Ülkemizde veya dünya genelinde en çok oynanan bilgisayar oyunlarından birisi olan CS:GO, ping ve ms sorunu ile karşımıza çıkabiliyor. Ancak sizler yazımızdaki adımları birer birer uygulayarak tüm bu sorunların üstesinden rahatça gelebilirsiniz. Bu sayede de artık Counter Strike: Global Offensive oyununda rakiplerinize karşı üstün gelmeniz mümkün olacaktır.

Ping Ve Ms Sorunu Nasıl Çözülür?

CS:GO ping ve ms sorunu için başlıca nedenlerden birisi kalitesiz bir internet bağlantısıdır. Ülkemizde halen birçok bölgede VDSL bağlantısı bile sunulmuyorken oyunlarda internetten performans beklemek de boşa kaçabiliyor. Ancak yine de bu sorunların üstesinden gelmek için birçok yöntem bulunuyor. Bu sayede sizler de oyun içerisinde hiçbir şekilde takılma yaşamaz ve düşük ping değerleriyle rahat bir oyun keyfi sürebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde CS:GO ping ve ms sorunu neden kaynaklanır bunu çözmemiz gerekiyor. Tek yapmanız gereken aşağıdaki önerileri uygulayarak daha stabil oyun keyfine ulaşmak olacaktır.

İnternet Bağlantısını Ve Ayarları Kontrol Edelim

Online olarak oynanan tüm oyunlarda olduğu gibi CS:GO oyununda da internet bağlantısı ve buna bağlı bazı ayarlar oyun kalitesine doğrudan dokunabilir. Bu yüzden de stabil ve hızlı bir internet bir oyuncunun her zaman aradığı hizmettir diyebiliriz. Sizler de oyundaki ping ve ms sorunlarınızı çözmek için internet bağlantısını ve ayarlarını kontrol etmekle başlayabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken internete kablo ile bağlanmak olsun. Çünkü kablosuz bağlantılar kablolu bir bağlantıya göre daha fazla sorun yaratabiliyor. Eğer böyle bir imkanınız yoksa da bazı ayarları gözden geçirmemiz gerekiyor. Öncelikle kablosuz bağlantıya bağlanan cihaz sayısını minimum sayıda tutmanızı tavsiye ederiz. Özellikle internete bağlı diğer bilgisayarlar veya telefonlar indirme veya yükleme işlemi yaptığı sırada CS:GO oyununda büyük ölçüde bağlantı sorunları yaşanabilir. Bunun önüne geçmek için mümkünse bu cihazların internete olan bağlantısını kesin. Yapacağınız bu işlemle birlikte internete binen yük azalacağı için oyun performansınızda gözle görülür bir artış olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz taktikler işinize yaramadıysa tüm bunlara ek olarak modeminizi kapatıp 1-2 dakika bekledikten sonra tekrardan açmak işinize yarayabilir. Özellikle de modem geceleri de açık kalıyorsa performansı kötüleşebilir. Ayrıca ısınmış bir modem daha kötü performans sergileyeceği için en azından geceleri kapatmak en iyisi olacaktır. Bu sayede oyunlarda daha sabit ve akıcı bir bağlantıya sahip olabilirsiniz.

Twitch Drop Ve Donma Sorunu Çözümü

Arka Plan Uygulamalarını Kontrol Edelim

Oyunlardaki ping ve ms sorunlarının bir kaynağı da arka planda çalışan uygulamalar olabiliyor. Bu uygulamalar siz oyundayken arka tarafta indirmeler veya yüklemeler yaptığı için oyundaki bağlantı değerleriniz de doğrudan düşüşe geçecektir. Sizler de bilgisayarınızdaki açık olan uygulamalara göz atabilir ve onları kapatabilirsiniz. Özellikle de torrent tarzı programlar interneti ağır bir şekilde kullandığı için kesinlikle kapatmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede daha stabil bir oyun bağlantısına kavuşmanız mümkün olacaktır.

Yardımcı Program İle Ping Sorununu Çözelim

game booster CS:GO ping ve ms sorunu için başlıca nedenlerden birisi kalitesiz bir internet bağlantısıdır. Ülkemizde halen birçok bölgede VDSL bağlantısı bile sunulmuyorken oyunlarda internetten performans beklemek de boşa kaçabiliyor. Ancak yine de bu sorunların üstesinden gelmek için birçok yöntem bulunuyor. Bu sayede sizler de oyun içerisinde hiçbir şekilde takılma yaşamaz ve düşük ping değerleriyle rahat bir oyun keyfi sürebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde CS:GO ping ve ms sorunu neden kaynaklanır bunu çözmemiz gerekiyor. Tek yapmanız gereken aşağıdaki önerileri uygulayarak daha stabil oyun keyfine ulaşmak olacaktır.

Eğer yukarıda saymış olduğumuz işlemler işinize yaramadıysa artık son çare olarak yardımcı programlara başvurmanız gerekebilir. Bunun için de sizlere “Game Booster” adlı programı önerebilirim. Bu program hem arka plan uygulamalarınızı kapatır, hem de en iyi oyun deneyiminize sahip olabilmeniz için gerekli optimizasyonları yapar. Sizler de bu sayede daha stabil ping ve ms değerlerinizle birlikte çok daha rahat bir şekilde CS:GO oynamaya devam edebilirsiniz.


Game Booster İndir