Günümüzde gerek pazarlama, gerekse şirketler arası mail trafiklerinde bu postaların takip edilebilmesi istatistik toplayabilmek için büyük önem arz ediyor. Mailspring mail  takip programı da bu işi layıkıyla yapan nadir programlardan birisi olarak gösterilmekte. Özellikle de uygulamanın 5 hesaba kadar tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor olması da onu özel kılan sebeplerin başında geliyor.

Mailspring Mail Takip Programı Nasıl Kullanılır?

Aşağıdan sizlere aktaracağım bilgiler ile sizler de uygulamayı kullanmaya başlayabilir ve birçok avantajın sahibi olabilirsiniz. İlk olarak elbette uygulamaya nasıl hesap ekleyebileceğinizi ele alacağız.

Nasıl Hesap Eklenir?

Mailpring Hesap Ekleme

Uygulamaya bağlayabileceğiniz e-posta hesabı türleri şunlardır;

  • Gmail veya G Suite
  • Yahoo
  • iCloud
  • GMX
  • Yandex
  • FastMail
  • Outlook / Hotmail
  • Office 365

Günümüzde aktif olarak en çok kullanılan tüm servislere ek olarak IMAP / SMTP desteği de sunan Mailspring sayesinde internet sitenizin mail adreslerini de ekleyebilirsiniz. Bunun için de tek yapmanız gereken mail sunucunuzu yazmak ve ardından da hesap bilgilerinizle giriş yapmak. Ardından uygulama içerisinde hesabınız eklenecek ve mailler alıp gönderme işlemleriniz başlayacaktır.

Mail Açıldı / Okundu Bildirimi Nasıl Alınır?

Mailspring’in kullanıcılarına sunduğu en güzel özelliklerden birisi de mail açıldı ve okundu bildirimidir. Bu sayede göndermiş olduğunuz maili karşı tarafın açıp açmadığından emin olabilirsiniz. Özellikle de pazarlama yapıyorsanız bu özellik sayesinde geri dönüşleri analiz etme şansınız olacaktır.

Nasıl İmza Eklenir?

Mailspring İmza Ekleme

Resimde de gördüğünüz gibi imza eklemek de Mailspring ile birlikte oldukça kolaydır. Bunun için “CTRL + , ” yardımı ile ayarlar kısmına girmemiz gerekiyor. Ardından da imzalar kısmından yeni imza ekleyebilir ve isterseniz de bu imzayı mailleriniz için varsayılan yapabilirsiniz. Bu sayede göndereceğiniz e-postalarda artık alt kısımda bu şekilde imzalar gösterilecektir. İsterseniz bu imzayı düzenleyebilir ve kendinize kurumsal bir duruş katabilirsiniz.

Telefon Numarası, Mail Veya T.C. Kimlik İle Para Transferi Yapma

Maillerde Bağlantılara Tıklanıp Tıklanmadığını Kontrol Etmek

Gönderdiğiniz e-postalarda yer alan bağlantılara tıklanıp tıklanmadığını kontrol etmeniz için de uygulama içerisinde güzel bir özellik bulunuyor. Link track adı verilen bu özelliği aktif etmeniz durumunda karşı taraftaki kişiler mail içerisindeki herhangi bir bağlantıya tıkladıklarında size bildirim gelecektir.

Mailspring Link Track

Yeni bir mail göndermek istediğinizde açılan panelin altında yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi bir şerit olacaktır. Burada yeşil ışık yanan fare simgesi sizlerde henüz aktif edilmemiş olabilir. Bağlantıları takip etmeniz için bu özelliğe tıklayarak aktif etmeniz gerekiyor. Ayrıca onun bir sağında yer alan göz işareti de karşı tarafın mailinizi açtığı anda size bir bildirim gelmesini sağlamaktadır.

Mail İstatistikler Ve Rapor Alma

Mailspring İstatistikler Raporu

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere uygulama içerisinde yaptığınız aktiviteleri bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Burada herhangi bir kişisel veriniz yer almamaktadır. Sadece o ay kaç adet mail aldığınızı, gönderdiğinizi ve bu maillerdeki geri dönüşüm oranları sizlere iletilir. Bu sayede eksiklerinizi görebilir ve bu doğrultuda kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca tüm bunlara ek olarak günün hangi saatlerinde daha çok mail trafiği yaşandığını da yine bu rapor ve istatistikler kısmından görebiliyorsunuz.