Son zamanlara damga vuran bir oyun olan Cyberpunk 2077 FPS sorunu ile karşımıza geldi. Ne yazık ki uzun yıllar boyunca beklenen oyunda böylesine bir sorun olunca oyuncular açısından hiç iyi olmadı elbette. Ancak Cyberpunk 2077 FPS sorunu çözümü yazımız ile sizler de bunun üstesinden gelebilir ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 FPS Sorunu Nasıl Çözülür?

Uzun yıllardır oyuncuların beklediği bir oyun olan Cyberpunk 2077 bazı sistemlerde FPS sorunları ile karşımıza çıkabiliyor. Bunun nasıl çözüldüğünü merak ediyorsanız yazımızın ilerleyen kısımlarında sorunuza yanıt bulabileceksiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın: Oldukça yeni bir oyun olan Cyberpunk 2077 yüksek sayılabilecek sistem gereksinimlerine sahip. Bu yüzden de arka planda çeşitli uygulamalar açık olunca sistemin oyunda verimli çalışabilmesi için gerekli gücü kalamayabiliyor. Özellikle de tarayıcılar artık hatırı sayılır bir sistemi kendisine rehin aldıkları için bunları kökten kapatmanız bilgisayarınızı rahatlatacaktır. Bundan tam emin olmak için ise “Ctrl + Alt + Delete” tuşlarının yardımıyla görev yöneticisini açarak o an çalışan programlara göz atabilirsiniz. Arasından çok kaynak tüketen gereksiz programları kapatmanız FPS sorununu çözmenizde size yardımcı olacaktır.

Son Güncellemeyi Yüklediğinizden Emin Olun: Cyberpunk 2077 henüz yeni çıkmış bir oyun olduğu için optimizasyondan kaynaklı olarak FPS sorunu yaşatabiliyor. Bu yüzden de oyunun her güncellemesi yeni optimizasyon çalışmaları içerdiği için sorunun çözümüne faydası olabilecek türdendir. Sizler de oyunu almış olduğunuz platformdan güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Veya direkt olarak otomatik güncelleme seçeneğini açık bırakarak herhangi bir güncelleme geldiğinde sistemin sizi uyarmasını ve bunu otomatik indirmesini sağlamanız da mümkündür.

Bilgisayarım Kasıyor Ne Yapabilirim?

Bilgisayarınızdaki Sürücüleri Güncelleyin: Cyberpunk 2077’nin kasmasındaki bir diğer etmen de güncel olmayan sürücülerdir. Eğer bilgisayarınızı aldığınızdan bu yana hiçbir güncelleme yapmadıysanız birçok yeni teknolojiden mahrum kalmış olabilirsiniz. Bu güncellemeler oyunlarda iyileştirmeler de sağladığı için FPS sorunu çözümü noktasında size yardımı dokunacaktır. Bu yüzden bilgisayarınızdaki sürücüleri güncel tutmanız oldukça önemlidir. Bunun için de Driver Booster adındaki program işinize yarayacaktır. Bilgisayarınızı tarayan ve eski sürücüleri tespit eden bu program sizlere en güncel sürücü önerilerini yaparak performansınızın artmasını sağlar. Bu sayede Cyberpunk 2077’yi daha rahat ve akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz yöntemleri uygulamanıza rağmen bilgisayarınız yeterli donanıma sahip olduğu halde oyun içerisinde halen kasıyorsa sorun oyunda da olabilir. Henüz yeni çıktığı için birçok sorunu bünyesinde barındıran Cyberpunk 2077’yi akıcı bir şekilde oynayabilmek için bir süre sabretmeniz gerekecektir. Bu süreçte tüm güncellemeleri indirmenizi ve sürücülerinizi güncel tutmanızı öneririz. Yapacağınız bu çalışmalar sayesinde bilgisayarınız FPS sorunu yaşatmayacak ve sizlere keyifli bir oyun deneyimi sunacaktır.