Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın dizi ve film izleme platformu Netflix deneme üyeliği açma sorunu son günlerde dikkat çekiyor. Son birkaç gündür ülkemizde Netflix’te ücretsiz üyelik açmaya çalışırken hata alabiliyoruz. Direkt olarak sizleri faturalandırma ve ödeme alma alanına yönlendirmekte. Öncesinde her hesap 30 gün süreyle Netflix’i ücretsiz bir şekilde kullanabiliyordu.

Netflix Bedava Kullanma Sorunu

En popüler dizi ve film izleme platformu Netflix, artık Türkiye için bedava kullanma imkanını kaldırdığını açıkladı. Ülkemizde sıkça suistimal edilen bu sistem yoluyla birçok kişi farklı hesaplar açarak sistemi uzun sürelerdir bedava kullanıyordu. Şirket artık buna bir dur deme zamanının geldiğini belirterek ülkemizde bu avantajın kaldırıldığını açıkladı. Bundan sonra yeni bir hesap açsanız da Türkiye’den deneme üyeliği alamıyorsunuz.

Netflix’in en düşük paketi “Temel Paket” sadece ayda 17,99 liraya hizmete sunuluyor. Dünyanın geriye kalan ülkeleri bu yüzden yönetimi suçlarken birçok kişi bu parayı vermek istemediği için artık deneme hesapları açma imkanından vazgeçildi. Birçok ülke Netflix üzerinden dizi izlemek için çok daha fazla ücretler ödemek zorunda kalırken, en uygun fiyatlandırmalardan birinin Türkiye için yapıldığını söyleyebilirim. Bir paket sigaradan bile düşük olan bu fiyatı vermeyip her ay farklı hesap üzerinden sistemi kullanmanın etkisini şirket bu şekilde ortaya koydu.

Türkiye’de bundan sonra yeni üyelikler 30 günlük ücretsiz deneme süresi özelliğinden faydalanamayacak. Netflix’in hizmet verdiği diğer ülkelerde ise bu özelliğin devam ettiğini belirtmek gerek. Hala sistemi kandırmak isteyen kullanıcılara bir kötü haber daha, deneme üyeliğin açılma aşamasında kullanılan kartların o ülkeye ait olması gerekiyor. Yani farklı ülkelerden hesap açmak gibi bir düşünceniz varsa o ülkeye ait kartınızın olması gerekiyor. Ayrıca yeni bir hesap için Netflix üzerinde hiç kullanılmamış bir telefon numarasına da ihtiyacınız var. Kısacası bu sistemin bundan sonra ülkemizde kullanılması gibi bir şey kalmadı.

Her yıl şirkete milyonlarca dolar kaybettiren deneme üyelik sistemi, platformu test etmek isteyen kullanıcılar için sunulmaktaydı. Bu sayede içerideki film ve dizileri beğenen kullanıcılar üyeliğine devam etmekteydi. Bu özellik ülkemizde çok fazla suistimal edildiği için bundan sonra kullanılmayacak.