Kripto para ortamlarında son zamanların en merak edilen konusu Bitcoin fiyatı artmışken yatırım yapılır mı sorusudur. Bunun nedeni de Bitcoin’in son günlerde oldukça hızlı bir şekilde çıkış yapması olarak gösterilebilir. Eğer sizler de bu noktalara kadar çıkış yakalamış bir kripto paraya yatırım yapılıp yapılmayacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bunlar bir yatırım tavsiyesi değildir ancak aklınızda bir fikir oluşması açısından sizlere yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? | Şu Anda Mantıklı Mı?

3 Ocak 2021 gece saatleri itibariyle 33.465 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin kısa zamanda rekor üstüne rekor kırmayı başardı. Haliyle durum bu olunca da yatırımcıların içini büyük bir merak sarmış durumda. Hatta kısa bir süre önce dava olayıyla batmanın eşiğine gelen Ripple’da yaşanan değer kaybı diğer yatırımcıları da Bitcoin’e yönlendirdi. Altcoin sezonunun geldiğini düşünürken yaşanan bu ani gelişmelerle birlikte yüzleri güldüren tek şey BTC oldu. Sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 1.000 dolar civarında değer kaybeden Bitcoin birçok analiste göre girilebilir durumda.

XRP Borsalardan Tamamen Kaldırılıyor Mu?

Her yılın sonunda yatırımcısına kesinlikle bir kazanç sağlamış olan Bitcoin’in zarar ettirdiği bir yıl bulunmuyor. Ancak bu durumu yılın başından sonuna kadar olan süreç için söylediğimizi belirtmek gerek. Kısa vadeli zararlar elbette mümkündür. Eğer sizler de yatırım yaptıktan sonra bir süre tekrardan bakmayacağım diyorsanız Bitcoin’e yatırım yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak tarzınız daha çok kısa vadede kazanmak ise BTC oldukça riskli bir seçenek olacaktır. Bunun yerine keşfedilmeyi bekleyen altcoinlerde şansınızı deneyebilirsiniz.

Risk faktörünün kendisini en çok hissettirdiği yatırım yollarından birisi olan kripto paralar geleceğin para birimi olarak düşünülmektedir. Sınırlı sayıda olması ve şu anda oldukça sağlam bir şekilde yolunda ilerliyor olması Bitcoin için bu iddiaları daha da güçlendiriyor. Bu yüzden yatırımla alakası olmayan kişiler dahi kripto paralara yatırım yapıp bir köşede bırakma peşindeler. Bu girişimlerin gelecekte daha etkin bir rol oynayacağını düşünen kişiler Bitcoin yatırım yapılır mı sorusuna kendi kafalarında cevap vermişler bile. Siz de bu doğrultuda öncelikle bu yatırımdan ne zaman geri dönüş beklediğinizi belirlemelisiniz. Eğer uzun vadede yatırım düşünüyor ve ilerisi için bir plan yapıyorsanız BTC sizler için iyi bir seçenek olabilir.

https://www.coindesk.com/price/bitcoin