Son zamanlarda Türknet internet bağlantı ve kopma sorunu nasıl çözülür tarzında soruların sayısı bir hayli artmaktadır. Özellikle de pandemi nedeniyle herkes evlerde internetini kullandığı için ne yazık ki internet altyapıları yetersiz kalabiliyor. Kendi altyapısından daha çok altyapı kiralayıp kullanıcılara hizmet veren bir firma olan Türknet’in kullanıcıları da internetlerinde bağlantı veya kopma sorunları yaşayabilmekteler.

Türknet Bağlantı Sorunu Neden Yaşanır?

Sorunun çözümüne ulaşabilmek için öncelikle bağlantı sorununun neden yaşanabileceğine göz atmamız gerekiyor. Bu bizlere bir fikir verecek ve sorunun çözümüne dair ipuçları bırakacaktır. İşte bağlantı sorununun temel nedenleri:

  • İnternet altyapısından kaynaklı sorun
  • Modem kaynaklı sorun
  • Bağlantı kablosu kaynaklı sorun
  • İnternetten upload yapılıyor olması

Bağlantı sorunlarının genel olarak sıkla karşılaşılan nedenleri bunlardır. Özellikle de internetten upload yapılıyor olması bağlantı kalitenizi büyük ölçüde etkileyebilir. Bu sorun yeni modemlerle birlikte çok yaşanmıyor olsa da eğer eski bir modeminiz varsa sizler de bu dertten mustarip olabilirsiniz. Sorunu çözmek için ise “Upload Yaparken İnterneti Kullanamama Sorunu” adlı yazımız sizlere yardımcı olabilir.

Bağlantı Ve Kopma Sorununu Çözme Yolları

Sizler de bir Türknet müşterisiyseniz ve internetinizde bağlantı veya kopma sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yolları sizlere yardımcı olabilir. Sırası ile çözüm yollarını uygulayarak bir sonuca varabilirsiniz.

  • Modemi Sıfırlayın: İnternette yaşanan birçok bağlantı ve kopma sorunlarının çözümü modemi sıfırlamaktan geçebiliyor. Oldukça basit olsa da derdimize birçok zaman deva olabilen bu yöntem ile sizler de daha stabil bir internete kavuşabilirsiniz. Bunun için de modeminizi kapattıktan sonra 5 dakika kadar dinlendirmenizi öneririz. Özellikle de modeminiz ısınmışsa bağlantı kalitesinin zayıflaması gayet normaldir. Bir süre bekledikten sonra modemi tekrardan açarak internete bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  • Bağlantı Kablosunu Kontrol Edin: Türknet bağlantı sorunu yaşayan kişilerin bu duruma düşmelerine eskimiş ve yıpranmış bağlantı kabloları da yol açabilmektedir. Bunun için öncelikle interneti bağlantı kablosu olmadan telefondan veya bilgisayardan test etmenizi öneririm. Bu sayede sorunun sadece kablo ile bağlanıldığı zaman mı yoksa sürekli olarak mı yaşandığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer kablosuz kullanımda internetinizde kopma sorunları olmuyorsa kablonuzu bir an önce yenilemeniz yararınıza olacaktır.
  • İndirme Veya Yükleme İşlemlerini Durdurun: İnternetinizden o an için yüklü miktarda indirme veya yükleme yapılıyor olması da bağlantı sorununa yol açabilir. Özellikle de internet hızınızın sonuna kadar kullanıyorsanız internetinizde yavaşlamalar veya kopmaların olması gayet normaldir. Özellikle de oyun veya benzeri dosyalar indiriyorsanız bunları durdurup daha sonrasında hız testi yaparak sorunun devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz.

Türknet bağlantı sorunları yaşayan kişilerin yapması gereken son adım ise yardım talebi oluşturmaktır. Bunun için de Türknet online işlemler alanını kullanabilirsiniz.

Turknet Baglanti Sorunu Destek Alma Son zamanlarda Türknet internet bağlantı ve kopma sorunu nasıl çözülür tarzında soruların sayısı bir hayli artmaktadır. Özellikle de pandemi nedeniyle herkes evlerde internetini kullandığı için ne yazık ki internet altyapıları yetersiz kalabiliyor. Kendi altyapısından daha çok altyapı kiralayıp kullanıcılara hizmet veren bir firma olan Türknet'in kullanıcıları da internetlerinde bağlantı veya kopma sorunları yaşayabilmekteler.

Eğer nasıl destek talebi oluşturacağınızı bilmiyorsanız yukarıdaki görselden yardım alabilirsiniz. Türknet online işlemler merkezine giriş yaptıktan sonra “Arıza” butonuna basmanız gerekiyor. Burada sistem önce bağlı olduğunuz santralde sorun olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer çalışma varsa bunun hakkında bilgilendirilirsiniz. Çalışma olmamasına rağmen bağlantıda sorunlar yaşıyorsanız devam ederek destek talebinizi oluşturmanız gerekiyor.