Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, “Yılın Oyunu” olarak anılan birçok harika oyun çıktı. “Elden Ring” de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan “Wordle” da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.

Bu listeyi yıl boyunca güncel tutacağız. “NORCO” ve “Tunic” gibi oyunlarla ilgili umut verici söylentiler duyduk, ancak bu oyunları oynama şansımız hiç olmadı. Ayrıca, GOTY pelerini üzerinde daha fazla ve daha çekici adaylar göründüğü için günümüzün bazı oyunları koltuklarını kaybedebilir.

Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve PC için şimdi oynamanız gereken oyunlar var. İşte 2022’nin şimdiye kadarki en iyi ve denenmesi gereken o oyunları.

Elden Ring

elden ring Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.

Gene Park şu şekilde yorumluyor, “Souls oyunlarının hayranıysanız, Dark Souls yaratıcısı Hidetaka Miyazaki ve Game R. Thrones’ George R. R. Martin tarafından yazılan yeni bir From Software oyunu olan ‘Elden Ring’i oynamaya karar vermişsinizdir.

Oyunun gizemli ve oyuncuların onu bir araya getirmesini gerektiren büyüleyici bir hikayesi var. Puan sorunları getiren bir komedi oyunu – ve bu iyi. Ayrıca, zorluğuyla tanınan popüler bir tür olan Souls to Enter gibi en kolay oyunlardan biridir. Yılın ortasında değiliz ama “Elden Ring” listedeki her son oyun için bir çekim gibi.

Şurada mevcut: PC, Xbox Series X ve Series S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Wordle

f2a1b14d6e6ccd01222e Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.

Ücretsiz bir çevrimiçi kelime oyunu olan “Wordle” teknik olarak 2021’de piyasaya sürüldü, ancak popülaritesi aslında 2022’de patladı ve Ocak ayında New York Times tarafından açıklanmayan yedi haneli bir para karşılığında satın alındı. Bugün, Times’a göre, günde “milyonlarca” oyuncuya sahip. Oyuncular, ortak kelime dağarcığının önemli bir parçası olan beş harfli bir kelimeyi bulmak için altı test alırlar ve hepsi bu kadar. Her gün sadece bir bulmacanın çözülmesi gerekiyor.

Oyunun şimdiye kadar nasıl çalıştığını görmek kolay. Oyuna herhangi bir web tarayıcısından erişilebilir ve insanlar sonuçlarını sosyal ağlarda paylaşmayı ve en güçlü şekilde nasıl hayatta kaldıklarını göstermeyi sever. Oyun ayrıca birkaç spin-off’a ilham verdi ve oyunun mirası beş ila altı kişilik bir ızgaranın ötesine geçti.

Şurada mevcut: PC, tarayıcı aracılığıyla mobil

Pokémon Legends: Arceus

OIP 2 Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.
Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Company, onlarca yıldır, benzersiz serisi için büyük bir ilham kaynağı olan böcekleri yakalamanın tüm ihtişamını taklit etmeye çalıştı ve onlarca yıldır RPG tropikleri, donanım sınırlamaları ve yinelenen, ilhamsız bir tasarım felsefesi tarafından engellendi. Pokémon gibi ekmek ve tereyağı serisinin bile formülünü değiştirebileceğini kanıtlayan bir oyun olan “Arceus”a girmelisiniz. Daha önceki büyük oyunların tropikleri geride kaldı, yerini feodal Japonya’da uzak geçmişte geçen bir açık dünya aldı. Tipik “zayıflık için savaş, sonra yakala” formatının yerini, oyuncuları üçüncü şahıs nişancı tarzında top oynamaya ve atmaya teşvik eden bir tamirci aldı. Her şeyden önce, tüm nadirliklerin Pokémon’u tam önünüzde ortaya çıkıyor.

“Arceus”, Pokémon formülünde çok ihtiyaç duyulan bir değişikliktir. “Breath of the Wild” gibi, dünyasını birçok gizem ve gizemle keşfetmeniz için size ilham veren bir oyundur.

