ÖĞRENCİLER İÇİN İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

 

1. Anket Doldurmak

Her öğrencinin şimdiye kadar yaptığı anket doldurma işi, internet ortamında bulunan anket sayfalarına girip kayıt olarak, anket doldurmaya başlamalarından ibarettir. Kolaylıkla anket sayfalarında günlük 30 – 40 anket doldurarak ayda 800 lira civarı harçlıklar kazanılabilmektedir.

Öğrenciler için internetten para kazanma yolları

Öğrenciler için internetten para kazanma yolları

2. Makale Yazarlığı Yapmak

Bu işi yapabilmek için öğrencilerin kalemine güvenmeleri gerekmektedir. İnternet ortamında her web sitesinin içeriğinin düzenlenmiş olduğu yazılar vardır. Bu yazılar makale yazarları tarafından oluşturulmaktadır. Bu yazıların internet sıralamasında üst seviyelere gelebilmesi için SEO uyumlu ve özgün içerikler olması gerekmektedir. Bu şekilde özgün içerikler üretebileceğinden emin olan ve kendine güvenen makale yazarları günlük ortalama 3 – 4 saat çalışma ile bin lira kazanabilmektedir. Bu rakam da öğrenciler için freelans olarak istediği zaman çalışabileceği en uygun fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

3. İkinci El Eşya Satmak

İkinci el eşyaların alınıp satılmaya başladığı bir sürü uygulama bulunmaktadır. bu uygulamalardan en az komisyon ile çalışanını belirleyip al – sat işleri yapmak çalışılma durumuna bağlı olarak öğrencilere ikinci el kazanç kapılarını aralamaktadır.

 

4. Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun siteleri telefon uygulamaları olarak ya da web sitesi görünümünde, oyun oynamayı seven öğrencilere hitap etmektedir. Burada en önemli nokta kişinin oyun oynamayı sevmesi ve bu durumu da kazanca çevirmesidir. Günde 2 – 3 saat oyun oynayan kişi, oyunun da içeriğine bağlı olarak aylık 500 – 1000 lira arası kazanç sağlamaktadır.

 

5. Denetmen Olmak

Yeni trend olan denetmenlik siteleri, gezerek internette vakit geçirmek isteyenlere özel şekilde planlanmıştır. Birçok denetmenlik sitesi, ister web görünümü olarak ister telefon uygulaması olarak mevcuttur. Bu uygulamaların telefona indirilmesi ya da internet sitesine girilip kayıt olunması ile öğrenciler gezerek para kazanabilmektedir. Denetmenlik sistemine göre, firmalar başlarında durmadıkları iş yerlerinde çalışanlarını denetlemek istemektedirler. Bu sitelere müracaat ederek, kendi personellerini gizlice denetletmek istemeleri yeni bir sektör ortaya çıkarmıştır. Bu siteye kayıt olan öğrenciler telefon konumlarını açarak, kendilerine en yakın denetlenmesi gereken mağazaları ya da iş yerlerini bulabilmekte, buraya müşteriymiş gibi gidip gizlice denetlemeler yaparak bunu da sisteme yüklemektedirler. Her bir denetleme başına 30 – 40 lira gibi rakamların kazanıldığı bu uygulama sayesinde artık ayda 2 bin lira civarı para kazanmak öğrenciler için idealdir.