Son zamanlarda ülkemizde en fazla satılan Poco için kasma ve ısınma sorunu çözümü ile karşınızdayız. Her telefonda olduğu gibi Poco marka telefonlarda da karşımıza çıkabilen kasma ve donma gibi sorunları yazımızın ardından yok edebilirsiniz. Öncelikle Poco marka telefonların Mi altyapılı sistemlerle üretildiğini hatırlatmak istiyorum. Bu doğrultuda yaptığımız çözüm çalışmaları da Mi telefonlara benzer olmaktadır. Sizler de yazıda verdiğimiz çözümlerle birlikte Poco kasma ve ısınma sorunu çözümü için daha fazla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Gereksiz Dosya Ve Uygulama Temizliği

Poco marka telefonlarda gereksiz dosya ve uygulama temizliği yaparak kasma ve donma sorunlarının üstesinden gelmek mümkündür. Ancak bunun için aşağıdaki uygulamayı indirmenizİ tavsiye ediyorum. Bu program telefonunuzun tüm klasörlerine göz atarak gereksiz dosyaları ve uygulamaları temizleyebilir. Ancak gereksiz dosyaları program yardımıyla kaldırdıktan sonra kullanmadığınız program veya oyunları doğrudan silmeniz en iyisi olacaktır. Böylelikle telefonunuz bu programlar için ekstra kaynak ayırmak zorunda kalmayacağı için ısınma ve donma gibi sorunlar tarihe karışabilir. Sizler de bu şekilde daha sağlıklı bir telefon kullanma deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız bu işlemler telefonunuzun oyunlarda daha yüksek FPS vermesine ve daha az ısınmasına da yardımcı olacaktır.


Ccleaner İndirmek İçin Tıkla

Yukarıda anlattığım yöntem ısınma problemlerini genel olarak büyük bir ölçüde engelleyebilmektedir. Ancak dikkatten kaçan bazı noktalar oluyor. Ayrıca bu noktaları yardımcı program da temizlemediği için cihazınızda gereksiz yer kaplamaya devam edebilirler. Bunlar da telefonunuzda bulunan filmler ve müziklerdir. Özellikle de Spotify telefonda büyük boyutlarda gereksiz yer kaplayabiliyor. Bunları temizlemek için uygulamanın ayarlar kısmından verileri temizle yapabilirsiniz. Ayrıca yine telefonunuzda bulunan filmleri ve dizileri izlediyseniz silmenizi tavsiye ederim. Bu sayede telefonunuz büyük bir oranda yükten kurtulacağı için Poco kasma ve ısınma sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Sonlandırma

Poco kasma ve ısınma sorunu çözümü için arka plan uygulamalarını sonlandırma büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Özellikle de unutkan biriyseniz bu durum siz farkında olmadan cihazınızı yavaşlatıp canınızı sıkabilir. Bunun için de kullanmadığınız uygulamaları tamamen sonlandırmanızı ve arka planda bir uygulama bırakmamanızı tavsiye ederim. Yapacağınız bu basit adım ile birlikte hem kasma ve donma sorununu çözebilir, hem de şarjınızın daha uzun gitmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ben unutkan biriyim diyorsanız da yine yukarıda vermiş olduğum program sayesinde bunun önüne geçmeniz mümkün.

Son Çözüm: Sıfırlamak

Yukarıda anlattığım çözümler işe yaramadıysa son ama kesin çözüm telefonunuzu sıfırlamak olacaktır. Bu işlemde telefonunuzdaki tüm veriler ve dosyalar varsayılan hale döndürülmekte, yani sıfırlanmakta. Bu yüzden de sıfırlamadan önce gerekli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Sıfırlama işlemi virüslü olup cihazı yoran tüm uygulamaları da sileceği için telefonunuzun ne kadar hızlandığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Telefonunuzu sıfırlamak için ise ayarlar kısmından “Tüm verileri sıfırlama” butonuna basmanız gerekiyor. Bunun ardından telefonunuz ilk satın aldığınız hale döneceği için Poco kasma ve ısınma sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.