Piyasaya çıktığı günden bu yana fırtınalar estiren ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kendisine ciddi bir hayran kitlesi edinen Pubg Mobile’de ping sorunu, pek çok oyuncunun başlıca şikayetleri arasında yer alıyor. Buna göre siz de Pubg oynamaktan vazgeçemiyor ancak ping sorunu konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizin için özel olarak derlenen Pubg Mobile ping düşürme önerilerine bir göz atabilirsiniz.

Pubg Mobile Ping Nasıl Düşürülür?

Pubg Mobile ping düşürme önerileri arasında deneyebileceğiniz birden fazla yöntem bulunuyor.

İlk olarak Pubg’yi bir modeme bağlı şekilde oynuyorsanız sorunun modem ile alakalı olup olmadığını anlamak için modeminizin yanına gidin ve Pubg Mobile’yi oynamayı deneyin. Eğer modemin yakınında oynarken MS sabitken modemden uzaklaştığınız zaman MS çok fazla yükseliyorsa bu durumda Pubg mobile ping sorununun modem kaynaklı yaşandığını söyleyebiliriz. Packet loss problemi olarak da bilinen bu soruna karşı çözüm olaraksa internetinizin bağlı bulunduğu müşteri hizmetlerine telefon açarak paket kaybı yaşadığınızı bildirebilirsiniz.

Ping Düşürme Programları

Pubg Mobile ping düşürme yöntemlerinden bahsederken pinginizi düşürmek için kullanabileceğiniz ek bir yazılımdan da söz edebiliriz. Pingbooster adı verilen bu yazılım ile ping sorununuzu çözebilir ve Pubg Mobile’yi dilediğiniz gibi oynamaya başlayabilirsiniz.

Pubg mobile ping düşürme

Pubg mobile ping düşürme

Pingbooster’i kullanmak için ilk olarak cep telefonunuz için uygun Pingbooster uygulamasını internetten indirin. Daha sonra programı cep telefonunuza kurun ve açarak üst menüde sağ kısımda yer alan Scan Games butonuna tıklayın.

 

Menüyü tıkladığınız zaman karşınıza çıkan oyunlar içerisinde Playerunknown Battlegrounds yani PUBG yazan oyunu bulun ve sonrasında Done butonuna basın.

 

Bu aşamadan sonra karşınıza gelecek ekrandan yeniden Playerunknown Battlegrounds oyununu seçin.

 

Son işlem olarak da girmek istediğiniz server i seçerek start butonuna tıklayın.

Görüldüğü üzere oldukça basit bir ping düşürme programı olan Pingbooster ile Pubg Mobile ping düşürme işlemlerini kolaylıkla halledebilir ve pinginizi normal seviyelere çekerek oyunu keyifli bir şekilde oynamaya devam edebilirsiniz.

Pubg Mobile ping düşürme yöntemleri arasında son sırada doğru server seçiminden de söz edebiliriz. Buna göre Pubg Mobile’yi çalıştırdıktan sonra giriş ekranının üst kısmında bulunan sunucu kısmına gittiğiniz zaman burada Avrupa ya da Asya sunucularını seçmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Zira bu sunucular yeni eklendikleri için ve konum olarak da Türkiye’ye daha yakın olduğu için Pubg’de yaşadığınız ping sorununu gidermede oldukça etkili olabilmektedir.