Son zamanların en popüler oyunlarından olan Among US nasıl oynanır sorusu özellikle de yeni başlayanların aklını kurcalayabiliyor. Oyunda birçok görev ve taktik mekanizması olduğu için de sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Sizler de bu sayede Among US nasıl oynarım sorusuna güzel bir yanıt bulabilir ve kendinizi oyunda daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Among US Nasıl En İyi Şekilde Oynanır?

Bir anda ülkemizde ve tüm dünya genelinde meşhur olan Among US aslında Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Ancak o zamanlar günlük sadece birkaç bin kişi tarafından oynanan bu oyunu şu anda günde yüz binlerce kişi oynayabiliyor. Bu duruma özellikle de Twitch yayıncılarının ve YouTube içerik üreticilerinin büyük bir katkısı bulunuyor. Onlar için de güzel ve eğlenceli bir içerik olması nedeniyle Among US yayınları her geçen gün artmakta. Yayıncıların takipçileri de onlardan gördüğü bu oyunu deliler gibi oynuyor diyebiliriz. Peki gelelim asıl sorumuz olan Among US en iyi şekilde nasıl oynanır sorusuna.

 

İçerisinde “İmposter” ve “Crewmate” olmak üzere iki farklı karakter sınıfı barındıran bu oyunda sizler de bu iki karakterden birisini oynuyorsunuz. İmposter karakterinin görevi oyundaki diğerlerini katletmek iken Crewmate karakterleri de bu süre zarfında hem katili bulmak, hem de oyunda kendilerine verilen görevleri yapmakla yükümlüler. Şimdi de bu karakterlerin nasıl en iyi şekilde oynayabileceğine dair meraklarınızı yazımızdan giderebilirsiniz.

İmposter Nasıl Oynanır?

Among US İmposter Nasıl Oynanır

Among US İmposter Nasıl Oynanır?

 

Among US karakterlerinden birisi olan İmposter diğerlerini öldürmekle görevli olan karakterdir. Ancak dikkat edilmesi gereken birçok nokta ve incelik bulunuyor. Öncelikle diğerlerinin sizin katil olduğunuzu anlamaması için onlardan biri gibi davranmalısınız. Bunun için de oyun içerisinde görev yapıyor gibi o alanda bekleyebilir ve görev barının arttığından emin olmalısınız. Bu sayede diğerleri herhangi birisinin cesedi bulunsa dahi ben onunla görev yapmıştım şeklinde sizleri doğrulayacaktır. Bu sayede de kimse sizin İmposter olduğunuzu düşünmez. Katil karakterin en büyük avantajı ise oyun bölgelerinde kullanabileceği havalandırma borularıdır. Bazı odalarda ve alanlarda bulunan bu havalandırma alanlarına girerek haritada başka bir alana çok hızlı bir şekilde kaçabilirsiniz. Özellikle de birisini öldürdükten sonra bölgeden uzaklaşmanızda bu havalandırma alanlarının faydası büyük olacaktır. Ancak havalandırmaya girerken ve çıkarken sizleri kimsenin görmediğinden emin olmanız gerekiyor. Çünkü bu alanlara sadece katiller girebilir ve bu da sizi doğrudan hedef tahtasına oturtacaktır. Among Us oyununun nasıl oynanacağı sorusuna karakterlerin özelliklerine göre ayrı ayrı yanıt vermeye çalışıyoruz. Ancak her oyunda olduğu gibi bu oyunda da kendi taktiklerinizi geliştirip ona göre hamleler yapmak yararınıza olacaktır.

Among US İmposter Olma Hilesi

Crewmate Nasıl Oynanır?

Among US Crewmate Nasıl Oynanır

Among US karakterlerinden bir diğeri de Crewmate isimli ekip üyeleridir. Bu karakterlerin asıl amacı da oyun içerisindeki katilleri bulmak veya herkes ölmeden tüm görevleri tamamlamak olarak özetlenebilir. Crewmate karakterini oynarken dikkat edilmesi noktalardan birisi ise özellikle ücra köşelerde tek başına dolaşmamaktır. Bunun için de görev yaptığına yani katil olmadığına inandığınız birisiyle birlikte dolaşabilirsiniz. Bu sayede katil her ikinizi birden öldüremeyeceği için sizi es geçmek zorunda kalacaktır. Ancak bazı oyuncular birlikte dolaşmayı oyun içerisinde hoş karşılamadığı için bunun yerine görevleri öncelik sırasına alabilirsiniz. Örneğin oyun henüz yeni başlamışken ve birçok kişi hayattayken en köşelerdeki ve uzaklardaki görevleri yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede birçok karakter etrafta dolaşacağı için katillerin birisi görmeden başkalarını öldürmesi güçleşecektir. Sizler de bu sırada görevlerinizi yaparak görev barına katkıda bulunabilirsiniz.

Among US nasıl oynanır sorusuna bu yazımızda yer verdik. Sizler de bu sayede artık oyunu daha iyi oynayabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz. Ayrıca bizzat geliştirdiğiniz taktikler varsa da bunları yorum kısmında belirterek diğerlerine katkıda bulunabilirsiniz.