Şurada mevcut: Nintendo Switch

Horizon Forbidden West

Aloy Horizon II Forbidden West Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.
Horizon Forbidden West

Guerilla Games’in 2017 Horizon Zero Dawn kıyamet sonrası RPG’sinin uzun zamandır beklenen devamı olan “Horizon Forbidden West“in güzel açık dünyasında kaybolmak çok kolay. Oyun, kahramanı Aloy’un vadilerde uçmasına ve batık şehirlerde yüzmesine izin veren özelliklerinin bir cephaneliği ile güncellendi. Silahlar, bir harita, düşmanlar, hepsi harika görünüyor. Senaryo ve karakterler büyüleyici, özellikle Aloys’un yeni ekibi, ilk oyundan yeni yüzler ve müttefikler karışımı. Konu biraz raylarda kaybolmuş ve günümüzde giderek daha fazla bilim kurguya dayansa da, Gerilla Oyunları dünyasının dahiyane tasarımı, insan umudunun ve direncinin büyüleyici bir hikayesini bir araya getiriyor. Böyle karanlık bir dizide bunu başarmak o kadar kolay değil.

Şurada mevcut: PlayStation 5, PlayStation 4 (PC’ye de gelmesi bekleniyor)

Tiny Tina’s Wonderlands

Screen Shot 2021 06 10 at 11.12.52 AM.0 wh4szp 1024x682 1 Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.
Tiny Tina’s Wonderlands

Michael Czar, bir oyun incelemesinde, “‘Tiny Tina’s Wonderlands’, herhangi bir oyun geliştiricisinin şimdiye kadar yaptığı Dungeons & Dragons’a en yakın olanıdır” diye yazdı. Czar, “D&D ile aynı savaş mekanizmalarına sahip birçok oyun var” diye söyledi. “Fakat ‘Harikalar Diyarı’nın ve bu konudaki sivri uçların olduğu yer, D & D’nin masada oturduğu hissidir: Bir zindan şampiyonu olarak kaos anlarının oyuncuları için ilerlemek için sadece birkaç saniyesi vardır. Takımlar pencereyi iyi planlıyorlar. Ama sonunda her şey idare ediyor, sadece eğlenen bir grup arkadaşı getirebilecek ateşli kavgalar, hangi komedinin zindan ustanıza yaklaştığını ve hangisinin gerçek bir D&D oyunu olmadığını bilmek gibi.

Şurada mevcut: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Series S.

Lost Ark

OIP 3 Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.
Lost Ark

Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer Amazon Games bölgelerinde piyasaya sürülen Güney Koreli bir çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG) olan “Lost Ark”, Steam’deki bilgisayar oyunlarında aktif oyuncu sayısında yüksek bir derece bulunuyor. Oyunda 20 milyondan fazla kayıtlı hesap yer almakta. Oyunun başlangıcından itibaren, oyuncuları çekici, zorlayıcı beceriler ve çarpıcı grafiklerle savaşa sokarak büyülüyor. Oyuncular, ücretsiz olarak oynanabilecek bir oyun için çok para aldıklarını hissettiklerini söylediler. Takımların zorlu canavarları yenmek için bir araya gelmesi gereken oyun herkes için değil, ancak etrafta kalan topluluk tarafından oldukça sadık görünüyor.

Şurada mevcut: PC

Rainbow Six Extraction

OIP 4 Henüz nisan ayındayız ve bu yıl, "Yılın Oyunu" olarak anılan birçok harika oyun çıktı. "Elden Ring" de şüphesiz bu oyunlardan biri. Yelpazenin diğer ucunda, başarısı birçok yan ürüne yol açan "Wordle" da var. Tekrarlandı: sadece Nisan ayında.


“Elden Ring” olarak adlandırılan yılda, düz bir yüzle “Rainbow Six Extraction” ismini yılın yarışma oyunu olarak tavsiye etmek biraz zor. Ancak yine de listemizde yer alıyor.

Birinci şahıs nişancıya karşı işbirlikçi bir oyun olan “Extraction“, oyunundan gelen, istediğini yapan ve çıkan benzersiz bir varyasyonudur. Oyunda sınırlı sayıda görev vardır ve her biri, iyi tasarlanmış yarı set atış bulmacalarının üstesinden gelmek için takım arkadaşlarınızla birlikte çalışmaya ve tüm araç setini akıllıca kullanmaya teşvik eder. Daha da iyisi, bir seviye yükseldikçe bu görevler gerçekten zor olabilir ve hatalarınızın ilerleme yeteneğiniz üzerinde ciddi sonuçları olur. Bu şekilde (ve kendim yazdığıma şaşırdım) gözlerinizi biraz kapatırsanız “Elden Ring”e benzer bir “Extraction” türüdür.

Tanıtım: PC, Xbox Series X mei Series S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Google Stadia, Amazon Luna

İlginizi çekebilir: CS:GO Ping ve Ms Sorunu Çözümü