Son dönemlerde rekabetin hız kazandığı film ve dizi yayınlama platformlarının arasına yeni katılan Disney Plus’a ait abonelik ücretleri belli oldu. Yatırımcılarla yapılan konferans sonucunda kararlaştırılan abonelik ücreti halka duyuruldu. Detaylar yazımızda mevcut.

Aylık ve Yıllık Disney Plus Abonelik Ücreti

Yatırımcılarla yapılan görüşme sonucunda belli olan Disney Plus abonelik ücretleri şu şekilde:

Aylık: 6,99 Dolar

Yıllık: 69,99 Dolar

Şuan için sadece yukarıda belirtildiği gibi 2 tip abonelik bulunuyor. Ancak Netflix gibi çözünürlük veya aynı anda kullanma limitlerine özel olarak paket seçenekleri sunulup sunulmayacağı ise merak konusu.

Disney Plus’a Üye Olmak

Disney Plus henüz yayın hayatına aktif olarak başlamadığı için şuan üye olunamıyor. Bu yüzden de platforma üye olmak isteyen kişilerin bir süre daha beklemesi gerekmekte. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan kişiler için 12 Kasım 2019 günü hayata geçirilmesi planlanan Disney Plus’ın dünya genelinde de yaklaşık 1 aylık ABD denemesinin ardından tamamen hizmete sunulması beklenmekte. Net bir bilgi olmasa da yayınlanma öncesi kullanıcıların talep miktarını ölçmek amacıyla 1 ay öncesinden erken kayıt seçeneğinin açılması konuşulanlar arasında.

Disney Plus Nedir?

Disney Plus girişimini Netflix veya Amazon Prime gibi bir sisteme benzetmek yanlış olmaz. Birçok film ve dizinin yayınlanacağı bu sistem sayesinde sinemalar adeta eve taşınıyor. Disney şirketine özgü efsane film ve dizilerin de yayınlanacağı bu platformun şimdiden büyük bir hayran kitlesi oluşmuş durumda ve insanlar sabırsızlıkla bekliyor.

Disney, her Pixar ve Star Wars filmi dahil olmak üzere ilk senesinde 500 film ve 7.500’ün üstünde bölüm sunma garantisi veriyor. Disney’in 21st Century Fox’u satın alması sayesinde The Simpsons’un tamamı, yani 30 sezonu, Disney Plus’ın yayınlandığı ilk günden itibaren izlenmeye hazır olacak.

Potansiyel kullanıcılar şirketin paket seçeneklerini arttırmasını isterken Disney’in bu konuda nasıl bir adım atacağını hep birlikte göreceğiz. Ülkemizde de kullanıma sunulması beklenen yayın platformunun büyük bir ilgi ile karşılanması bekleniyor. Ancak bunun için beklememiz gereken büyük bir zaman bulunuyor. 12 Kasım günü ABD’de kullanıma sunulacak olan Disney Plus, ülkemizde tahminen 2020 yılı başlarında yayın hayatına başlayacaktır.