Twitter kullanmaktan sıkıldınız mı? İşte Twitter hesabınızı tamamen kapatma yöntemleri.

Twitter’ın en son haberlerden komik espirilere ve canlı tartışmalara kadar zengin bir bilgi sunabileceğine şüphe yok. Ancak bazen daha da korkutucu, bağımlılık yapıcı ve düpedüz sağlıksız olabilir.

280 karakterlik mikroblog platformu sorunlu geliyorsa, hesabınıza bir kez ve herkes için veda etme zamanı gelmiş olabilir. Neyse ki, nereye bakacağınızı öğrendikten sonra Twitter hesabınızı silmek kolaydır.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için Twitter, önce hesabınızı devre dışı bırakmanızı gerektirir. Verileriniz, hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebileceğiniz 30 gün boyunca saklanacaktır. 30 gün sonra Twitter bilgilerinizi silecek ve hesabınızı artık etkinleştiremeyeceksiniz.

Devre dışı bırakılırsa kullanıcı adınız, görünen adınız ve profiliniz artık twitter.com’da veya uygulamada görüntülenmez.

Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter’a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Bilgisayarda Twitter hesabı nasıl silinir:

1. Sağ üst köşedeki profil simgenize tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik”i seçin.

bilgisayardan twitter hesabi silme Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

2. ‘Hesap’ sekmesinde, sayfanın en altına gidin ve ‘Hesabı Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.

bilgisayardan twitter hesabi silme2 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

3. Sayfanın en altına gidin ve “Devre Dışı Bırak”ı tıklayın.

bilgisayardan twitter hesabi silme3 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

4. Devre dışı bırakma talebinizi onaylamak için şifrenizi girin ve “Hesabı Devre Dışı Bırak” düğmesini tıklayın.

bilgisayardan twitter hesabi silme4 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

iPhone’da Twitter hesabı nasıl silinir:

1. Sol üstteki profil fotoğrafınıza tıklayın. Ardından “Ayarlar ve Gizlilik” öğesini seçin.

iphone uzerinden twitter hesabi nasil silinir Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

2. Hesap’ı tıklayın.

iphone uzerinden twitter hesabi nasil silinir2 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

3. Sayfanın en altına gidin ve “Hesabı Devre Dışı Bırak” ı tıklayın.

delete twitter ios step 3 today inline 180913 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

4. Sayfanın en altına gidin ve “Devre Dışı Bırak”ı tıklayın.

iphone uzerinden twitter hesabi nasil silinir4 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

5. Şifrenizi girin ve isteğinizi onaylamak için “Hesabı Devre Dışı Bırak” düğmesini tıklayın.

Android’de Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

1. Sol üstteki profil fotoğrafınıza tıklayın. Ardından “Ayarlar ve Gizlilik” öğesini seçin.

delete twitter android1 today 180913 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

2. Hesap’ı tıklayın.

Android Twitter hesabi nasil silinir 2 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

3. Sayfanın en altına gidin ve “Hesabı Devre Dışı Bırak” ı tıklayın.

Androidte Twitter hesabi nasil silinir 3 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

4. Sayfanın en altına gidin ve “Devre Dışı Bırak”ı tıklayın.

Androidte Twitter hesabi nasil silinir 4 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

5. Şifrenizi girin ve isteğinizi onaylamak için “Hesabı Devre Dışı Bırak” düğmesini tıklayın.

Androidte Twitter hesabi nasil silinir 5 Twitter, gelecekte uygulamaya geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yeniden kullanmanızı önerir. Bunu yapmak için Profil Ayarları alanında kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeniz yeterlidir. Devre dışı bırakma işlemine geçmeden önce Twitter'a gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak değişikliği onayladığınızdan emin olun. Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusunaysa yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Eğer Twitter hesabınızı kapatmaktan vazgeçtiyseniz farklı şeylere ihtiyacınız olabilir. Bunlardan biri de kapalı hesapları görüntülemektir. Bunun için yazımızı okuyabilirsiniz.