Son zamanların en dikkat çeken oyunlarından birisi olan Among Us ping sorunu çözümü kullanıcıların en sık aradığı konulardan birisi. Oyun bundan öncesinde bu denli bir kitleye sahip olmadığı için sunucularının da yetersizliği nedeniyle ping sorunu ne yazık ki can sıkabiliyor. Ancak oyuncular da bir takım önlemlerle birlikte Among Us ping sorunu çözümü sağlayabilirler. Sizlere anlatacağım basit ama etkili birkaç yöntemle sizler de artık Among Us’ı daha az ping ve kasma sorunu ile rahatça oynayabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizi daha kolay bir şekilde biçmeniz ve onlardan kesmeniz mümkün olacaktır.

Yardımcı Program Kullanmak

Among Us ping sorunu çözümü için tavsiye ettiğim ilk yöntem yardımcı program kullanarak ping düşürmek olacaktır. WtFast adı verilen ve işlevi bilgisayardaki gereksiz ağ kullanımını kapatmak olan programı tam da bu amaçla kullanacağız. Öncelikle aşağıdaki vermiş olduğum bağlantıdan programı indirmeniz gerekiyor.


WtFast İndir

Programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra ise yapmanız gereken ilk şey kayıt olmak. Daha sonrasında ise üyelik bilgilerinizle programa giriş yapıp ping düşürme işlemini başlatabilirsiniz. Bu sayede artık sizin de Among Us’da daha az ping ile oynamanız mümkün olacaktır.

İnterneti Kullanan Programları Kapatmak

Among Us oyununda ping sorununu çözmenin en kolay yollarından birisi de interneti kullanan tüm programları kapatmak olacaktır. Özellikle de tarayıcılar arka planda bir takım işlemler yaparak internet hızınızı önemli ölçüde düşürdüğü için pinginizin yükselmesini sağlayabilir. Bu yüzden görev yöneticisi üzerinden ağ yönetimine gelerek interneti kullanan tüm programları kapatmak işinize yarayacaktır. Buna ek olarak da eğer bilgisayarınızda torrent programı varsa kapatmanızı tavsiye ederim. Torrent programları arka planda yükleme veya indirme yapabildiği için internet performansını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Bu yüzden bu tarz programları kapatarak ping sorunu çözümü için şansınızı deneyebilirsiniz.

İnternet ve Modem Ayarlarını Kontrol Etmek

Among Us kasma ve ping sorunu çözümü için internet ve modem ayarlarını kontrol etmek de önemli ölçüde işinize yarayabilir. Bunun için de modem arayüzüne girerek internet bağlantı testi yapabilirsiniz. Eğer bu noktada bir sorun çıkmadı ise bir sonraki adımımız internete bağlı olanları kontrol etmek olacaktır. İnternete birden fazla cihaz bağlı ise bağlanabilecek cihaz sayısını azaltarak internetin üzerindeki yükü de kontrol altına alabilirsiniz.

İnternet Bağlantısını Yeniden Başlatmak

Among Us ping sorununu çözmek için işinize yarayabilecek bir diğer işlem de internet bağlantısını yeniden başlatmak olacaktır. Bunun için modemi kapattıktan sonra 10 saniye kadar bekleyip tekrardan açabilirsiniz. Bu sayede internet bağlantınız baştan başlatılacak ve tarafınıza yeni bir IP adresi tanımlanacaktır. Ping ve kasma sorunlarının büyük ölçüde önüne geçebilecek bu yöntem basit olsa da birçok zaman etkili olabiliyor. Sizler de yazıda verdiğim bu taktiklerle Among Us adlı keyifli oyunda daha düşük ping alarak oyun zevkinizi arttırabilirsiniz.

Oyun İçerisinde Farklı Bir Server’a Bağlanmak

Among Us oyununda ping sorununa yol açabilecek bir diğer durum da uzak server bağlantısı yapmaktır. Ülkemizden oldukça uzak olduğu için Amerika veya Asya serverlarına bağlanmak pinginizi doğrudan yükseltebilir. Bu yüzden de oyunun ana ekranında sağ alt köşede yer alan “Server” butonundan Avrupa’yı seçmek işinizi görecektir.