SANAL OFİS’İN AVANTAJLARI

Gelişen çağın hızla ilerleyen teknolojisiyle birlikte iş imkanları ve çalışma olanakları da birçok yönden iyileşmektedir. Bunun en güzel örneği ise sanal ofislerdir. Peki, nedir bu sanal ofis? ve Ne işe yarar? Diye soracak olursanız. Şu şekilde açıklayabiliriz:

SANAL OFİSİN TANIMI: İş kurmak veya çalıştığı alanda gelişme göstermek ve ilerlemek isteyen kişilerin sıfırdan bir ofis açmak yerine daha önceden hazırlanmış ofisleri kiralama ve bir oda verilerek burada işlerini yürütmesine imkan sağlanması durumudur. Sanal ofisler son dönemde oldukça ilgi görüyor. Yeni girişimcilerin, dekorasyon altyapı gibi birçok masraftan kurtularak çok daha sağlam adımlarla ilerlemelerine olanak sağlayan bu sistemle olası riskler de azalıyor. Sanal ofisleri tercih edecek kişilerin başka bir yerde sürekli gidip geldiği bir işinin olmaması gerekir. Aksi halde bu kiralama işi gerçekleştirilemeyebilir.

SANAL OFİSİN NE GİBİ FAYDALARI VARDIR?: Rahatlık ve güvenlik açısından bir adım önde olan bu sistemin birçok avantajı vardır. Sanal ofis’nin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 

l Ofis açma masrafları en aza indirgenir.

 

l Olası bir durumda işinize son vermeniz gerektiğinde ofis satma derdine düşmezsiniz.

 

l Ofisi kiraladığınız yerde size birçok olanak sağlanır. Toplantı ve görüşmeleriniz için size toplantı salonları açılır.

 

l Gerekli durumlarda posta ve evrak gönderiminde kullanabileceğiniz prestijli bir adres edinmiş olursunuz.

 

l Ofisi kiraladığınız iş yerinde sizin için sekreterlik yardımı yapılır.

 

l Gerekli durumlarda size konaklama imkanı da sunulur.

Sanal ofislerin en büyük avantajıysa sizi büyük masraflardan kurtarıyor olmasıdır. Birçok kişi bu masraflar yüzünden iş kurmaktan vazgeçmeyi dahi düşünürken sanal ofisler sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırıyor. Henüz ülkemizde pek yaygın olmayan bu sistemin öncüsü belki de siz olabilirsiniz.