Bayi Hosting, belirli sunucu kaynaklarını paylaşılan hosting hesapları oluşturabilen bir yöneticiye tahsis eden bir hosting ürünüdür. Bayi Hosting, genellikle serbest çalışanların ve ajansların müşterilere sunması için istikrarlı ve uygun fiyatlı bir ürün olarak kullanılır. Ajansların ve serbest çalışanların, müşterilere birinci sınıf altyapı ve teknik uzmanlık sunarken hosting, bakım ve anahtar teslimi çözümler yoluyla sürekli gelir elde etmelerine olanak tanır.

Bayi Hosting Nasıl Çalışır?

Bayi Hosting, müşterinin yeni bireysel hosting hesapları oluşturmak için bir yönetici hesabına sahip olduğu paylaşılan, VPS veya Özel Hosting planının bir varyasyonudur. Kelimenin tam anlamıyla üçüncü bir tarafa hosting satılmasıdır.

Bir bayi hesabının, yöneticinin her hesaba belirli kaynakları ayırabilmesi ve bunları ayrı ayrı faturalandırabilmesi için özel sunucu yönetimi yazılımı vardır.

Bayi Hosting İşleyişi

Bir saniyeliğine gerçek dünyadaki konutları hayal edin. Odaları şahıslara alt-kiraya veren birine kiralanan bir ev veya kat mülkiyeti binası hayal edin. Bayi hosting böyledir.

Bireyler kendi dairelerini satın alabilir veya kendi evlerini kiralayabilirler. Ancak sadece kira sözleşmeleri veya mülk yönetimi ile uğraşmak istemiyorlarsa ve arkadaşlarıyla ilgilenmeyi tercih ederlerse, alt kiralama yapmak daha mantıklıdır.

Bu benzetme Bayi Hosting’in gayri resmi ve sadeleştirilmiş bir açıklamasıdır. Aslında, FTP veya DNS kelimelerini duymak bile istemeyen müşterileri olan serbest çalışanlar ve ajanslar için çok yaygın bir hizmettir.

Müşteriler el değmeden hosting hizmeti alır. Bayiler, sürekli gelir ve uzun vadeli bir ilişki elde eder. Hosting şirketleri, ödeme yapabilen, neye ihtiyaçları olduğunu bilen ve genellikle bir süre buralarda olacak birine sunucu kiralar.

Bayi Hosting, paylaşılan, VPS, özel veya bulut sunucusunun parçası olabilir. Her şey müşterinin onu ne için kullandığına bağlı.

Bayi Hosting Farklılıkları

Bayi Hosting türü diğer hosting ürünlerinden ayrı olarak mevcuttur.

Bayi Hosting ile Paylaşımlı Hosting / VPS Hosting / Özel Hosting arasında ki farklar:

Diğer hosting ürünlerinden farklı olarak Bayi Hosting hesapları, sunucunuzun kaynaklarının bir kısmını özel bir hesapta satmak için oluşturur. Paylaşılan bir sunucudaki hesapları yeniden sattığınız bir Bayi Paylaşımlı planınız olabilir. Tek bir sunucunun tahsis edilmiş bir tahsisinde hesapları yeniden sattığınız bir Bayi VPS planına sahip olabilirsiniz. Ve böylece – anahtar, işletmenizin ve müşterilerinizin işletmelerinin ne tür kaynaklara ihtiyacı olduğunu bilmektir.

Bayi Hosting’de Nelere Dikkat Edilmeli

Sunucu Kaynakları (bellek, bant genişliği, işlemciler vb.)

Sunucu Yönetimi Desteği (kurulumda ne kadar yardımcı olunacağı)

Sunucu, Web Sitesi ve Fatura Yazılımı (WHMCS, alan adı satışları, WHM, cPanel, vb.)

Veri Merkezi Konumu ve Güvenlik Kurulumu

Plan Bonusları (yani, otomatik yedeklemeler, beyaz etiketleme vb.)

Hosting ürünü kaynaklarının türü için ödeme yaptığınızdan, Bayi Hosting için alışveriş yapmak birçok yönden diğer ürünlerden daha basittir. İzmir’de faliyet gösteren Türkiye’nin en hızlı hosting şirketi Cenuta size eşsiz ve sizi rakiplerinizin önüne çıkaracak Bayi (Reseller) Hosting hizmetini uygun fiyata sunabilir.

Eğer uygun fiyatlı ve ucuz tanıtım yazısı olmak istiyorsanız Bayi Hosting bağlantısına tıklayarak Cenuta Hosting üzerinden satın alabilirsiniz.