Kasım indirimleri ve kara cuma indirimleri derken insanların aklında alışveriş sitelerindeki indirimler gerçek mi sorusu gelebiliyor. Oldukça haklı olarak sorulan bu soruya aslında yanıt vermenin oldukça zor olduğunu belirtmek gerek. Ancak birçok defa ispatlanmış indirim kurnazlıklarına göre ürünlerin önceki gün fiyatının arttırılıp indirim bahanesiyle normal fiyatından satıldığını görebiliyoruz. Ülkemizdeki herhangi bir alışveriş sitesinde özellikle indirim dönemlerinde rahatça görebileceğiniz bu durum nedeniyle birçok kişi alışveriş sitelerindeki indirimlerin gerçekliğinden şüphe ediyor. Sizler de indirimler gerçek mi değil mi sorusuna şüpheyle yaklaşıyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Yapacağımız birkaç incelemenin ardından aklınızda en azından fikir oluşmuş olacaktır.

Gerçekten İndirim Yapılıyor Mu?

Bu konu hala tartışıladururken sizlere aşağıdaki görseli iletmek istiyorum.

Trendyol Sahte İndirim

Şikayet var sitesinde de yer alan bu paylaşımda Huawei marka bir saatin fiyatlandırmasını görüyorsunuz. Sol üst alanda yer alan saatin 2999 TL’den 2115 TL’ye kadar düştüğü belirtiliyor. Ancak kullanıcı tarafından yorumda ise saatin hiçbir zaman 2999 TL’den satılmadığı dile getirilmekte. Kısacası hiçbir zaman fiyatı o kadar yükselmemiş olan saatin fiyatı önce yükseltilip sonrasında ise indirimdeymiş gibi daha düşük gösterilen fiyattan satışa sunulmuş. Açık olarak bir aldatmaca olan bu vakanın daha birçok örneğini yine şikayet var sitesinde görmeniz mümkündür. Ayrıca kendi alacağınız ürünlerin de yine aynı şekilde fiyatının yükseltilip daha sonrasında indirimdeymiş gibi düşürüldüğüne şahit olmuşsunuzdur. Birçok satıcı ve marka tarafından özellikle büyük indirim dönemlerinde yapılan bu olay için dikkatli olmanız gerekmekte.

Yukarıdaki fotoğrafta aslında alışveriş sitelerindeki indirimler gerçek mi sorusuna net bir cevap bulunuyor. Elbette genellemenin her türlüsü yanlıştır ve gerçekten de indirime giren ürünler olabilmekte. Ancak indirim dönemlerinde insanların gözleri şaşalı reklamlarla boyanıp cidden büyük bir indirim varmış gibi gösterildiği için yanılabiliyoruz. Sizler de bu yanılgıya düşmeden önce internette iyice fiyat araştırması yapmalısınız. Bu sayede aynı ürünü başka bir sitede çok daha ucuz bulmanız mümkün olacaktır. Bunun için de https://cimri.com sitesini sizlere tavsiye edebilirim. Bu sitede dilediğiniz herhangi bir ürünü birçok internet sitesi ve satıcıdan kısa sürede karşılaştırabilirsiniz. Daha sonrasında önünüze serilen fiyatlandırmalara göre de aynı ürünü daha uygun bir fiyata alma imkanınız olacaktır.

İnstagram Gizli Profilleri Görme Uygulaması