Türkiye’de en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından olan İnstagram sansürlü yazı yazma özelliği uzun bir süredir yorumlarda görülüyor. Peki İnstagram’da sansürlü yazı nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabını sizlere sunacağım. Bu sayede sizler de yorumlarda sansürlü yazı yazabilir veya bunu arkadaşlarınız için de yapabilirsiniz. Bu sayede o alanda ne yazdığı anlaşılmaz hale gelip sansürlü yazı olacaktır.

İnstagram’da Sansürlü Yazı Nasıl Yapılır?

İnstagram’da yazılara veya mesajlara sansür koymak için yazının en altındaki kodu kullanmanız yeterli olacaktır. Bu sayede sizler de sansürlü yazı efektini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Yazılarda dikkat çekmek amacıyla birçok sayfa bu özelliği kullanıyor. Bunu merak eden takipçiler de sayfayı yorum veya mesaj yağmuruna tutarak hit kazandırılmasını sağlamakta. Siz de bunu takipçilerinize uygulayarak daha fazla takipçi ve yorum sayısı kazanabilirsiniz. Şimdi de instagramda sansürlü yazı nasıl yapılır sorusunun cevabına geçelim.

İnstagram Sansür Efekti Kodu:

#⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢ˈ⃢

Yukarıdaki vermiş olduğumuz kod sansür efekti için bize lazım. Öncelikle bu kodu kopyalamanız gerekiyor. Daha sonrasında instagram hesabınıza giriniz. Sonrasında ise sansür efektini nereye yapacağınıza karar verin. Eğer bir fotoğrafın altına yazı yazacaksanız bu sansür kodunu ilgili alana yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra ilgili alanda sansür efektinin başarılı bir şekilde uygulandığını görebilirsiniz. Eğer kod yapıştırıldığı halde üstü çizili, yani sansürlü olarak görünmüyor ise doğru bir şekilde kopyalama yaptığınızdan emin olunuz.

İnstagram sansürlü yazı yazma yöntemi işte bu kadar. Sizler de yukarıda vermiş olduğumuz kod parçasını telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan kopyalayarak yazılara sansür uygulamış gibi yapabilirsiniz. Farklı bir görünüşü olduğu için kullanıcılar tarafından dikkat çekmekte. Bu sayede sayfanıza daha fazla erişim sağlama imkanınız da bulunuyor. Kodu ne amaçta kullanacağınız tamamen sizlere kalmış durumda. Eğer kod işinize yaradıysa veya çalışmıyor ise yorum kısmından yardım alabilir veya görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.