C4B0ninalvspapara5BC4B0guanaBey5D Bu yazımda sizlere İninal ve PaPara'nın karşılaştırmasını yapacağım. Vermiş olduğum özelliklere bakıp hangi kartı almanızın daha uygun olacağına kara vermeye çalışın. İki kart sistemini de birçok özellik bakımından karşılaştıracağım. Yeşil renkli olan yazılar, o kart sisteminin diğer sisteme göre daha iyi olan bir özelliğini belirtir. Kırmızı renkler ise, o kart sisteminin diğer sisteme göre daha zayıf olduğu özelliği belirtir. İninal  - Kart ücreti 5 TL. Ek olarak kartınızın tasarımını seçebilirsiniz.  - Para çekme özelliği yok. Yani kartınızdaki parayı ATM'lerden çekemezsiniz. - Aylık kullanın ücreti 2 Türk Lirası'dır. Eğer o ay yeterli bakiyeniz yoksa kullanım ücreti bir sonraki aya devretmez, yani birikmez. - İninal Kart kullanarak başka bir İninal Karta para yolladığınızda 1 TL işlem ücreti kesilir. - ING Bank ATM'lerinden ücret kesintisi olmadan kartınıza para yükleyebilirsiniz. - Kart sahibi olmak için 12 yaşında olmanız yeterli. - İninal destek hattını aradığınızda genelde kısa süre içerisinde müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. - Zaman zaman İninal Kartın yapmış olduğu kampanyalar sayesinde anlaşmalı siteler veya şirketlerde avantajlar elde edebilirsiniz.  PaPara  - Kart ücreti 10 TL. Kartınız 2 hafta içerisinde elinize ulaşır. - 13 yaşı ve üzerindeki herkes PaPara Kart kullanabilir. - PaPara Kart kullanarak başka bir PaPara üyesine para yolladığınızda işlem ücreti kesilmez. - PaPara Kartınızda bulunan paraları ATM'lerden kolayca çekebilirsiniz. İşlem ücreti değişiklilik göstermektedir. - PaPara Kartınıza para yüklemek için ATM'lerden EFT / HAVALE yapmanız ve bu işlemi PaParaya bildirmeniz gerekir. Bildirimi yaptıktan birkaç dakika sonra bakiye hesabınıza aktarılır. - Papara Kart'ın anlaşmalar yaptığı oyun kredisi yükleme sitelerinde avantajlar sağlayabilirsiniz. - Aylık kart ücreti 1 Türk Lirası'dır. Bu para yalnızca Papara Kart'ı kullandığınız ay için geçerlidir. - Destek hattını özellikle saat 12 yada 1 gibi gün ortasında aradığınızda uzun süre hatta beklemeniz gerekebilir. Bu yüzden müşteri hizmetlerine zayıf diyebiliriz. Umarım yararlı bir konu olmuştur. Bu sayede hangi kartı almanız gerektiği konusunda bir fikir elde edebilirsiniz.
Bu yazımda sizlere İninal ve PaPara’nın karşılaştırmasını yapacağım. Vermiş olduğum özelliklere bakıp hangi kartı almanızın daha uygun olacağına kara vermeye çalışın. İki kart sistemini de birçok özellik bakımından karşılaştıracağım. Yeşil renkli olan yazılar, o kart sisteminin diğer sisteme göre daha iyi olan bir özelliğini belirtir. Kırmızı renkler ise, o kart sisteminin diğer sisteme göre daha zayıf olduğu özelliği belirtir.
ininal simge ile ilgili görsel sonucu

İninal 

– Kart ücreti 5 TL. Ek olarak kartınızın tasarımını seçebilirsiniz. 
– Para çekme özelliği yok. Yani kartınızdaki parayı ATM’lerden çekemezsiniz.
– Aylık kullanın ücreti 2 Türk Lirası’dır. Eğer o ay yeterli bakiyeniz yoksa kullanım ücreti bir sonraki aya devretmez, yani birikmez.
– İninal Kart kullanarak başka bir İninal Karta para yolladığınızda 1 TL işlem ücreti kesilir.
– ING Bank ATM’lerinden ücret kesintisi olmadan kartınıza para yükleyebilirsiniz.
– Kart sahibi olmak için 12 yaşında olmanız yeterli.
– İninal destek hattını aradığınızda genelde kısa süre içerisinde müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz.
– Zaman zaman İninal Kartın yapmış olduğu kampanyalar sayesinde anlaşmalı siteler veya şirketlerde avantajlar elde edebilirsiniz. 


