images281529 Deep Web (Derin Ağ) Bitcoin İlişkisi

Deep Web (Derin Ağ) Bitcoin İlişkisi

Öncelikle şununla başlayalım Derin Ağ nedir? Bu sorunun cevabı aslında çok uzun ve karmaşık olabilir. Bunu basit hale getirmeye çalışacağım. Hiçbir arama motorunun indexlemek istemediği yani göstermediği verilerin ve internet sitelerinin bulunduğu ortam diyebiliriz. Bunlar da genelde yasa dışı internet siteleridir. Bu tarz sitelerin de arama motorlarında gösterilmemesi gayet normal.

Neden Bitcoin Kullanırlar ?

Bu bahsetmiş olduğum yasa dışı sitelerde genelde alışverişler gizli tutulmaya çalışılır. Bunu garantiye almak için de genelde Bitcoin ve diğer Kripto para birimleri kullanılır. Çünkü Bitcoin gibi sanal paralarda farklı bir şifreleme yöntemi kullanılır. Böylece kimse sizin bir başkasına ne gönderdiğinizi bilemez. Yani x kişisi bir başka x kişisine Bitcoin gönderir. Ama ne ismi ne de kimlik bilgileri gözükmez. Bunun için de genelde yasadışı iş yapan kişiler veya kimliğini gizli tutmak isteyen kişiler alışverişlerinde Bitcoin kullanırlar.

crypto currency wallet Deep Web (Derin Ağ) Bitcoin İlişkisi

Bitcoin kullanan her kişiye yasa dışı iş yapmış diyemeyiz tabi ki. Bitcoin kullananlar al-sat yaparak para kazanmak isteyenler ve bu sanal parayla bir gelir elde etmek isteyenler olabilir. Yani Bitcoin’e kara para gözüyle bakmayınız. Bu işin tamamen ayrı bir boyutu.

Siz de bir Bitcoin Cüzdanı oluşturmak istiyorsanız önceki yazılarımızdan Nasıl Bitcoin Cüzdanı Oluşturulur adlı yazıyı okuyabilirsiniz.