Ülkemizde TV8 ve birçok medya şirketinin patronu olan Acun Ilıcalı tarafından oluşturulan EXXEN için kayıt olma, ödeme ve diğer hataların çözümleri ile karşınızdayız. Sizler de bu yazımızda sunacağımız çözümlerle birlikte sitede sıkıntısız bir şekilde dizi izlemeye başlayabilirsiniz.

Kayıt Olma Sorunu

Henüz çıkalı birkaç gün olan EXXEN ne yazık ki daha kayıt aşamasında dahi sorun yaşatabiliyor. Bu nedenle oldukça aceleye getirildiği düşünülen projenin birçok eksiği olduğunu söylemek gerek. Ancak kayıt olma sorununun nasıl çözüleceğini açıklayalım.

  • Kayıt olma aşamasında hata ile karşılaşıyorsanız öncelikle doğru siteye ulaştığınızdan emin olmalısınız. Bunun için de EXXEN adresinden güncel ve güvenilir siteye erişim sağlayın.
  • Tarayıcınızın çerezlerini temizleyin
  • Doğru ve geçerli bir mail kullandığınızdan emin olun
  • Bilgileri doğru girdiğinizden emin olun
  • Sorun devam ediyorsa modeminizi kapatıp açmayı deneyin

Yukarıda sizlere anlatmış olduğumuz adımları uygulamanız halinde sizler de başarılı bir şekilde EXXEN’e kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ancak hala sorun yaşıyorsanız sitenin destek ekibine ulaşmanız gerekebilir.

Ödeme Yapma Sorunu

Sürekli olarak çeşitli hatalarla kullanıcılarına küçük sürprizler yapmaya devam eden EXXEN’de karşılaşılan sorunlardan birisi de ödeme yapamama veya kartın kabul edilmemesi. Bu hatayı çözüme kavuşturmak için öncelikle işleme başlamadan önce kendinize bir sanal kart üretmenizi tavsiye ederiz. Bunu da bankanızın mobil bankacılık uygulamasından kolaylıkla yapabilir ve sanal kartınızı alabilirsiniz. Daha sonrasında oluşturduğunuz bu yeni sanal kart ile siteye üye olmayı deneyin.

Eğer sanal kart ile denemenize rağmen ödeme aşamasında sorun yaşıyorsanız aşağıdaki ihtimalleri kontrol edip tekrardan denemeniz gerekebilir:

  • Kart içerisinde bakiye olup olmadığını kontrol edin
  • İnternet alışverişlerine kapalı olup olmadığını kontrol edin
  • Kart bilgilerinizi kontrol edin

Video Oynatma Sorunu

Türkiye’nin yerli dizi ve film platformlarından en yenisi olan EXXEN’de karşılaşılan sorunlardan birisi de videoların oynatılamaması oldu. Bu sorunun çözümü ise nispeten daha kolay denilebilir. Öncelikle bu sorunu çözüme kavuşturmak için tarayıcınızın güncel olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunu kontrol etmek için de en sağdaki çubuktan “Hakkında” alanını ziyaret edebilirsiniz. Bu alanda sizlere uygulamanızın güncel olup olmadığına dair bilgi gösterilecektir. Eğer yeni bir sürüm bulunuyorsa onu indirdikten sonra video oynatma sorununun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Netflix Deneme Üyeliği Açma Sorunu

Sunucu Yanıt Vermiyor Sorunu

Sistemde karşılaşılan sorunlardan belki de en can sıkıcılarından birisi de sunucu yanıt vermiyor sorunudur. Ancak bu sorun daha çok EXXEN’in sunucularından kaynaklandığı için sizlerin direkt olarak yapabileceği bir durum yok. Yine de sistem tarafından IP adresinizin engellenmiş olma ihtimaline karşı bu sorunu çözüme kavuşturmak için modeminizi resetlemeyi veya bir VPN bağlantısı kullanıyorsanız kapatmayı deneyebilirsiniz.

SMS Onay Kodu Sorunu

Kayıt olma aşamasında telefon numaranızı doğrulamak amacıyla sistem sizlerden SMS onayı istemektedir. Ancak bazı durumlarda bu onay kodu gelmiyor veya yazılan kod hata verebiliyor. Sizler de bu durumu yaşıyorsanız bunu çözüme kavuşturmak için öncelikle siteden tekrardan SMS onay kodu göndermesini talep edin. Bunu yapmanıza ve uzun süreler beklemenize rağmen kod gelmiyorsa muhtemelen yoğunluktan kaynaklı olarak sistem bu yükü kaldıramamış olabilir. Bu yüzden de gün içerisinde tekrardan kontrol etmek işinize yarayacaktır.

EXXEN platformunda karşılaşılan popüler sorunlar ve çözümleri şu anda bunlardır. Eğer karşılaştığınız başka sorunlar varsa bunu yorumda belirterek yardım talep edebilirsiniz.