler. Hikayeler, 24 saat sonra kaybolan kısa, geçici videolar veya görüntülerdir. Takipçilerinize işletmenizin veya ürününüzün perde arkasını göstermek ya da günlük hayatınızdan bir kesit paylaşmak için harika bir yoldur.

Hikayeler yalnızca geçici olmaları için tasarlanmış olsalar da, onları kaydetmek isteyebileceğiniz zamanlar olabilir. Belki belirli bir Hikayeyi anı olarak saklamak ya da pazarlama amacıyla kullanmak istersiniz. Sebep ne olursa olsun, Instagram Hikayelerini indirmenin birkaç farklı yolu vardır.

Bu makalede, Instagram Hikayelerini nasıl indireceğinizi göstereceğiz. Ayrıca, Hikayelerinizi pazarlama amacıyla nasıl yeniden kullanabileceğinize dair birkaç ipucu paylaşacağız.

Instagram Hikayelerini indirmenin birkaç farklı yolu vardır. Size birkaç farklı yöntem kullanarak bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Yöntem 1: Instagram Uygulamasını Kullanın

İlk yöntem en basit olanıdır: Instagram Hikayelerini doğrudan uygulamadan indirebilirsiniz. Bunu yapmak için indirmek istediğiniz Hikayeyi açmanız ve sol alt köşedeki “kaydet” simgesine dokunmanız yeterlidir. Hikaye daha sonra telefonunuzun film rulosuna kaydedilecektir.

Yöntem 2: Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanın

İndirdiğiniz Hikayeler üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız veya takip etmediğiniz kişilerin Hikayelerini indirmek istiyorsanız, üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Bunu yapmanıza olanak tanıyan birkaç farklı uygulama var, ancak Instagram için Story Saver’ı kullanmanızı öneririz.

Story Saver’ı kullanmak için uygulamayı indirmeniz ve Instagram kimlik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Giriş yaptıktan sonra herkese açık Hikayelere göz atabilir ve istediklerinizi kaydedebilirsiniz. Ayrıca belirli kullanıcıları arayabilir ve onların Hikayelerini kaydedebilirsiniz

Instagram Hikayelerini Bilgisayardan İndirme

Instagram Hikayeleri, arkadaşlarınızı ve takipçilerinizi neler yaptığınızdan haberdar etmek için harika bir yoldur, ancak yalnızca 24 saat sürer. Peki ya kendi Hikayelerinizi ya da bir başkasınınkini kaydetmek isterseniz? İşte bunu bilgisayarınızdan nasıl yapacağınız.

Instagram Hikayelerini indirmenin birkaç farklı yolu vardır. Bunlardan biri üçüncü taraf bir uygulama kullanmak, diğeri ise web tabanlı bir hizmet kullanmaktır.

Tarayıcı Eklentisi Kullanın

Instagram hikayelerini toplu indirmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı uygulama vardır. En popüler olanlardan biri Mass. Instagram için indiricidir.

İndir: https://chromewebstore.google.com/detail/mass-instagram-i%C3%A7in-i%CC%87ndi/ldoldiahbhnbfdihknppjbhgjngibdbe?hl=tr

Uygulamayı tarayıcınıza yüklendikten sonra açın ve Instagram kimlik bilgilerinizle oturum açın. Giriş yaptıktan sonra hikayelerini indirmek istediğiniz kişinin hikayelerine girip seçeneklerden birini seçin.

instagram hikaye indirme eklentisi

İlk seçenekte girmiş olduğunuz kişinin hikayelerini tek seferde indirebilirsiniz. Diğer seçenek ise herkesin hikayelerini tek seferde indirmeye çalışır. Ancak çok sayıda takip ettiğiniz hesap varsa bu biraz uzun sürecektir.

Web Tabanlı Hizmet Kullanma

Üçüncü taraf bir uygulama yüklemek istemiyorsanız, DownloadGram gibi web tabanlı bir hizmet de kullanabilirsiniz.

Web tabanlı bir hizmeti kullanmak için, web sitesine gidin ve Hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını girin. Bunu yaptıktan sonra, “İndir” düğmesine tıklayın.

Web sitesi daha sonra Hikayeyi indirmek için kullanabileceğiniz bir bağlantı oluşturacaktır. Bağlantıya tıkladığınızda Hikaye bilgisayarınıza indirilecektir.

Instagram Hikayelerini Telefondan İndirmek için Uygulamalar

En sevdiğiniz Instagram Hikayelerini indirmek istemenizin birçok nedeni olabilir. Belki daha sonra tekrar izleyebilmek için telefonunuza kaydetmek ya da Instagram’ı olmayan arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, Instagram Hikayelerini indirmenin birkaç farklı yolu vardır.

İlk yöntem resmi Instagram uygulamasını kullanmaktır. Bir hikayeyi görüntülediğinizde, sol alt köşede aşağı bakan bir ok göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda hikaye telefonunuza indirilecektir. İndirdiğiniz tüm hikayeleri profilinizin “Öne Çıkan Hikayeler” bölümünde bulabilirsiniz.

İkinci yöntem ise üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Bunlardan birkaçı mevcuttur, ancak biz “Story Saver for Instagram” (iOS) ve “Story Downloader for Instagram” (Android) uygulamalarını öneriyoruz. Bu uygulamaların kullanımı ücretsizdir ve herkese açık herhangi bir Instagram hikayesini sadece birkaç dokunuşla indirmenize olanak tanır.

Üçüncü yöntem ise hikayenin ekran görüntüsünü almaktır. Bu, hikayeyi yüksek kalitede kaydetmenize izin vermediği ve her hikaye için manuel olarak yapmanız gerekeceği için en az ideal yöntemdir. Ancak sıkışık durumdaysanız bu da bir seçenektir. iPhone’da ekran görüntüsü almak için güç ve ana ekran düğmelerine aynı anda basmanız yeterlidir. Android’de bu işlem telefonunuza göre değişir ancak genellikle güç ve ses kısma düğmelerine aynı anda basılı tutmanız yeterlidir.

Instagram Hikayeleri arkadaşlarınızı takip etmenin ve neler yaptıklarını görmenin harika bir yoludur ve artık bunları indirebilir, böylece daha sonra yeniden izleyebilir veya başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

İPhone Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?