Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan corona virüsü için ülkenin tüm kurumları seferber olmuş durumda. Ülkemizin resmi kargo ağı kuruluşu olan PTT de yardımlara katıldı. Peki PTT ücretsiz maske siparişi nasıl verilir sorusu akılları kurcalıyorken hemen cevabı verelim. PTT ve E-devlet aracılığıyla kendinize ve aile fertlerinize maske siparişi vermek oldukça kolay.

Ücretsiz Corona Maskesi Siparişi Nasıl Verilir?

Posta ve Telgraf Teşkilatı genel müdürlüğü tarafından açıklanan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için bir internet sitesi hazırlanmış durumda. İnsanlarımız bu internet sitesi üzerinden kolayca kendilerine ve aile yakınlarına ücretsiz bir şekilde corona maskesi siparişi verebilirler. Sizler de bu yardımdan faydalanmak istiyorsanız fırsatı kaçırmayın. İşte PTT ücretsiz maske siparişi verebileceğiniz site adresi.


E-Devlet ÜCRETSİZ MASKE SİTESİNE GİT

Yukarıdaki adresten kolay bir şekilde ücretsiz korona maskenizi sipariş edebilirsiniz. Sipariş işleminden sonra adresinize en kısa sürede PTT çalışanları tarafından ücretsiz maskeleriniz teslim edecektir. Her bir pakette 5 adet maske bulunmakta ve haftada 1 kere tekrar sipariş verebilir. Bu da demek oluyor ki hafta sonları haricinde dışarıdaki ihtiyaçlarınızı 5 gün boyunca gidermeniz için tek kullanımlık 5 ücretsiz maske sizlere teslim edilecek.

PTT tarafından teslim edilen ücretsiz corona virüsü maskelerinin tek kullanımlık olduğunu da hatırlatmak gerek. Markete veya ihtiyaçlarınızı görmek için farklı bir noktaya gittikten sonra eve döndüğünüzde maskelerinizi direkt olarak çıkartmalı ve çöpe atmalısınız. Tek kullanımlık olan bu maskeler yıkansa bile tekrardan kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Üç katlı maske olarak belirtilen bu maskeleri özellikle yaşlı kesimin kullanması yararlı olacaktır. Bu şekilde hem kendileri ve hem de çevreleri için hastalıktan korunabilirler.

Ücretsiz Korona Maskesi Almak İçin Şartlar

*Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

*Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

*PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle dağıtılan bu ücretsiz maskeler T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karar sonrasında dağıtım için belirlenmiştir. Vatandaşların sağlığı için çalışan bakanlığımız sayesinde sizler de hiçbir ücret ödemeden 3 katlı korona virüsü maskenizi edinebilirsiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz “E-Devlet Ücretsiz maske sitesine git” linkine tıklayarak sizler de söz konusu web adresine gidebilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken maske siparişi verebileceğiniz kişilerin T.C kimlik numaralarına ek olarak telefon ve adres bilgilerini girmek. Daha sonrasında PTT çalışanları tarafından korona maskeniz adresinize hızlı bir şekilde taşınacaktır.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde sizler de sevdikleriniz ve kendiniz için lütfen evde kalmaya devam edin. Zorunlu bir ihtiyaç durumunda ise devletin sizlere gönderdiği 3 katlı maskenizi takarak ihtiyacınızı giderebilirsiniz.