papara Bu yazımda sizlere İninal ve PaPara'nın karşılaştırmasını yapacağım. Vermiş olduğum özelliklere bakıp hangi kartı almanızın daha uygun olacağına kara vermeye çalışın. İki kart sistemini de birçok özellik bakımından karşılaştıracağım. Yeşil renkli olan yazılar, o kart sisteminin diğer sisteme göre daha iyi olan bir özelliğini belirtir. Kırmızı renkler ise, o kart sisteminin diğer sisteme göre daha zayıf olduğu özelliği belirtir. İninal  - Kart ücreti 5 TL. Ek olarak kartınızın tasarımını seçebilirsiniz.  - Para çekme özelliği yok. Yani kartınızdaki parayı ATM'lerden çekemezsiniz. - Aylık kullanın ücreti 2 Türk Lirası'dır. Eğer o ay yeterli bakiyeniz yoksa kullanım ücreti bir sonraki aya devretmez, yani birikmez. - İninal Kart kullanarak başka bir İninal Karta para yolladığınızda 1 TL işlem ücreti kesilir. - ING Bank ATM'lerinden ücret kesintisi olmadan kartınıza para yükleyebilirsiniz. - Kart sahibi olmak için 12 yaşında olmanız yeterli. - İninal destek hattını aradığınızda genelde kısa süre içerisinde müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. - Zaman zaman İninal Kartın yapmış olduğu kampanyalar sayesinde anlaşmalı siteler veya şirketlerde avantajlar elde edebilirsiniz.  PaPara  - Kart ücreti 10 TL. Kartınız 2 hafta içerisinde elinize ulaşır. - 13 yaşı ve üzerindeki herkes PaPara Kart kullanabilir. - PaPara Kart kullanarak başka bir PaPara üyesine para yolladığınızda işlem ücreti kesilmez. - PaPara Kartınızda bulunan paraları ATM'lerden kolayca çekebilirsiniz. İşlem ücreti değişiklilik göstermektedir. - PaPara Kartınıza para yüklemek için ATM'lerden EFT / HAVALE yapmanız ve bu işlemi PaParaya bildirmeniz gerekir. Bildirimi yaptıktan birkaç dakika sonra bakiye hesabınıza aktarılır. - Papara Kart'ın anlaşmalar yaptığı oyun kredisi yükleme sitelerinde avantajlar sağlayabilirsiniz. - Aylık kart ücreti 1 Türk Lirası'dır. Bu para yalnızca Papara Kart'ı kullandığınız ay için geçerlidir. - Destek hattını özellikle saat 12 yada 1 gibi gün ortasında aradığınızda uzun süre hatta beklemeniz gerekebilir. Bu yüzden müşteri hizmetlerine zayıf diyebiliriz. Umarım yararlı bir konu olmuştur. Bu sayede hangi kartı almanız gerektiği konusunda bir fikir elde edebilirsiniz.


PaPara 

– Kart ücreti 10 TL. Kartınız 2 hafta içerisinde elinize ulaşır.
– 13 yaşı ve üzerindeki herkes PaPara Kart kullanabilir.
– PaPara Kart kullanarak başka bir PaPara üyesine para yolladığınızda işlem ücreti kesilmez.
– PaPara Kartınızda bulunan paraları ATM’lerden kolayca çekebilirsiniz. İşlem ücreti değişiklilik göstermektedir.
– PaPara Kartınıza para yüklemek için ATM’lerden EFT / HAVALE yapmanız ve bu işlemi PaParaya bildirmeniz gerekir. Bildirimi yaptıktan birkaç dakika sonra bakiye hesabınıza aktarılır.
– Papara Kart’ın anlaşmalar yaptığı oyun kredisi yükleme sitelerinde avantajlar sağlayabilirsiniz.
– Aylık kart ücreti 1 Türk Lirası’dır. Bu para yalnızca Papara Kart’ı kullandığınız ay için geçerlidir.
– Destek hattını özellikle saat 12 yada 1 gibi gün ortasında aradığınızda uzun süre hatta beklemeniz gerekebilir. Bu yüzden müşteri hizmetlerine zayıf diyebiliriz.
Umarım yararlı bir konu olmuştur. Bu sayede hangi kartı almanız gerektiği konusunda bir fikir elde edebilirsiniz.