İPhone Instagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, Instagram kullanıcılarının videoları telefona kaydetmek istemesindendir. İPhone kullanan kişiler, sıradan telefonlara göre farklı uygulamalar yapmak zorunda kalabilirler. Çünkü iPhone ve Android’lerin çalışma sistemleri birbirinden farklıdır. iPhone kullanmayan kişilere göre, iPhone kullanımı karışık gelebilmektedir. Instagram’dan iPhone’a video indirmek isteyenler program kullanmalıdır. Böylece beğendikleri Instagram videolarını kısa sürede indirebilirler.

Instagram’dan Neden Video İndirilir?

Instagram’dan video indirmek istemenin farklı sebepleri olabilmektedir. Bu sebepler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Videonun telefon içinde de olmasını isteme
 • Videoyu başka kişilerle paylaşma
 • Videoyu yeniden izlemek için yeniden İnstagram’a girmek istememe
 • Videonun kaybolacağını düşünme gibi nedenlerden dolayı beğenilen videolar iPhone’a indirilmek istenmektedir. Bu şekilde iPhone kullanıcıları, videoları istedikleri zaman isteyebilmektedir. Ayrıca video telefonda bulunduğu için daha sonra başkalarına da gösterilebilmektedir.

Instagramdan Programsız Video İndirilebilir Mi?

Iphone’da İnstagram video indirme son dönemde çok popüler bir hale gelmiştir. Videoların çok güzel içeriklerden oluşması bu ihtiyacın artmasına neden olmuştur. Bu da iPhone Instagram’dan video indirme için farklı yöntemlerin oluşmasına neden olmuştur. iPhone’a Instagram’dan video indirebilmek için program bulunmalıdır. Fakat programın olmadığı durumlarda da video indirilebilmektedir.

Bunun için yapılması gereken, Google eklentilerini kullanmaktır. Eklentiler kullanılarak da video indirilebilir. Eklentiler bulunup yüklenmeli ve eklenerek aktifleştirilmelidir. Böylece Instagram üzerinde beğenilen videolar indirilebilmektedir. Genellikle bunun için Google Chrome eklentileri kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan eklentisi ise, Video ve fotoğraf indiricidir. Bu eklenti beğenilen videoları indirme imkanı tanımaktadır.

Instagram Videolarının Başka İndirme Yöntemleri Var Mıdır?

Bazı kişiler telefonlarına uygulama indirmeyi çok fazla tercih etmemektedir. Bunun sebepleri genellikle güvenlik sorunları olabilmektedir. Bu gibi durumlarda da farklı alternatif arayışları başlamaktadır. Bu da videoları indirmenin başka yöntemi var mı sorusunun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Telefon ya da bilgisayarına uygulama indirmek istemeyen kişiler için de bazı yöntemler geliştirilmiştir. Instagram’dan video ya da fotoğraf indirmek zorlu bir süreçtir. Çünkü bazı zararlı yazılımlar vardır. Bu yazılımlar da bilgisayara zarar verebilmektedir. Bu nedenle dikkatli olunması gerekmektedir. Lisanslı ürünler bilgisayara ya da telefonlara zarar veremezler. Bunun için Chrome ya da Explorer kullanılabilir. Böylece videolar eklenti sayesinde indirilebilir, hem de bilgisayar korunmuş olur.

Instagram Hikayeleri Telefona Nasıl İndirilir?

Instagram hikayelerini de tıpkı videolar gibi telefonuna indirmek isteyen bir kitle vardır. Bunun sebepleri de genellikle video indirme sebepleriyle aynıdır. Adım adım takip ederek, Instagram hikayelerinin telefonunuza indirebilirsiniz. Instagram hikayelerinin indirilmesinin bir diğer nedeni de belli bir süre sonra kaybolmasıdır. 24 saat sonra kullanıcılarla paylaşılan hikayeler profilden kaybolmaktadır.

