Twitter, kısa mesajlar göndermenizi sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bu platform birçok kişi tarafından kullanılıyor ve en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak kabul ediliyor.

Twitter, tweetler, fotoğraflar, videolar ve durum güncellemeleri gibi mesajlar göndermenize olanak tanır. Ayrıca, diğer kullanıcıların gönderilerinizi bulmasını kolaylaştırmak için hashtag’ler oluşturmanıza da olanak tanır. Twitter’ın en önemli özelliklerinden biri, diğer insanların belirli konular veya sorunlar hakkında ne söylediğini görebilmenizdir. Bu, Twitter’da birini takip etmek istiyorsanız, adını aratıp ardından Twitter’da takip edebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, Twitter hesabındaki tüm mesajları ve beğenileri silmek istediğiniz zamanlar olabilir. Bir hesap oluşturduysanız ve artık kullanmıyorsanız veya hesabınızı tamamen temizlemek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Twitter hesabınızı silmek isteyebileceğiniz başka bir neden de, bir başkasının sizinle aynı ada sahip bir hesap oluşturmuş olmasıdır. Bu durumda aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Twitter’da beğeniler nasıl kaldırılır?

Adım 1: Bir web tarayıcısı açın ve Twitter web sitesine gidin.

Adım 2: Ekranın sağ üst köşesindeki “Giriş” düğmesine tıklayın.

Adım 3: Ekranın üst kısmındaki “Hesap” sekmesine tıklayın.

Adım 4: “Hesabınız”a tıklayın ve ardından adınızın yanındaki “Düzenle”ye tıklayın. Parolanızı değiştirmenize ve profiliniz için bir resim seçmenize izin veren bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Ardından, hesabınızı Twitter’dan silmek istediğinizi onaylamanız istenecektir. Bunu onayladıktan sonra “Devam” ı tıklayın. Şimdi size tüm tweetlerinizi mi yoksa sadece diğer kullanıcılar tarafından retweetlenenleri mi silmek istediğiniz sorulacak.

Bu seçeneği seçerseniz, tekrar “Devam“a tıklayın ve ardından bu eylemi onaylamak için “Tweetlerimi Sil“e tıklayın. Tüm tweet’lerinizi Twitter’dan silmek istiyorsanız, “Tweetlerimi sil“e tıklayın ve ardından tekrar “Devam“a tıklayın.
Tamamlandığında, web tarayıcınızı açık tutun ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Twitter, kendi Twitter hesabınızı oluşturmanıza ve tweetler, fotoğraflar, videolar ve durum güncellemeleri gibi kısa mesajlar göndermenize olanak tanıyan harika bir sosyal medya platformudur. Ülkemizde de sıkça kullanılan bir platform olan Twitter için özellikle siyasi alanda çokça tercih edildiği söylenebilir.

Ayrıca diğer kişilerin Twitter’da belirli konular veya sorunlar hakkında neler söylediğini de görebilirsiniz. Ancak, hesabınızın diğer kullanıcılar ile sorun yaşamamak için Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi bilmek önemlidir.