İnstagram Kişisel Blog Nedir, Nasıl Açılır?

 

İnstagram, son yıllarda en çok popülerlik kazanan sosyal medya platformudur. Bir sürü yeni özellikle birlikte çok farklı şeyler de yapılabilmektedir.

 

İnstagram Kişisel Blog Nedir?

 

İnstagram kişisel blog, bir nevi sizin özgür alanınız gibidir. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeyen, samimiyetinizi yansıtabileceğiniz, duygu ve düşüncelerinizi istediğiniz şekilde yazıp çizdiğiniz bir platform. Kişisel blog aynı zamanda sizin kişiliğinizi de yansıtmaktadır.

 

Kişisel blog özgün olmalıdır. Güncel bilgiler içermelidir. Okuyucunun kafasını karıştırmamalı, sade ve anlaşılır olmalıdır.

 

İnstagram kişisel blog, aynı zamanda bir günlük niteliği taşır.

 

Sizi keyifli bir şekilde okuyacakları bir sayfa oluşturmak da sizin elinizde. Samimiyetiniz ve akıcı, güzel üslubunuz sayesinde belki de sayfanızdan çıkmak istemeyecekler.

 

Başarılı bir kişisel blog oluşturmak için ise, emek, sabır ve çaba gerekmektedir. Siz onu ektiğiniz tohumlarla yeşerteceksiniz.

 

İlginç başlıklar ve konular, şaşırtıcı içerikler bulmanız hesabınızı daha farklı bir konuma getirebilir. İlgiyi artırabilir.

 

Okuyucuların size yöneltmiş oldukları soruları cevaplayın. Sıkıntılarına ise çözüm önerileri sunarak yaklaşın.

 

Kendinize sorun, siz bir okuyucu olsaydınız sizin hesabınızı tercih eder miydiniz? Neden? Eğer çok güzel cevaplar alıyorsanız doğru yoldasınız demektir. Mesela cevaplar arasında, eğlenceli olabilir. Samimi olabilir. Farklı olabilir. Bu hesaba girince farklı bir bakış açısı kazandığını düşünmek olabilir. Gerçekçilik olabilir. Dürüstlük olabilir. Dobralık olabilir. Çok iyi bir gözlemci olma yeteneğinizi konuşturmuş olabilirsiniz. Artık o kısım size kalmış. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

 

Peki, Kişisel Blog Nasıl Açarım?

 

l Öncelikle profilinizde mevcut olan üç nokta simgesine tıklayın ve ardından ayarlara girin.

l Oradaki hesap seçeneğine tıklayın. Oradaki profesyonel hesaba geçiş kısmına tıklayın. ‘içerik üreticisi’ seçeneğine tıklayın.

l Daha sonra ise bir kategori seçmeniz istendiği için kategori seçin.

l Facebook ile bağlantı kurulması istendiği için, daha sonra kurmak isterseniz geç kısmına tıklayabilirsiniz.

l Daha sonraki aşamada ise, iletişim bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Gerçek bilgilerinizi girin ki size ulaşmak isteyen daha kolay ulaşabilsin.

İletişim bilgilerinizin vs. profilinizde görünmesi için herkese açık kısmına basabilirsiniz. Artık bitirin ve kişisel bloğunuz tamamlanmış demektir.