Günümüzde aktif bir şekilde kullanılan İnstagram, giriş yapamıyorum sorunu uzun bir zamandır gündemde yerini koruyor. Ancak bu sorunun çözümü olarak işinizi görebilecek bilgileri sizlerle paylaşarak yardımcı olacağız. Olabilmesi muhtemel sorunları yazımızdan kontrol ederek giriş yapma sorununu çözebilirsiniz.

Ağı Kontrol Edin

İnstagram giriş yapamıyorum diyenlerin bir çoğu sorunlu ağlar yüzünden problem yaşamaktadırlar. Bazı ağ yöneticileri belirli sitelere girişleri engelleyebiliyor. Özellikle kafeler veya benzeri toplu mekanlarda ağın yavaşlamaması için buna sıkça başvurulmakta. Eğer İnstagram’a giriş yapamıyorsanız ağınızı kontrol etmeniz gerekmekte. Aynı ağa bağlı bir şekilde diğer sitelere girebiliyorken İnstagram’a giriş yapmakta problem yaşıyorsanız yönetici ile iletişime geçmenizde fayda var.

Kendi evinizdeki internet üzerinden sosyal medyaya giremiyorsanız da modem arayüzünde yasaklama olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yasaklama yoksa modeme reset atmayı deneyin. Bazen sizlere atanan ip adreslerinde sorun olabiliyor. Modemi kapatıp açarak yeni bir ip edinebilir ve sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

İnstagram Giriş Sorunu

İnstagram Giriş Sorunu

Uygulama Çerezlerini Temizleyin

İnstagram’a giriş yapamıyorum diyenlerin bir çoğunun uygulamalarında bir takım sorunlar olabiliyor. Hatalı yapılan bir işlemden etkilenen uygulama sizlere sorun çıkartabilir. Bunun için de uygulama çerezlerini, yani verilerini temizlemek size yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için telefonunuzda uygulama ayarları kısmından İnstagram uygulamasını bulup verileri temizle diyebilirsiniz. Bu sayede uygulama indirdiğiniz ilk hale geri dönerek kendisini temizleyecektir ve daha sonrasında giriş yapabilirsiniz.

Uygulamayı Güncelleyin

Eğer eski sürüm bir İnstagram uygulaması kullanıyorsanız giriş yapamama sorunu bundan da kaynaklanabilir. Bu yüzden uygulamanızın güncel olup olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazınıza göre olan bağlantıyı kullanarak markete gidebilirsiniz. Eski sürümler bir süre sonra çeşitli sorunlarla karşımıza çıkabiliyor. En sık güncellenen uygulamalardan birisi olan İnstagram’a neredeyse her gün güncelleme gelmekte. Bir yerden sonra bu durum can sıkıcı olarak gelse de güvenlik önlemlerinin arttırıldığını unutmayın. Hesap güvenliğiniz için uygulamanızı güncel tutmanızda fayda var.

Ekstra Durumlar

Bazen uygulamanızda hiçbir sorun olmasa da giriş yapamıyorum diyenler olabiliyor. Zaman zaman sunuculara aşırı yük bindiğinde İnstagram’a giriş zor olabilmekte. Bu yüzden genel bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için diğer sosyal medya uygulamalarında haberleri takip edebilirsiniz. Diğer insanlar da sizinle aynı sorunu yaşıyorsa genel bir problem var demektir. Bu noktada ne yazık ki sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor. Tek yapmanız gereken sabırlı olmak ve bir süre beklemek olacaktır.