Kısa bir sürede popüler konuma gelen ve BAT kazandıran tarayıcı Brave üzerinde onaylı yayıncı olmak için yapılması gerekenler merak ediliyor. Bu yazımızda sizin aklınızdaki bu sorunun cevabını açıklayacağız. Basic Attention Token (BAT) kazandırması ve reklamsız olmasıyla dikkat çeken tarayıcıda onaylı yayıncı olmak oldukça basit. Öncelikle aşağıda vermiş olduğum bağlantıyı kullanarak tarayıcıyı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Brave İndir

Tarayıcıyı indirmeniz durumunda işlemlere Brave üzerinden kolayca devam edebilirsiniz. Google Chrome altyapısını kullanan bu tarayıcı, reklamları engellemesinin yanı sıra daha hızlı surf yapmanıza da olanak sağlar. Bu sayede internet üzerinde işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Google Chrome üzerinde kayıtlı olan şifre ve oturum bilgilerinizi kurulumdan sonra aktarabilir ve hiçbir sekteye uğramadan işlerinize devam edebilirsiniz.

Nasıl Onaylı Yayıncı Olabilirim?

Kripto destekli tarayıcı olan Brave üzerinde onaylı yayıncı olmak oldukça basit. Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kayıt olun.


Brave Kayıt Ol

Siteye üye olmak için sizden ilk önce mail adresinizi istiyor. Mail adresinize işlemlerin tamamlanması için bir mesaj gelecektir. Gelen postadaki linki kullanarak işlemlerinizi tamamlayın. Daha sonrasında sizi ana panele alacaktır. Bu panelin en altında aşağıdaki resimde de görebileceğiniz “+ Add Chanel” butonuna basın.

Brave Onaylı Yayıncı Site veya Kanal Ekleme

“Add Chanel” butonuna bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir alan çıkacaktır. Hangi platformda yayıncılık yapıp bahşiş toplamayı aktif etmek istiyorsanız onu seçebilirsiniz. Bu seçenekler;

  • Website
  • YouTube Kanalı
  • Twitch Kanalı
  • Twitter Hesabı
  • Vimeo Kanalı
  • Reddit Hesabı
  • Github

Brave Yayıncılık Platformları

Ben şuan için sadece internet sitesi ve Twitter seçeneğini kullanmaktayım. Sizler de dilediğiniz platformu seçerek yayıncı olmaya başlayabilirsiniz.  Daha sonrasında takipçileriniz sizlere BAT gönderebilecekler. BAT kazanmak için ise sadece tarayıcı kullanmak bile yeterli olabilmekte. Bunun dışında kripto para borsaları üzerinden de BAT token edinebilirsiniz.

Sizler de yayın yaptığınız tüm platformlar üzerinden yeni çağın paraları olarak görülen kripto para kazanabilirsiniz. Brave onaylı yayıncılık sistemi size bunu sağlayacaktır.