Ülkemizde yüz binlerce kişinin kullandığı iPhone telefonların ısınma sorunu çözümü için bazen büyük ihtiyaçlar doğabiliyor. Özellikle de son yıllarda telefonlara olan ihtiyaç artmışken ısınmış bir telefonu kullanmak zor olabilmekte. Sizler de iPhone  ısınma sorunu çözümü için yazımıza göz atabilir ve sorununuzu artık halledebilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Ve Servislerini Kapatın

iPhone telefonların ısınması sorunlarında genelde problem arka planda çok fazla uygulama veya servis çalışıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu çözüme kavuşturmak için sizler de arka plandaki uygulamaları ve servisleri tamamen kapatmalısınız. Bu sayede telefonunuz daha az güç harcayacağı için sıcaklığı da doğrudan azalacaktır. Eğer arka plan uygulamalarını nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız veya bu işlemi sürekli yapmak sizi yoruyorsa bir program yardımıyla bunun üstesinden gelmeniz mümkündür.

İphone Isınma Sorununu Çözen Uygulama

Telefonunuzda arka planda çalışan uygulama veya servisleri otomatik olarak kapatarak iPhone  ısınma sorununa çözüm getirmek mümkündür. Bunu sağlayan uygulamayı indirmek için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu uygulama otomatik olarak arka plandaki uygulamaları kapatarak telefonunuzu rahatlatacaktır.


Uygulamayu İndirmek İçin Tıkla

Depolama Alanını Kontrol Edin

iPhone telefonların ısınmalarına yol açan etmenlerden birisi de telefonların depolama alanı bakımından dolu olmasıdır. Aslında bakacak olursak marka fark etmeksizin eğer telefonunuzun depolama alanı fazla dolu ise ısınma sorunları yaşamanız mümkün. Buna ek olarak kapasitesi dolmaya yakın olan telefonlar oyunlarda veya diğer uygulamalarda performans düşüklüğü de yaşatabilir. Sizler de eğer telefonum çok ısınıyor veya kasıyor diyorsanız depolama alanınızı kontrol edin derim. Bunu da yine yazı içindeki uygulama sayesinde rahatça yapmanız mümkündür. Uygulamanın yardımıyla telefonunuzun hafızasını rahatlattıktan sonra performansında gözle görülür bir artış olacaktır. Sizler de bu sayede artık iPhone cihazlarınızda ısınma sorununun önüne geçebilirsiniz.

Bluetooth – GPS Gibi Telefonunuzu Yorabilecek Hizmetleri Kapatın

Kullanıcıların aklında oluşan görüşe göre iPhone cihazlar kasmamalarıyla ve ısınmamalarıyla meşhurdurlar. Ancak son zamanlarda yapılan bazı hatalı veya eksik güncellemeler nedeniyle ne yazık ki bu tarz durumlar yaşanabiliyor. Ancak telefonunuzda sürekli bluetooth veya GPS gibi hizmetlerin açık olması onun ısınmasına sebebiyet verebilir. Bluetooth servisi genelde bir kablosuz kulaklık kullanırken açılmaktadır. Sizler de kulaklığı kullanmadığınız anlarda bu hizmeti kapatarak telefonunuzun hem daha az ısınmasını, hem de şarjının daha uzun gitmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone Isınma Sorunu Kesin Çözüm

Dünya genelinde en çok satan telefon markalarından biri olan iPhone için ısınma sorununa kesin çözüm bulunmuştur. Kısaca bahsetmek gerekirse bu çözüm için öncelikle telefonunuzun en son yayınlanan güncellemeyi aldığından emin olmalısınız. Güncellemeler ile birlikte telefonlardaki sorunlar düzeltildiği için ısınma sorununu da büyük ölçüde çözüme kavuşturmanız mümkün olacaktır.

Yukarıda yer alan tüm ısınma sorunu çözümlerini uygulamanıza rağmen telefonunuz halen ısınıyorsa sorun parçalardan kaynaklanabilir. Bunun için de öncelikle telefonunuza toz kaçıp kaçmadığını kontrol etmelisiniz. Özellikle de telefonunuzla birlikte bahçe ortamlarında fazla bulunuyorsanız toz kaçmış olması muhtemeldir. Bu tozlar telefonun hava akışını aksatacağı için doğrudan ısınmasına neden olacaktır. Bu nedenle telefonunuzun arka kapağını açıp tozları temizlerseniz ısınma sorunu en aza inecektir. Ayrıca telefonunuzun bataryasının eskimesi de ısınmasına neden olabilen etmenlerin başında geliyor. Sizler de yeni bir batarya takarak iPhone ısınma sorununu en aza indirgeyebilirsiniz.