Twitter Kapalı Hesap Görme Nasıl Yapılır?

Twitter kapalı hesap görme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz! Twitter’da profilini gizleyen kişilerin içeriklerine ve takipçilerine bakmak istiyor olabilirsiniz. Peki bunun herhangi bir yolu var mı? İşte cevabı:

Twitter Gizli Hesap Nedir?

Twitter’da hesabınızı korumaya alırsanız takip ettiklerinizi, takipçi listenizi ve paylaşımlarınızı yalnızca sizi takip eden kullanıcılar görebilir. Hesabınız herkese açık ise, bu bilgiler tüm Twitter kullanıcıları ve kayıtlı olmayan kişiler tarafından da görüntülenebilir.

Bazı kullanıcılar gizlilik ve güvenlik endişeleri nedeniyle hesabını korumaya almayı tercih eder. Bu durumda yayınlanan içerikler sadece belli bir hedef kitlenin erişimine açık olur. Hassas tweetlerini herkesin görmesini istemeyenler, -özellikle siyaset içerikli paylaşım yapanlar- bu yöntemi seçer.

Kurumsal bir hesabınız varsa, profilinizi gizlemek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı engelleyebilir. Takipçi sayınızı artırmak ve popüler hâle gelmek istiyorsanız hesabınızı gizlemekten kaçınmanız önerilir.

Twitter Korumalı Hesap Ne İşe Yarar?

 • Sizi herkes değil, sadece onay verdiğiniz kişiler takip edebilir.
 • Paylaştıklarınızı takipçilerinizden başkası göremez.
 • Tweetlerinizi yalnızca sizi takip edenler retweetleyebilir, beğenebilir ve onlara yorum yazabilir.
 • İçerikleriniz Twitter arama sonuçlarında ve Google, Yandex gibi arama motorlarında görünmez.
 • Sizi takip etmeyen bir hesaba yorum yaparsanız, o kişiler yazdıklarınızı göremez.

Twitter Kapalı Hesap Görme Hilesi Var mı?

Twitter kapalı hesap görme taktikleri olarak servis edilen çeşitli uygulamalar ve hile siteleri mevcuttur. Ancak bunlar hiçbir işe yaramaz. Bu tür platformlara ve uygulamalara Twitter hesabınızla giriş yaptığınız takdirde hesabınızı kaybedebilirsiniz. Şifreniz başkaları tarafından değiştirilebilir.

Twitter profiliniz başka kişilerin kontrolüne geçtiğinde bu, sizin itibarınızı olumsuz etkileyecektir. Hesabınızdan tanımadığınız kişiler takip edilebilir. Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza uygunsuz mesajlar atılması, profilinizde zararlı içerikler paylaşılması mümkündür.

Ayrıca Twitter korumalı hesap görme yöntemi olarak hile sitelerini ve uygulamalarını ercih ederseniz, cihazınıza virüs bulaşabilir.

Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, gizli hesapları gösterdiğini iddia eden programlardan ve internet sitelerinden uzak durmalısınız.

Twitter Gizli Hesap Nasıl Görülür?

Yukarıdaki bilgilerden anlaşılacağı üzere direkt olarak Twitter kapalı hesap görme yöntemi yoktur.

Fakat bunu basit bir yöntemle gerçekleştirmeniz mümkün imkân dâhilindedir:

Kişinin yaşı, ilgi alanları, cinsiyeti, hobileri ve buna benzer detaylar hakkında bilgi sahibiyseniz, sahte hesap açıp buna göre düzenleyebilirsiniz. Böylece onun ilgisini çekebilirsiniz.

Şöyle ki:

 1. Adım: Sahte Hesap Açma

Önce fake bir hesap oluşturun. Bunu yaparken iyi bir kullanıcı adı, buna uyumlu bir isim-soyisim belirleyin.

 • Adım: Hesabı Düzenleme

İnandırıcı, güzel bir profil fotoğrafı ekleyin, diğer bilgileri doldurun ki hesabınızın sahte olduğu anlaşılmasın.

 • Adım: Hesabı Geliştirme

En az 50-100 kişiyi takip edin, farklı zaman aralıklarında tweetler paylaşın. Tweet sayınızın 100 veya daha fazla olması tavsiye edilir.

