Steam oyun satarak para kazanma


Steam Sayesinde Para Kazanmak

Steam, milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan ve bünyesinde binlerce oyun bulunduran bir platformdur. Bu platformdaki oyunların büyük bir kısmı yaz indirimlerine girdi ve fiyatlarında çok yüksek düşüşler görüldü. İşte bu sayede para kazanabileceğiniz yöntemi sizlere anlatacağım. 
Oyunlarda kazanmış olduğunuz kartları veya çeşitli aksesuarları diğer oyunculara satarak para kazanmak herkesin bildiği bir seçenek fakat bu yöntemle paranızı nakite çevirmek zor olacaktır. Bu yüzden anlatacağım sistemi dilerseniz tek başına, dilerseniz de bir arkadaşınız ile ortak olarak daha kolay yapabilirsiniz.

Steam Oyun Satarak Para Kazanma

Bir önceki konumuzdan da bildiğiniz gibi Steam üzerindeki oyunların büyük bir bölümü indirime girmiş durumda. Bu da para kazanmanız için en uygun zaman demektir. Taktiği şimdiden bir çoğunuz anlamıştır fakat biz yine de anlatalım.
Uygun Oyunları Bulun: Oyunlar indirim döneminde değilken en çok satabilecek oyunları kendinize belirleyin. Bunlar GTA 5 veya CS:GO tarzı popüler oyunlar olabilir. Bu, oyunların elinizde kalmaması amacıyla önemli bir noktadır.
Farklı Hesaplar Oluşturun: Üstteki vermiş olduğum örnekten CS:GO oyununu almak üzere olduğunuzu varsayalım. Her bir oyun için ayrı bir Steam hesabı oluşturmalı ve oyunu o hesapta barındırmalısınız. Bu, müşterilerinize oyunları satarken daha kolay olmasını sağlayacaktır.
Satış Platformunuzu Belirleyin: Hesapları satın aldıktan sonra indirim döneminin sona ermesini bekleyin ve daha sonrasında bu oyunları nereden satabileceğinizi belirleyin. Bunun için en uygun ortam arkadaşlarınız ile birlikte bulunduğunuz Discord grupları veya Facebook grupları olacaktır. Buralarda satış yapamayacağınızı düşünüyorsanız çeşitli oyun forumlarını ve hesap alıp satılan internet sitelerini kullanabilirsiniz. İnsanlar, oyunların neden normaline göre daha ucuz olduğunu sorduğunda ise gönül rahatlığıyla indirim sezonundan yararlandığınızı anlatabilirsiniz.
Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda her indirim sezonu geldiğinde güzel paralar kazanacağınıza eminim. En kolay satılabilecek oyunları veya konu hakkındaki fikirlerinizi yorumda belirtebilirsiniz.