En popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram’da karşımıza çıkan bazı videolarda arka planda çalan müzik dikkatimizi çekebiliyor. Peki bu Instagram’da videodaki müzikleri nasıl bulabiliriz? Bu konuda tam da akıllardaki bu soru işaretini gidermeye çalışacağım. Sizlere birkaç program ve yöntem önereceğim. Bu sayede İnstagram’da videolardaki müzikleri çok daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

İnstagram Videodaki Müziği Bulmak

İnstagramda karşımıza çıkan videodaki müziği bulmak için öncelikle en basit işlem aracı bir program kullanmak olacaktır. Bu program her neredeyse her müziğe hakim ve müziği duyar duymaz sizlere söylüyor. Evet bu program birçok kişinin bildiği Shazam, ancak bu işlemi yaparken de dikkat etmeniz gereken birkaç küçük ayrıntı bulunuyor. İlk olarak dinleme yapacağınız odada farklı sesler olmamalı. Televizyondan veya ortamda konuşan diğer kişilerden gelen sesler nedeniyle program müziği doğru bir şekilde algılamayabilir. Bu yüzden daha sessiz bir yer bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Daha sonrasında telefonunuzun sesini son sese getirmek yerine daha temiz şekilde duyabileceğiniz orta ayarlara getirin. Bu şekilde program müziği daha garanti bir şekilde algılayabilecektir.

Programı aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz. Android ve iOS için farklı bağlantılar bulunmaktadır.

Shazam Android İndir

 

Shazam iOS İndir

İnstagram Videosundaki Sesi Ayıklama

İkinci bir yöntem de videodaki müziği videodan ayıklamak olacaktır. Bunu yapmak için de yine farklı uygulamalar bulunuyor ve yapması da gayet basit diyebilirim. İnstagramda karşınıza çıkan videodaki müziği bulmak için vermiş olduğum programı çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mp4 To Mp3 İndir

Yukarıda vermiş olduğum programı indirdikten sonra resimde belirtildiği gibi söz konusu olan videoyu seçip dönüştür butonuna basmanız yeterli. Daha sonrasında sistem arka planda çalışarak videodan müziği ayıklayacaktır. Daha sonrasında müziği rahatça telefonunuza kaydedebilirsiniz.

İnstagram videosundaki müziği bulmak

İnstagram videosundaki müziği bulmak

İnstagram videolarındaki müziği bulmak için bir diğer yol da diğer insanlara sormak olacaktır. Bu tarz gönderilerin altında “müzik adı?” şeklinde sorular soran birçok kişi bulunuyor. Ve bu kişiler de genelde istediklerini elde edebilmektedir. Ancak işlemin daha hızlı ve kesin olmasını istiyorsanız yazıda bahsettiğim ilk 2 yöntemi denemenizde fayda var.