Günümüzde aktif bir şekilde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan İnstagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek birçok kişinin hayali durumunda. İnstagram bunu sisteme eklememiş olsa da hiçbir program indirmeden ve sadece birkaç küçük hamleyle bunu yapmak mümkün. Sizler de bu sayede İnstagram’a bilgisayarınızdan fotoğraf ve video yükleyebilir, tıpkı telefondaymış gibi diğer işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

İnstagram Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yükleme

İnstagram Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yükleme

1- Önce Tarayıcıdan İnstagram Sayfasına Giriş Yapın

Tıpkı telefondaymış gibi İnstagram’ı kullanmak için öncelikle küçük birkaç hamle yapmamız gerekmekte. Bunların ilki tarayıcıdan İnstagram resmi sitesine giriş yaparak sayfayı telefon versiyonuna dönüştürmek olacak. Bunun için de tarayıcıdan giriş yaptıktan sonra sağ tık yaparak “İncele” demek olacaktır. Bu isim tarayıcınıza göre farklılık gösterebilir ancak genellikle aynı veya buna yakın bir isimde olacağı için tespit etmenizin zor olacağını düşünmüyorum.

Tıpkı resimdeki gibi olan alanı açtıktan sonra ise tek yapmanız gereken okla işaret edilmiş olan telefon simgesine tıklamak. Bilgisayardan İntagram’a fotoğraf yükleme işlemini yapmamızda işimize yarayacak bu düğmeye bastıktan sonra ekranda İnstagram’ın artık daha küçük alan kapladığını ve telefondaymış gibi olacağını göreceksiniz. Ancak fotoğraf veya video yüklememize yarayan düğme henüz çıkmayacaktır. Bunun için de “F5” düğmesine basabilir yada sayfayı yenileyebilirsiniz. Daha sonrasında ise artık “+” şeklindeki düğme ekranınızda belirecektir. Dilerseniz bu aşamadan sonra sağ alandaki kod bölümünü kapatabilir ve İnstagram’da dilediğiniz gibi takılabilirsiniz.

Telefondaki gibi mesajları yanıtlayabileceğiniz, fotoğraf veya video yükleyebileceğiniz alanlar artık oluştuğuna göre özgürsünüz diyebiliriz. İnstagram’ın resmi olarak halen kullanıcılara sunmadığı bu özellik yüzünden çoğu zaman bilgisayardayken kalkıp telefondan fotoğraf veya video yüklememiz gerekebiliyor. Bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak bu çözüm oldukça işinize yarayacaktır. İnstagram’a bilgisayardan fotoğraf yükleme yöntemi değiştiğinde yine bu yazıdan sizleri bilgilendireceğimi unutmayın. Eğer herhangi bir aşamada takılırsanız veya aklınızda bir soru işareti kalırsa yorumlar kısmından bunu belirtebilirsiniz.

Bonus olarak sizlere bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Bilgisayarınızdan İnstagram’a fotoğraf veya video yüklemek için mobil görünüme kavuşturmayı başarılı bir şekilde yaptıktan sonra telefon modeli seçmeniz de mümkün. Ekranınızın sol üst kısmında yer alan “Responsive” seçeneğine basarsanız birçok telefon modelini görebilirsiniz. Dilerseniz bunlardan herhangi birini seçebilir ve ekranınızın o şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.