Türkiye’nin en çok kullanılan ödeme servisi olan Papara sonunda IBAN özelliğini duyurdu. Peki bu Papara IBAN özelliği nasıl kullanılır? İşte tam da bu noktada tıkanan arkadaşlar için bu özelliğin nasıl kullanılacağını anlatacağız. Sizler de bu sayede Papara’nın IBAN özelliğini kullanabilir ve diğerlerine bu sayede para gönderebilirsiniz.

Son yıllarda yaptığı tanıtım ve kampanyalarla birlikte kullanıcı sayısını katlamayı başaran Papara kullanıcılarını sevindirecek özellikler eklemeye devam ediyor. Bugün gelen IBAN özelliği de bunlardan birisi. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep edilen bu özelliğe yönetim de hayır diyememiş gibi görünüyor. Papara IBAN özelliği ile artık sizler de yakınlarınıza kolayca para gönderebilirsiniz. Ayrıca bu özellik üzerinden para göndermek için karşı tarafın Papara üyesi olması gerekmiyor. Bu sayede sadece IBAN bilgisini bildiğiniz herhangi birine dakikalar içerisinde para aktarabilirsiniz. Bu özellik özellikle de internet üzerinden iş yapanlar için güzel olacak gibi görünüyor. Örneğin kullanıcılarına para göndermesi gereken bir kişi artık sadece Papara’yı kullanarak hem banka bilgilerine, hem de uygulama içerisindeki kullanıcılara para aktarabilecek.

IBAN Özelliği Kullanarak Para Göndermek

Uzun zamandır iple çekilen Papara IBAN özelliği sonunda aktif edildi. Sizler de aşağıdaki şekilde yaparak dilediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz.

Papara IBAN para gonderme Türkiye'nin en çok kullanılan ödeme servisi olan Papara sonunda IBAN özelliğini duyurdu. Peki bu Papara IBAN özelliği nasıl kullanılır? İşte tam da bu noktada tıkanan arkadaşlar için bu özelliğin nasıl kullanılacağını anlatacağız. Sizler de bu sayede Papara'nın IBAN özelliğini kullanabilir ve diğerlerine bu sayede para gönderebilirsiniz.

Papara aracılığıyla IBAN adresine para göndermek için uygulamanın ortasında yer alan para gönder butonuna basmanız gerekiyor. Burada öncesinde sadece cep telefonu ve Papara numarası özelliği bulunmaktaydı. Ancak bugün gelen güncellemenin ardından resimde de görebileceğiniz üzere o alan Papara No / IBAN olarak güncellenmiş durumda. Sizler de o alana gelerek IBAN adreslerine kolayca para gönderebilirsiniz.

Papara’nın IBAN özelliğini kullanmak için sizin bir banka hesabınızın olması gerekmiyor. Yapılan para transfer işlemleri tamamen Papara’nın banka hesapları üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede karşı tarafın bankası ne olursa olsun 7/24 para gönderebilirsiniz. Ayrıca yapılan para transfer talepleri sadece birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu durumun yoğunluğa bağlı olarak değişebileceğini unutmamak gerek. Eğer çok yoğun saatler değilse işlem kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

En çok beklenen özellik olan Papara IBAN özelliği nasıl kullanılır sorusuna yanıt verebildiğimizi umuyorum. Ancak sizlere hatırlatmamız gereken son bir husus var. Şu anda bu özellik sadece son sürüm uygulamalarda çalışmaktadır. Bu yüzden de aşağıdaki bağlantıları kullanarak uygulamanızın güncel olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer güncel değilse bu özellik sizlerde gözükmeyeceği için kullanamazsınız.

Papara Android Güncelle Papara iOS Güncelle