unnamed28229 Android Telefonun Isınma Sebepleri  Günümüzde birçok insan telefonunun şarjının erken bitmesinden veya fazla ısınmasından şikayet eder. Bunların önüne geçmek sandığınız kadar zor değildir. Birkaç basit önlem sayesinde bu şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Umarım yazım işinize yarar. 1. Virüsler Virüsler, bilgisayarlar için olduğu gibi android cihazlar için de önemli bir tehlikedir. Birçok virüs arka planda çalışarak cihazınızı yorar ve sizin internetinizden yer. Bunun önüne geçmek için zaman zaman telefonunuzu güvenilir bir antivirüs programı ile taramanızı öneririm.  2. Gereksiz Program ve Dosyalar Telefonunuzda bulunan gereksiz dosyalar ve programlar temizlenmelidir. Bunlar da aynı virüsler gibi telefonunuzu yorar ve ısınmasını sağlar. Bunu engellemek ve telefonunuzdan daha yüksek performans almak için telefonunuzdaki kullanmadığınız programları ve dosyaları silmenizi öneririm. Bu işlem için Google Play Store'da yüzlerce program bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra cihazınız için en uygun olduğunu düşündüğünüz programı kullanın. Ccleaner tarzı telefonunuzu yormayan ve işini güzel yapan uygulama kullanmanızı öneririm.  3. Arka Planda Çalışan Uygulamalar Herhangi bir uygulamayı kapatıp direkt olarak ana ekrana dönerseniz kullanmış olduğunuz uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Bu yüzden uygulamayı kullandıktan sonra tamamen kapatın. Arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar bataryanızı tüketir ve cihazınızın ısınmasına sebep olur.  Saymış olduğum 3 faktöre dikkat etmeniz telefonunuzun sağlığı için oldukça önemlidir. Bunlara dikkat etmeyen kullanıcılar genelde telefonlarını servise yollarlar veya bir telefon tamircisine danışırlar. Kendini akıllı sanan bazı telefon tamircileri de hiçbir şey yapılmasına gerek olmamasına rağmen batarya değiştirerek veya farklı işlemler yaparak sizden para talep ederler. Böylelikle durduk yere size ek maliyet oluşur. Açıklamış olduğum faktörlere dikkat ederek bunların önüne geçmiş olursunuz. 
Android Telefonun Isınma Sebepleri
 Günümüzde birçok insan telefonunun şarjının erken bitmesinden veya fazla ısınmasından şikayet eder. Bunların önüne geçmek sandığınız kadar zor değildir. Birkaç basit önlem sayesinde bu şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Umarım yazım işinize yarar.
1. Virüsler
Virüsler, bilgisayarlar için olduğu gibi android cihazlar için de önemli bir tehlikedir. Birçok virüs arka planda çalışarak cihazınızı yorar ve sizin internetinizden yer. Bunun önüne geçmek için zaman zaman telefonunuzu güvenilir bir antivirüs programı ile taramanızı öneririm. 
2. Gereksiz Program ve Dosyalar
Telefonunuzda bulunan gereksiz dosyalar ve programlar temizlenmelidir. Bunlar da aynı virüsler gibi telefonunuzu yorar ve ısınmasını sağlar. Bunu engellemek ve telefonunuzdan daha yüksek performans almak için telefonunuzdaki kullanmadığınız programları ve dosyaları silmenizi öneririm. Bu işlem için Google Play Store’da yüzlerce program bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra cihazınız için en uygun olduğunu düşündüğünüz programı kullanın. Ccleaner tarzı telefonunuzu yormayan ve işini güzel yapan uygulama kullanmanızı öneririm. 
images281729 Android Telefonun Isınma Sebepleri  Günümüzde birçok insan telefonunun şarjının erken bitmesinden veya fazla ısınmasından şikayet eder. Bunların önüne geçmek sandığınız kadar zor değildir. Birkaç basit önlem sayesinde bu şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Umarım yazım işinize yarar. 1. Virüsler Virüsler, bilgisayarlar için olduğu gibi android cihazlar için de önemli bir tehlikedir. Birçok virüs arka planda çalışarak cihazınızı yorar ve sizin internetinizden yer. Bunun önüne geçmek için zaman zaman telefonunuzu güvenilir bir antivirüs programı ile taramanızı öneririm.  2. Gereksiz Program ve Dosyalar Telefonunuzda bulunan gereksiz dosyalar ve programlar temizlenmelidir. Bunlar da aynı virüsler gibi telefonunuzu yorar ve ısınmasını sağlar. Bunu engellemek ve telefonunuzdan daha yüksek performans almak için telefonunuzdaki kullanmadığınız programları ve dosyaları silmenizi öneririm. Bu işlem için Google Play Store'da yüzlerce program bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra cihazınız için en uygun olduğunu düşündüğünüz programı kullanın. Ccleaner tarzı telefonunuzu yormayan ve işini güzel yapan uygulama kullanmanızı öneririm.  3. Arka Planda Çalışan Uygulamalar Herhangi bir uygulamayı kapatıp direkt olarak ana ekrana dönerseniz kullanmış olduğunuz uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Bu yüzden uygulamayı kullandıktan sonra tamamen kapatın. Arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar bataryanızı tüketir ve cihazınızın ısınmasına sebep olur.  Saymış olduğum 3 faktöre dikkat etmeniz telefonunuzun sağlığı için oldukça önemlidir. Bunlara dikkat etmeyen kullanıcılar genelde telefonlarını servise yollarlar veya bir telefon tamircisine danışırlar. Kendini akıllı sanan bazı telefon tamircileri de hiçbir şey yapılmasına gerek olmamasına rağmen batarya değiştirerek veya farklı işlemler yaparak sizden para talep ederler. Böylelikle durduk yere size ek maliyet oluşur. Açıklamış olduğum faktörlere dikkat ederek bunların önüne geçmiş olursunuz. 
3. Arka Planda Çalışan Uygulamalar
Herhangi bir uygulamayı kapatıp direkt olarak ana ekrana dönerseniz kullanmış olduğunuz uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Bu yüzden uygulamayı kullandıktan sonra tamamen kapatın. Arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar bataryanızı tüketir ve cihazınızın ısınmasına sebep olur. 
Saymış olduğum 3 faktöre dikkat etmeniz telefonunuzun sağlığı için oldukça önemlidir. Bunlara dikkat etmeyen kullanıcılar genelde telefonlarını servise yollarlar veya bir telefon tamircisine danışırlar. Kendini akıllı sanan bazı telefon tamircileri de hiçbir şey yapılmasına gerek olmamasına rağmen batarya değiştirerek veya farklı işlemler yaparak sizden para talep ederler. Böylelikle durduk yere size ek maliyet oluşur. Açıklamış olduğum faktörlere dikkat ederek bunların önüne geçmiş olursunuz.