En çok kullanılan Instagram filtreleri son zamanlarda insanlar arasında sıkça konuşuluyor. Dünyanın en çok kullanılan platformlarından biri olan Instagram  uygulaması  bünyesinde onlarca filtre bulunduruyor. Bu filtreler Instagram kullanıcıları arasında çok popüler filtrelerdir. Nerdeyse her fotoğrafta gördüğümüz bu filtreler sadece gönderilerde değil Instagram in geçtiğimiz senelerdeki güncellemesiyle hikayelere de eklendi. Hikayelerdeki filtrelerde oldukça rağbet gördü. Peki her Instagram kullanıcısının denediği bu arasında en çok kullanılan Instagram filtreleri neler hadi inceleyelim.

En Çok Kullanılan 6 İnstagram Filtresi

1-Valencia: Instagram kullanıcıları tarafından en çok kullanılan Instagram filtreleri arasında ilk sırada Valencia yer alıyor. Bu filtre resminize sıcak tonlarda bir görüntü ekliyor. Sarı tonunun öne çıkarıldığı bu filtre ile gece lambası etkisinin görüldüğü söylenebilir.

2-Gingham: İnstagram kullanıcılarının en çok tercih ettiği diğer bir filtre ise Gingham’dır. Günümüzde oldukça popüler bir akım olan Vintage tarzın etkisini vermesinden dolayı sıkça kullanılmaktadır. Bu filtre ile fotoğrafınızın doygunluğu azalır, hafif puslu bir görünüm ortaya çıkar. Fotoğraflar nostaljik bir tarza dönüşür.

3-Juno: Fotoğraflar üzerinde canlılık etkisi yaratan Juno filtresi de kullanıcılar tarafından oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bu filtre ile kırmızı ve sarı tonlar ön plana çıkar. Bu efektin kontrast değeri diğer filtrelere göre daha fazladır.

4-Ludwig: Diğer bir popüler Instagram filtresi de Ludwig’dir. Ortam resimleri, yemek fotoğrafları, portre gibi daha birçok türe uyan bu filtre kırmızı renkleri öne çıkarıp dolgunluk ve de parlaklığı azaltır özelliklere sahiptir.

5-Aden: Daha çok soluk bir filtre olan Aden retro tarzdaki fotoğraflar için vazgeçilmez bir filtredir. Çok yumuşak ve pastel bir görünüm sağlar. Aden filtresi bu özellikleri ile en çok kullanılan Instagram filtreleri arasındadır.

6-Moon: Siyah beyaz filtrelerin vazgeçilmez klasiği olan Moon filtresine çok sık rastlamak mümkündür. Instagram kullanıcılarının favorilerinin arasında olan bu siyah beyaz görünüm sağlamakta olan filtre de yer daha çok nostaljik olan bir görüntü sağlaması ama ile kullanılıyor.

Bunların yanı sıra hikayelerde de birçok filtre kullanılmaktadır. Bunlar: Paris, Los Angeles, Oslo, Lagos, Melbourne, Jakarta, Abu Dhabi, Buenos Aires, New York, Jaipur, Cairo, Tokyo ve de Rio De Jenerio, efektleridir. Bunların dışında olan efektleri kullanmak için hikâye çekim ekranını sola kaydırıp efektlere göz at seçeneğine tıklayabilirsiniz.