Apple TV+ Nedir?

Apple, yeni TV yayın hizmeti olan Apple TV+ platformu için gerekli çalışmaları bitirdi ve yayın hayatına giriş yapacağını resmi olarak birçok ünlü ismin katıldığı davette resmi olarak duyurdu. Tanıtımda Apple CEO’su Tim Cook yeni Apple TV+ uygulaması için önemli açıklamalarda bulundu. Bunun yanında Apple News Plus adlı haber servisi Apple Arcade isimli yeni oyun uygulamasını ve Apple Card isimli kredi kartını da tanıttı.

Apple, orijinal Apple üretimi içerikli bir sayfa sunacak şekilde ayarlanmış olan Apple TV + adlı yeni akış hizmeti için iddialı olduklarını söylüyor. İşte Apple TV+ hakkında bilmeniz gereken her şey.

Apple TV + Nedir?

 

Apple TV +, Apple’ın orijinal olarak üretilen TV ve film içeriğini Apple’dan sunan yeni hizmetidir. İçerikler Steven Spielberg, J.J. Abrams, Octavia Spencer ve Reese Witherspoon tarafından düzenlenmiş ve üretilmiştir. Apple’ın bu sistemi çıkarmasının ana amacı Apple TV + adlı hizmeti yüksek kaliteli hikâye anlatımı için öncelikli hedef yapmaktır.

 

Şimdiye kadar Apple TV uygulaması kullanıcılarını üçüncü tarafların sağladığı içeriği yönlendiriyordu fakat yeni Apple TV+ hizmetinde böyle bir şeye gerek kalmayacak. Kullanıcılar istedikleri içeriğe doğrudan kendileri erişebilecekler.

 

Aynı zamanda yeni çıkan bu hizmetin en güzel özelliklerinden bir tanesi de internete bağlı değilken bile daha önceden indirilmiş içeriklere ulaşılabilmektir. Apple TV + uygulamasında da ayrıca reklam yer almayacak.

 

Apple TV + ‘da Ne Tür İçerikler Mevcuttur?

 

Apple TV + Steven Spielberg’in Amblin Entertainment’ından İnanılmaz Hikayeler, Reese Witherspoon ve Jennifer Aniston’ın oynadığı Morning Show, Jason Mamoa ve Alfre Woodard’ın başrol oynadığı See gibi birçok orijinal dizi ve film içeriyor.

 

Bu Hizmetten Nasıl İçerik İzlerim?

 

Apple TV + adlı hizmeti iPhone, iPad, Apple TV, Mac ve Smart TV’ler, Roku ve Amazon Fire TV cihazlarınızdaki TV uygulamasında izleyebilirsiniz. Hizmeti kullanmak için bir Apple cihazına ihtiyacınız yoktur.

 

Apple TV + Hangi Bölgelerde Yayınlanıyor?

 

Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere, Apple TV+ 100’den fazla ülkede yayınlanacak.

 

Apple TV + Servisi Ne Zaman Kullanılabilir Olacak?

 

Apple TV +, 2019 sonbaharında yayın hayatına giriş yapacak.