League Of Legends Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

League Of Legends Profesyonel Bir Oyuncu Gibi Olmak

Günümüzde artık birçok kişi bilgisayar oyunları oynamakta veya bu işi profesyonel olarak yapmaya çalışmaktadır. Oyun oynayarak para kazanmak artık mümkün, çünkü insanların spor anlayışı ve zevki tamamen değişiyor. Özellikle de ortaokul veya lise çağındaki kişiler her gün saatlerce bilgisayar başında durmakta ve oyun oynamakta. Ancak bu kişilerin şikayet ettiği bir durum var, o da ailelerin sürekli karışmaları. Bu durumda tabii ki aileler haksız değil, birçok kişi bu durumu çok abartarak saatlerce bilgisayarın başında hapis oluyor. Ancak bilgisayarın başında dururken bir şeyler başardığınızı ailenize kanıtlamanız halinde birçok şey değişecek ve artık aileniz size karışmayacaktır. Bu yazımızda tam olarak bu duruma düşmemek ve profesyonel bir Lol oyuncusu olarak nasıl para kazanabileceğinizi sizlere anlatacağım.

Oyun İçi Davranış

Lol profesyonel bir oyuncu gibi oynamak için öncelikle oyun içinde sakinliğinizi korumanız gerekiyor. Oyun içerisinde sürekli olarak takım arkadaşları veya rakipler tarafından sohbet kısmında hakaretler aldığınız an herkesi susturmalı ve sadece oyununuza konsantre olmalısınız. Aksine onlar ile siz de sözlü olarak kavga etmeniz halinde moraliniz daha da bozulacak ve oyunu kazanmanız çok daha zorlaşacaktır.

Şampiyon Seçimi

League Of Legends‘de oyuna etki eden birçok faktör bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise kuşkusuz ki şampiyon seçimidir. Karşınıza yetenekleri ile sizi bozabilecek şampiyon alınmasına karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca oyundaki favori ve profesyonel oyuncuların da bizzat tercih etmiş olduğu şampiyonlar birçok yönden güçlü olduğu için siz de bu şampiyonları seçebilirsiniz. Ancak hiçbir zaman ezbere şampiyon seçimidir yapmanızı tavsiye etmiyorum. Karşınızdaki şampiyona karşı güçlü olanı tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

Profesyonel Lol Oyuncusu Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Her işte olduğu gibi bir oyunda da yükselip iyi yerlere gelmek istiyorsanız çok çalışmanız gerekiyor. Bunu yaparken sınırları aşmamalı ve kendinize de zarar vermemeniz gerek. Bu yüzden aşırıya kaçmadan günde birkaç saat antrenman yapabilirsiniz. Daha global düşünüp Avrupa sunucusunda oynamanız daha isabetli bir karar olacaktır. Burada daha fazla ülkeden daha fazla oyuncu yer alacağı için profesyonel oyuncuların karşınıza gelme ihtimali de daha çok olacaktır. Kendinizi kanıtlayıp en üst liglere geldikten sonra e-spor takımlarının size ulaşmasını bekleyebilirsiniz, ancak kendinizin başvuru yapıp çabalamanız daha doğru olur. Ayrıca zaman zaman düzenlenen turnuvalara katılabilir ve böylece kendinizi çok daha kalabalık bir ortamda kanıtlama fırsatına sahip olursunuz.

Oyun oynarken takım koçlarının her an sizi izleyebileceğini de hesaba katarak oynamanız yararlı olacaktır. Böylece takıma başvuru yapmanız halinde eski oyunlarınız hatırlanacak ve başvurunun olumlu geçmesi için işinize yarayacaktır.