Ayrıca sadece tweet atmakla yetinmeyin. Başkalarının paylaşımlarını retweetlemeyi, beğeni atmayı, yorumlar yazmayı unutmayın.

Böylece fake hesap izlenimi vermez. Profiliniz ne kadar orijinal görünürse, takip isteğinizin kabul edilme ihtimâli o kadar artar. Zaten büyük bir sayfayı takip etmeye çalışıyorsanız, işiniz daha kolaydır. Onlar takip isteklerini yanıtlarken hesap gerçek mi değil mi diye incelemez.

 • Adım: Hedef Kişinin İlgi Alanlarına Göre Paylaşım Yapın

Kapalı Twitter hesabını görmek istediğiniz kullanıcı erkek ise; futbol, araba, PC oyunları veya spor konseptli bir hesap oluşturabilirsiniz.

Eğer kadın ise; kitaplar, aşk sözleri, butik, giyim, takı, güzellik, moda, trend saç stilleri, makyaj gibi konularda paylaşım yapabilirsiniz.

Survivor, teknoloji, siyaset, gezi, güncel konular, dizi ve filmler, esprili içerikler de hem erkek hem kadın kullanıcıların ilgi göstereceği şeylerdir. Bu tarz paylaşımlar yaparak gerçek bir hesapmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kişinin hangi okuldan mezun olduğunu biliyorsanız o okul ile ilgili bir hesap oluşturabilirsiniz. ‘Eskilerden hatıralar’ ve benzeri ifadelerle fotoğraflar paylaşabilirsiniz. O okulun sitesine girip duyuruları, haberleri kopyalayarak yayınlayabilirsiniz. Bu da kişinin takip isteğinize olumlu cevap vermesini sağlayabilir.

 • Adım: Ortak Arkadaşları Takip Etme

Twitter kapalı hesap görme yöntemleri içinde kilit nokta burasıdır. Kişinin arkadaşlarıyla etkileşime girin. Akrabalarını, iş yerinden, üniversiteden veya liseden bazı arkadaşlarını tespit ederek onlara takip isteği yollayın.

 • Adım: İstek Gönderme

Twitter kilitli hesap görme işlemi için artık hazırsınız! Profilini görüntülemek istediğiniz kişiye istek gönderin. Kullanıcı, isteğinizi kabul ederse ne âlâ! Fakat etmezse başka bir hesaptan deneme yapmanız gerekir. Bunun için aktif bir hesaba sahip olan arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Örneğin o kişiye, takip isteğinizi onaylaması için geçerli sebepler sunmak adına kurumsal bir mesaj gönderebilirsiniz. Ne var ki, hesabını gizliye almış olan birine DM atamazsınız. Bunun için mention atmayı tercih edebilirsiniz. Tweetinizde o kişiyi etiketleyerek mesajınızı ona ulaştirabilirsiniz.

Meselâ çekiliş veya reklam amaçlı ortaklık teklif ettiğinizi bildirebilirsiniz. Eğer kişi bireysel bir hesap kullanıyorsa, bu işlerle alâkası yoksa farklı bir gerekçe bulmalısınız.

Biraz düşünün; Twitter kapalı hesap görme yöntemi nasıl işe yarayabilir? Bu kişi hakkında neler biliyorsunuz? Onu etkileyecek, takip isteğinizi kabul ettirecek bir şeyler bulmaya çalışın.

“Ben falanca arkadaşınım. Hesabın gizli olduğu için mesaj atamıyorum. Eski hesabım çalındı, yeni hesap açtım. Takip isteğimi kabul eder misin?” Gibi şeyler yazabilirsiniz.

Tabii ki bunların sonuç vermesi garanti değildir. Kişi, teyit etmek için o arkadaşına ‘beni ekleyen sen misin?’ diye sorarsa o zaman bu yöntem –deyim yerindeyse- suya düşer.

Sonuç olarak Twitter kapalı hesap görme hilesi, eklentisi, yazılımı ve sitesi diye bir şey yoktur. Bunlardan medet ummak, boşuna zaman kaybetmek anlamına gelir.

Ücret karşılığı Twitter korumalı hesap görme konusunda yardımcı olabileceğini söyleyenler vardır. Bunlara da güvenmemelisiniz, yoksa mağdur olmanız kaçınılmazdır.

Mi Band Saat Arayüzünü Değiştirme