images282329 Ödeme işlemlerinizi İninal ve Papara Kart dahil olmak üzere tüm kredi ve banka kartlarınız ile yapabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin seçeneği ile de işleminizi anonim bir şekilde yapabilirsiniz.
Bu yazımda SMM panel sitelerini ele alacağız. Bu paneller ne işe yarar? Güvenilir SMM paneller hangileridir? Bu soruların cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz.

SMM Panel Nedir?

SMM paneller, içinde bulundurdukları kullanıcı çerezleri sayesinde satış yaparlar ve toplu satış yaptıkları için fiyatları diğer panellere göre daha ucuzdur. Bunları gerçek hayattaki toptancılara bile benzetebiliriz. Bu sanal toptancılar diğer panel sahipleri için ana bayi görevi görerek onların kullanıcı toplamasına gerek kalmadan satış yapmalarını sağlar. Bu da panel sahipleri için büyük bir kolaylık olur. Genelde hiçbir Instagram panel sahibi SMM panel aracılığı ile hizmet verse bile bu gerçeği söylemez. Çünkü söylemeleri durumunda  kullanıcılar hizmetleri onlardan almak yerine daha ucuz olan SMM panelleri tercih edeceklerdir.
Son dönemlerde yükselen bir trend olan SMM paneller büyük bir sektörü temsil ediyor. Yüzlerce şirketin çeşitli hizmetler satın almak için kullandığı bu platformlar artık sosyal medyanın bir parçası. Bu yüzden ilk sosyal medyaya ayak uydurma sürecini arttırmak isteyen şirketler bu hizmetlere yönelebiliyorlar. Ancak her işte olduğu gibi bu alanda da kullanım yüküne dikkat edilmelidir. Instagram veya diğer sosyal medya platformları yapay işlemleri sevmediği için dozunda tutmak iyi olacaktır.

Hangi SMM Paneli Tercih Etmeliyim?

Açıkçası bu konuda tercih tamamen size kalmış ama tabii ki dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Bunlardan en önemlisi ödeme yöntemleridir. Bitcoin veya diğer sanal paralarla ödeme kabul eden yerler genelde dolandırma amacı ile kurulmuş panellerdir. Kendilerini anonim hale getirme çabalarından da bunu anlayabiliriz. İkinci bir husus ise sitenin bir sertifikaya sahip olup olmamasıdır. Sertifika bir sitenin güvenliği için vazgeçilmezdir. Böylece sizin verileriniz güvenli bir biçimde saklanmış olur. Bu verilerin içinde isminiz ve telefon numaranız gibi pazarlanabilecek bilgiler de olacağı için bu konuda dikkatli olmanızı ve zorunlu kalmadıkça bu tarz sitelere kişisel bilgilerinizi girmenizi tavsiye etmiyorum.
Yazının en altında sizler için iki adet SMM panel bağlantısı bırakacağım. Bir tanesi yabancı, bir diğeri ise tamamen türk bir paneldir. Seçiminizi kendiniz yapın.
1- SMM Leader (Türk)
SMM panelleri arasında Türkiye’de önemli bir yeri olan bu panel sayesinde Instagram, Facebook gibi platformlara takipçi ve beğeni hizmeti satın alabilirsiniz. Bu sitedeki hizmet sayısı sınırlıdır ama genelde popüler olan platformlar için hizmet alabilirsiniz.

Ödeme işlemlerinizi İninal ve Papara Kart dahil olmak üzere tüm kredi ve banka kartlarınız ile yapabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin seçeneği ile de işleminizi anonim bir şekilde yapabilirsiniz.

2- Best Of Panel (Yabancı)
Site yabancı olduğu için verdiği hizmetlerdeki kullanıcılar da yabancı olacaktır.
Bu site için ödeme yöntemleri ve alt limitler yukarıdaki gibidir. Payeer ödeme yöntemini kullanarak da işlem yapabiliyor olmanız da güzel bir durum.
Bu sitede artı olarak YouTube ve internet siteleri için de hizmetler bulunuyor. Bu hizmetleri webmaster forumlarında satmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede kendinize ek bir gelir sağlamız da mümkün olacaktır. Sizlerle bu yazımızda SMM panel nedir gibi soruları yanıtladık. Bu sayede sizler de ilgili sektör ile araştırmalarınızı genişletebilir veya kendi yöntemlerinize odaklanabilirsiniz.