Ülkemizde dizi ve film izlemek için sıkça tercih edilen platformlardan olan Netflix, bundan kısa bir süre öncesinde Pin, bir diğer deyişle ebeveyn ayarları adı altında bir takım düzenlemeler getirdi. Getirilen bu düzenlemeler sonrasında özellikle yeni açılan hesaplarda bazı filmleri veya dizileri izlemek için girildiğinde “pin kodunu giriniz” şeklinde hata verebiliyor. Bunu aşmak ve Netflix pin kaldırmak oldukça basit bir olay.

Netflix Pin Şifresi Kaldırma İşlemi

Netflix’te dizi veya filmleri izlemeye çalıştığınızda “pin kodunu giriniz” şeklinde bir uyarı verebiliyor. Bunu aşmak için öncelikle Netflix hesabınıza giriş yapın. Ardından izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde: Hesap >> Ebeveyn Kontrolleri >> Yetişkinlik Düzeyine Göre Kısıtla. Buradan sonra tek yapmanız gereken aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi yaş barını +18’e getirmek. 

Netflix Ebeveyn Ayarları

Fotoğraftaki gibi söz konusu barı +18 alanına getirdiğiniz taktirde bundan sonraki film ve dizi izlemelerinizde size pin şifresi sormayacaktır. Bu sayede filmlerinize hiçbir kesilme veya engel olmadan izlemeye başlayabilirsiniz.


Netflix Pin Ayarları Sayfasına Git

Eğer Netflix hesabınıza 18 yaşından küçük bir bireyin erişimi var ise bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi taktirde kendisi de çocuk profili hariç bir profile girdiğinde tüm film ve dizilere erişebilecektir.

Netflix Belirli Film veya Dizilere Pin Şifresi Koyma

Netflix platformunda pin şifresini tamamen kaldırsanız da tamamen sizin isteğinize göre bazı film veya dizilere erişim engeli koymanız mümkün. Bunu yaparak kişinin yaşı kaç olursa olsun pin şifresi girme zorunluluğu getirebilirsiniz. Bu sayede kişi söz konusu filmi izlemek için pin girmek zorunda kalacaktır. Bunu yapmak için de yukarıdaki işlemin yapıldığı sayfayı kullanmanız gerekiyor. Bu sayfanın linki ise yukarıda verilmiştir.

Söz konusu sayfaya gittikten sonra en alttaki alanda “Belirli İçerikleri Kısıtla” kısmını bulun. Bu kısma hangi film veya diziyi girerseniz kullanıcının yaşı kaç olursa olsun pin soracaktır. Bu sayede çocuklarınızın veya herhangi birinin erişmesini istemediğiniz filmleri engelleyebilirsiniz.