Her sitenin internet üzerinde bağlı kalabilmesi için bir hosting veya sunucuya ihtiyacı olmaktadır. Bu şekilde insanlar veya robotlar sitenize erişerek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak ilk aşamada hosting parası vermek istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda da sizlere vereceğim ücretsiz hosting veren firmalara göz atabilir ve kendi isteklerinizi karşılayan hizmeti alabilirsiniz. Şimdi ücretsiz hosting veren firmalarımıza geçelim.

 Turuncu Sunucu

Ücretsiz hosting hizmeti sağlayan firmalar arasında birçok kişinin tercih ettiği ve kesintisiz hizmetleriyle işinize yarayabileceğini düşünmekteyim. Ayrıca cPanel yada Plesk panel tercih edebiliyor olmanız da bir diğer güzel nokta tabii ki. Kayıt aşamasında sizden tc bilginizi isteyecektir, eğer vermek istemezseniz başka bir ülke tercihinde bulunabilirsiniz.

Ücretsiz Hosting Özellikleri

-Trafik Sınırı:10 GB

-Disk Alanı:1 GB

Diğer özellikleri kontrol etmek isterseniz Turuncu Sunucu yazan butona tıklayabilirsiniz.

 

Natmes

Yabancı bir hosting firmasını ayrıca belirtmek istedim. Çünkü yabancı dilde blog açıp adsense geliri elde etmek istiyor olabilirsiniz. Bunu deneyimleyebilmek amacıyla da NatNames firması üzerinden ücretsiz hosting elde edebilirsiniz.

Hosting Özellikleri

– 1 adet domain bağlayabilme

– Disk Alanı 1GB

– Aylık Trafik 5GB

– 1 adet mysql database

– 5 adet e-mail adresi

– Ücretsiz Ssl

Poyraz Hosting

Ücretsiz hosting hizmeti sağlayan firmalar arasında Türkiye üzerinde belkide en çok bilinen firmalardan birisi diyebiliriz. WordPress site kurduğunuz taktirde biraz yavaş görebilirsiniz ancak diğer projelerinizi denemek veya başkalarına sunmak amacıyla rahatlıkla kullanabileceğinizi söylemek isterim. Siteye kayıt olurken yine Tc kimlik bilgilerinizi isteyebilir ancak başka bir ülke seçerek bunu da geçebilirsiniz.

Hosting Özellikleri

-Aylık 10 GB Trafik Sınırı

-Sınırsız Site Ekleme İmkanı

-Hızlı Destek İmkanı

000 Web Host

Bu hosting firması her ne kadar yabancı olsa da yine ücretsiz hosting performansıyla şaşırtmaya devam etmektedir. Blog ve çeşitli projeleriniz için tamamen uygun olan bu firmanın ücretli hizmetleri de gayet uygun olduğu için ilerleyen zamanda rahatlıkla satın alıp kullanabilirsiniz.

Hosting Özellikleri

-Aylık 10 GB Trafik

-1 GB Disk Alanı

Pancar Bilişim

Türkiye üzerinden ücretsiz hosting sağlayan firmalar arasında özellikleri en yüksek olanı diyebilirim ve çeşitli projeleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hosting Özellikleri

-Sınırsız Trafik

-10 GB Disk Alanı

-cPanel Desteği

Sizlere vermiş olduğum ücretsiz hosting firmalarından kendinize uygun olanını seçebilir ve aynı gün içerisinde rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.