Son zamanlarda en popüler telefon markaları konumuna gelen Oppo, zaman zaman kasma sorunu ile kullanıcılarını üzebiliyor. Her telefonda bu tarz kasma ve ısınma sorunları elbette normaldir, ancak buna alacağınız basit birkaç önlem ile Oppo marka telefonunuzun kasma veya ısınma sorununa çözüm bulabilirsiniz. Dilerseniz direkt Oppo kasma sorunu ve çözümü konusuna ait detaylara geçiş yapalım.

Yardımcı Uygulamalar İle Kasmayı Durdurun

Eğer Oppo marka telefonunuzda kasma veya ısınma gibi sorunlar gözünüze çarpıyorsa bunları sadece bazı basit yardımcı uygulamalar ile durdurabilirsiniz. Sizlere önerebileceğim başlıca program ”Greenify” olacaktır. Tamamen android cihazları optimize etmek ve daha stabil bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla geliştirilen bu uygulama sayesinde Oppo marka cihazınızda kasma veya donma gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Öncelikle aşağıda vermiş olduğum bağlantıdan uygulamayı indirip cihazınıza kurulmasını bekleyin. Daha sonrasında da uygulamayı açıp kendinize göre gerekli ince ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulama sizler için telefon ekranını kapattığınız anda arka planda çalışmaya devam eden tüm uygulamaları kapatıp hem şarjdan tasarruf etmenizi, hem de kasma gibi sorunları tamamen unutmanızı sağlayacaktır. Kısacası bu uygulama için kasma sorunu görülen her telefonda bulunması gereken bir program olduğunu söyleyebiliriz.


Greenify İndir

Cihazınızı Şarja Alıştırmayın

Birçok Android cihaz şarj esnasında tüm tasarruf önlemlerini kapatır ve tam güç çalışır. Sizler de şarj esnasında oyun oynadığınız taktirde cihaz bataryası bunu daha fazla kaldıramayabilir ve bir süre sonra artık hem şarjınız normalden daha kısa sürede biter, hem de tasarruf modunda aksamalar olacağı için kasma sorunlarına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için ise şarj esnasında telefonu kullanmaktan uzak durun ve gün içerisinde sık sık şarja sokup çıkarmak yerine cihazın ful kapasiteye erişmesini bekledikten sonra şarjtan çıkarmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Ülkemizde henüz yeni yeni tanınmaya başlandığı için fiyat politikasını uygun tutan Oppo, bu sayede kısa sürede gayet yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Uzak doğulu telefon üreticisi Oppo, kasma sorunlarını çözmüş gibi görünüyor ancak elbette kullanıcıların telefona yaptığı bazı işkenceler bu durumu tamamen alt üst edebiliyor. Özellikle telefonu ilk aldığınızdaki telefoncuların sizlere söylediği klasik tavsiyeleri göz ardı etmeyin derim.