Bunu telefona indirmek için kullanılan yöntem ise şu şekildedir;

 • Instagram hikayesi indirilecek profilin açık olduğundan emin olunmalıdır. Gizli paylaşımlar telefona indirilememektedir.
 • Masaüstü bilgisayarda farklı özellikleri olan tarayıcıların bulunması gerekmektedir.
 • Yazılımcılar tarafından oluşturulan güvenli tarayıcılar kullanılmalıdır.
 • Hikaye indirilmek istenen kişinin kullanıcı adı yazılır.
 • Hikayede paylaşılan video, fotoğraf, boomeranglar indirilebilir. IPhone’da Instagram video indirme kadar hikaye indirme de önemli görülen konulardandır. Bu yöntem sayesinde hikayeler indirilebilmektedir.

Instagram Videoları Bilgisayar ya da Telefona Zarar Verir Mi?

Video ya da fotoğraf indiren kişilerin aklına ilk gelen, genellikle güvenlik konusudur. Hatta çoğu kişi bu sebepten dolayı video ya da fotoğraf indirmekten kaçınmaktadır. Fakat yazılımları kaliteli olan program ya da tarayıcılar son derece güvenlidir. Güvenlik programları ve lisanslı ürünleri olan kişiler, bu detayları düşünmek zorunda kalmazlar. Eğer bir program, çoğunluk tarafından kullanılmıyorsa, ondan şüphelenmeniz gerekmektedir.

Çünkü bu tarz programlar telefonlara çok kısa sürede zarar verebilmektedir. Bu nedenle çok iyi seçim yapılması gerekmektedir. Telefona indirmekten kaçınılan program ya da uygulamalar, bilgisayara da indirilmelidir. Bunu anlayabilmenin en kolay yolu ise, yapılan yorumları okumaktır. Yorumları okumadan indirdiğiniz program ya da uygulamalar telefona zarar verebilmektedir. Hatta indirdikten sonra korsan yazılımlar tarafından bilgileriniz çalınabilir ve sosyal medya hesapların kapanabilmektedir.

iPhone İnstaSave Programı Nasıl Kullanılır?

Instasave uygulaması hem Android hem de iPhone’larda kullanılabilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde beğenilen fotoğraflar için ekran görüntüsü almaya gerek kalmamıştır. Bu uygulama başka kişilerin ya da sayfalarda görülen fotoğrafların kaydedilmesine yardımcı olmaktadır. Böylece Instagram üzerinden beğenilen fotoğrafların hepsi tek bir yerde bulunabilmektedir. Uygulamanın kullanımı son derece basittir. Beğenilen fotoğrafların indirilebileceği gibi, videoların da kaydedilmesini sağlamaktadır. Fakat instasave uygulamasından videoları indirebilmek için programın pro versiyonunun alınması gerekmektedir. Pro versiyon aldıktan sonra özgürce kullanım sağlanabilmektedir. Sizde beğendiğiniz instagram videolarını indirmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. iPhone’u olanlar da İnstasave programından yararlanabilmektedir.

Beğenilen videoların indirilmesi için;

 • İnstagrama giriş yapılarak videonun linkinin kopyalanması gerekir.
 • İnstasave uygulamasına tuşlayarak video indirilmeye başlanabilmektedir.
 • Videolar Siri ile de indirme komutu yaptırılabilir.
 • Videolar uygulama sayesinde otomatik olarak indirilmektedir. Böylece beğenilen videolar cihazın hafızasına da kaydedilebilmektedir.

İnstaSave Uygulaması Nasıl İndirilir?

Android ve iPhone’ların market uygulamaları birbirinden farklıdır. İnstasave uygulamasının indirilebilmesi için ilk olarak markete giriş yapılması gerekmektedir. Arama butonuna uygulamanın ismi yazıldıktan sonra, indirme işlemi başlatılabilmektedir. İndirmek için internet bağlantısı gerekmektedir.

Wifi ile indirilebileceği gibi, telefonun kendi internet paketiyle de indirilebilmektedir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kullanılmaya başlanabilmektedir. Bu uygulama sayesinde beğenilen hiç bir video ya da fotoğraf kaybolmadan kaydedilmektedir. Siz de bu uygulama sayesinde geniş bir arşiv oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz arşivi arkadaşlarınıza göstererek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.