Dünya genelinde en çok oynanan mobil oyunlardan birisi olan Brawl Stars’da bazı durumlarda ping ve kasma gibi sorunlar karşımıza çıkabiliyor. Biz de sizler için Brawl Stars oyununda kasma sorununu nasıl çözebileceğiniz hakkında birkaç bilgi vereceğiz. Bu sayede kasma ve donmanın yanında ping gibi sorunları da rahatça çözebilirsiniz.

1- Yardımcı Uygulama Kullanalım

Birçok kişi yardımcı uygulamaları tavsiye etmese de bazı durumlarda oyuncuların yardımına koşabiliyor. Doğru bir uygulama sizlerin de Brawl Stars oyununda yaşadığı kasma ve ping gibi sorunlarınızın üstünden gelebilir. Bu yüzden sizler de aşağıdaki verdiğim bağlantıyı kullanarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz.


Game Booster | Tıkla ve Uygulamayı İndir

Yukarıda verdiğim bağlantıda bulunan Game Booster uygulaması sizlerin oyunda çok daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Özellikle de oynarken kasma, donma ve lag gibi sorunlar yaşıyorsanız bu uygulama ile üstesinden gelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulama içerisinden Brawl Stars oyununu seçerek başlatmak olacaktır. Daha sonrasında ise oyundaki kasma sorununun ortadan kaybolduğunu rahatça görebilirsiniz.

2- İnternet Bağlantısı Kontrolü Yapalım

Brawl Stars kasma sorunu çözümü için yapılması gereken bir diğer şey de internet bağlantısının kontrol edilmesidir. İnternetteki sorunlar nedeniyle oyun içerisinde takılmalar ve cihazdan kaynaklıymış gibi görünen donmalar yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için ise interneti o an kullanan cihazların kontrol edilmesi gerekmekte. Evinizde bir başka kişi internet üzerinden indirme, özellikle de yüklemeler yapıyorsa bağlantınızın kötü olması oldukça normal. Bunun için modem arayüzünü kontrol edebilir ve cihazları sınırlandırabilirsiniz. İnternetinizi kullanan başka bir cihaz yoksa modemi kapat/aç yapmak bu noktada sizlere yardımcı olabilir. Sizlere sağlanacak yeni bağlantı sayesinde oyunu artık donmadan ve lag gibi sorunlar olmadan rahatça oynayabilirsiniz.

3- Depolama Alanı Kontrolü

Android ve iOS fark etmeksizin depolama alanının yetersizliği uygulamaların yavaş çalışmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden de cihazınızda yeterli alanın bulunduğundan emin olmanız gerekir. Bir sınır olarak kendinize %85 sınırını koyabilirsiniz. Bu yüzdenin üstü kadar depolama kullanıyorsanız bu dosyalar telefonunuz için büyük bir yük oluşturabilir. Bu durumda da kasma ve donma gibi sorunlar görmeniz oldukça normal diyebiliriz. Cihazda gereksiz dosyaları silmek sizi bu durumdan kurtarabileceği için bunun için aşağıdaki programı kullanabilirsiniz.


CCleaner Ücretsiz İndirmek İçin Tıkla

Yukarıdaki bağlantıda bulunan CCleaner adlı uygulama cihazınızın depolama alanını analiz eder ve gereksiz dosyaların tespitinde size yardımcı olur. Bu sayede rahatlayan telefonunuzun artık Brawl Stars’da kasmadığını görebilirsiniz. Brawl Stars kasma sorunu çözümü bu kadardı. Tüm bu anlatılanlara rağmen halen oyun oynarken sorun yaşıyorsanız yorumda belirtebilirsiniz.