İnstagram takipçi arttırma yolları günümüzde birçok kişinin merak ettiği bir konu haline gelmiştir. Özellikle de ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olması nedeniyle daha çok takipçiye sahip olmak birçok kişi için önemli diyebiliriz. Sizler de İnstagram takipçi arttırma yolları 2022 yazımız sayesinde bu platformda daha fazla takipçiye sahip olabilir ve bir nevi prestij kazanabilirsiniz. Özellikle genç kitle için daha fazla takipçi sayısına sahip olmak önem arz ettiği için çeşitli yollar aramaktadırlar. Sizler de işletmenizin veya kişisel hesabınızın takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız aşağıdaki takipçi arttırma yollarını uygulayabilirsiniz. Yapacağınız bu basit ama etkili işlemler sayesinde takipçilerinizin sayısında kısa sürede gözle görülür bir artış olacaktır.

1- Kullanıcıları Etkileşime Yönlendirin

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları Güncel

İnstagram’da takipçi kazanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey kullanıcıları etkileşime yönlendirmek olacaktır. Bu işi tıpkı gerçek hayatta kulaktan kulağa haber aktarımı olarak da düşünebilirsiniz. İnsanlar bir şekilde memnun kaldıkları sayfaları veya profilleri birbirleriyle konuşarak tanıtabiliyorlar. Bunun için de onları memnun edecek türden paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin onların fikirlerini ve yorumlarını katacakları fotoğraf veya videolar paylaşarak etkileşiminizi üst seviyelere çıkartmanız mümkün olacaktır. Bu tarz gönderilerde insanlar söz konusu fotoğraf veya videoyu birbirlerine gönderecekleri ve bunun üstüne konuşacakları için etkileşiminizi arttırmış olursunuz. İnstagram takipçi kazanma yolları 2021 için ilk yapmanız gereken işlemin bu olduğunu söyleyebiliriz.

2- İnsanlara Çekiliş İle Hediyeler Vermeyi Deneyin

İnstagram Çekiliş Yaparak Takipçi Arttırma Yolları

İnstagram takipçi arttırma yolları arasında belki de en çok tercih edilen insanlara çekiliş yoluyla çeşitli hediyeler vermektir. Bu sayede insanlar gönderilere arkadaşlarını etiketleyerek onların da takip etmesini sağladığı için takipçi sayınız bir anda katlanabilir. Eğer kendi kitlenizi bu iş için yormak istemiyorsanız da büyük sayfalarda yapılan çekilişlere sponsor olarak katılabilirsiniz. Bu sayede İnstagram takipçi sayınız bir anda gözle görülür şekilde artışa geçecektir.

İnstagram’da çekiliş yaparken hediye etmeyi düşündüğünüz eşyaları veya ürünleri seçerken dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde katılım az olabileceği için daha az takipçi kazanabilirsiniz. Bunun için de takipçi kitlenizi analiz etmeniz önemlidir. Örneğin daha çok kadınlara yönelik bir sayfa iseniz onların sevebileceği türden makyaj malzemeleri, parfümler veya çantalar hediye edebilirsiniz. Kadınlar bu tarz ürünlere çok ilgi gösterdiği için bedava kazanabilecekleri durumlarda arkadaşlarını da gönderilere etiketleyebilirler. Sizler de bu süre zarfında takipçi sayınızın artışını büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

3- Gönderilerinize Etiket Eklemeyi Unutmayın

İnstagram Etiket Kullanarak Takipçi Arttırmak 2020

İnstagram’da takipçi sayısını tamamen ücretsiz bir şekilde arttırabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi de gönderilerde etiket kullanmaktır. Bu yüzden sizler de gönderilerinize etiket eklemeyi unutmayın derim. Bu etiketler sayesinde gönderileriniz daha çok insana erişeceği için takipçi kazanma şansınız da doğrudan artışa geçecektir. Üstelik bu işlem tamamen ücretsiz olması nedeniyle sıkıca tavsiye edilir. Ancak etiket eklerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar olduğunu da unutmamak gerekir. Bu kurallar ise aşağıda listelenmiştir:

  • Aşırı sayıda etiket kullanmaktan kaçının
  • Alakalı etiketler kullanmaya özen gösterin
  • Etiketlerin popülerliğine dikkat edin
  • Kitlenizin diline göre etiket kullanın

İnstagram takipçi arttırma yolları için tavsiye edilen etiket kullanımı yukarıdaki kurallar çerçevesinde uygulanmalıdır. Aksi taktirde yarar beklerken hesabınıza daha fazla zarar vermeniz mümkündür. Örneğin aşırı sayıda etiket kullanmanız İnstagram tarafından kötü bir davranış olarak algılanabildiği için bu konuya dikkat edin derim. Aynı şekilde paylaştığınız konu ile alakalı olan etiketler seçmeye de özen göstermelisiniz. Aksi taktirde hiçbir şekilde takipçi sayınız artmayacaktır. Aksine bu tarz durumlar spam olarak algılanabileceği için takipçi kaybına neden olabilirsiniz.

İnstagram Gizli Profilleri Görme Uygulaması

4- Kitlenizin İlgisini Çekecek Gönderiler Üretin

Kitlenizin İlgisini Çekecek Gönderiler Üretin

İnstagram takipçi arttırma yolları hakkında son önerim ise kitlenizin ilgisini çekecek türden gönderiler üretmek olacaktır. Örneğin bir kıyafet ve kadın sayfası iseniz erkekler hakkında paylaşımlar yapmak aykırı kaçabilir. Hatta bu durum yüzünden takipçilerinizin ilgisini kaybedip takipten çıkmalarına neden olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için de sizlere önerim kitlenizi doğru bir şekilde analiz edip onlara uygun içerikler üretmeniz yönündedir. Örneğin bilgisayar oyunları hakkında videolu paylaşımlar yapıyorsanız bunların arasına bazen mobil oyunları da sıkıştırmanız bir terslik oluşturmaz. Ancak buna ek olarak kişisel gelişim gönderileri atmanız alakasız olacaktır. Eğer sizler de İnstagram’da takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız kitlenizin istekleri yönünde paylaşımlar yapmalısınız.