Sevdiğiniz yayıncıları izlediğiniz en büyük platformlardan biri olan Twitch bazen yayın geri sarma sorunu ile karşımıza çıkabiliyor. Bu durum yayının sağlıklı bir şekilde izlenmesine engel olduğu için büyük bir hayal kırıklığına uğratabiliyor. Ancak sizlere anlatacağımız Twitch yayın geri sarma sorunu çözümü ile artık bunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bu sayede yayınlar daha akıcı ve tamamen kesintisiz bir şekilde izlenebilir olacaktır.

Twitch Yayının Geri Sarmasını Engelleme

Twitch yayınları eğer izlerken geri sarıyor gibi oluyorsa bu sorun genel olarak video çözünürlüğünün anlık değişmesinden kaynaklanmaktadır. İnternet hızınızı doğru bir şekilde ölçemeyen yayın platformu aslında iyi niyetli bir şekilde sizi en doğru kalite ayarına götürmeye çalışıyor. Ancak bazı durumlarda internetiniz hızlı olsa bile farklı bir kaliteye sizi sürüklediği için anlık olarak yayın geri sarmış gibi görünebiliyor. Bunun önüne geçmek ise oldukça basit. Öncelikle yayın ekranının sağ altında bulunan ayarlar alanına ve daha sonrasında kalite alanına basmalısınız.

Twitch Yayın Geri Sarma Sorunu Çözümü

Video kalitesi alanına geldikten sonra ise sizleri yukarıdaki gibi bir alan karşılayacak. Bu alanda muhtemelen sizin bilgisayarınız için “Otomatik” çözünürlük seçili olacaktır. Twitch yayınlarının kasıyormuş gibi görünmesini sağlayan ise tam da bu. Sizler de yukarıdaki görselde yer aldığı gibi kendinize uygun sabit bir çözünürlüğü seçerek akıcı bir şekilde yayınları izleyebilirsiniz. Burada seçili olan 900p 60 fps seçeneği yayıncıya bağlı olarak açık olmayabilir. Ancak herhangi bir seçeneği seçebilir ve yayının geri sarıyormuş gibi gözükmesinin önüne geçebilirsiniz.

Twitch yayınları halen geri sarıyor gibi görünüyorsa sorun belki de internet bağlantınızın stabil olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden daha stabil bağlantıya kavuşmak sizin sorununuzu çözecektir. Bunun için de sizlere önerimiz modem bağlantınızı yeniden başlatmaktır. Yapacağınız bu işlemin ardından internet sağlayıcınız sizlere yeni bir bağlantı atar ve muhtemel olarak daha stabil bir internete sahip olursunuz. Bu sayede artık internet hızı anlık değişmeyeceği için yayınlar da akıcı bir şekilde izlenebilir.

Eğer halen sorun devam ediyorsa https://www.speedtest.net/ adresi üzerinden bağlantı hızınızı kontrol edin. Eğer almış olduğunuz PING (ms) değeri normalin üzerindeyse sorun internet sağlayıcınızda olabilir. Bu yüzden bir destek talebi oluşturup arıza olup olmadığını sorgulamanız yararınıza olacaktır.

Twitch Drop Ve Donma Sorunu Çözümü