Birçok kullanıcı Windows’a safari nasıl indirilir ve kurulur noktasında tıkanıyor. Çünkü Apple tarafı bir süre önce Windows için safari desteğini kesti ve artık indirme bağlantısı da sunmuyor. Peki Wİndows 11 / 10 bilgisayara Safari tarayıcı nasıl indirilir?

Windows’a Safari İndirmek

Eğer bir Windows kullanıcısıysanız, Safari’yi bilgisayarınıza nasıl indirip yükleyebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Safari geleneksel olarak bir Mac tarayıcısı olsa da, Windows’ta çalıştırmanın bir yolu var. İşte nasıl yapılacağına dair adım adım bir kılavuz.

Öncelikle bir emülatör indirip yüklemeniz gerekecek. Emülatör, başka bir platform için tasarlanmış uygulamaları ve programları çalıştırmanıza olanak tanıyan bir programdır. Bu durumda, macOS’u çalıştırabilen bir emülatöre ihtiyacımız olacak.

Piyasada birkaç farklı seçenek var, ancak biz Parallels Desktop kullanmanızı öneririz. Güvenilir ve iyi desteklenen bir seçenektir. Parallels Desktop’ı indirip kurduktan sonra, başlatın ve yeni bir işletim sistemi eklemek için “+” işaretine tıklayın.

“Kurulum yönteminizi seçin” penceresinde, “Windows’u veya başka bir işletim sistemini DVD’den veya görüntü dosyasından yükleyin “i seçin ve “Devam “a tıklayın.

Bir sonraki ekranda “İmaj Dosyası “nı seçin ve “Devam “a tıklayın.

Şimdi, Safari kurulum dosyasını bulmanız gerekecek. Eğer bir Mac’iniz varsa, bunu “Uygulamalar” klasöründe bulabilirsiniz. Eğer bir Mac’iniz yoksa, Safari kurulum dosyasını Apple web sitesinden indirebilirsiniz.

Dosyayı bulduktan sonra seçin ve “Aç “a tıklayın.

Parallels şimdi Safari’yi bilgisayarınıza yüklemeye başlayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Tamamlandığında, Safari’yi Parallels Desktop arayüzünden başlatabileceksiniz.

Safari İndirme Linki

Yukarıdaki seçeneğe ek olarak garanti bir seçenek de Archive.org kullanarak eski indirme sayfası üzerinden Safari tarayıcıyı Windows’a indirmektir. Safari indirme linkine ulaşmak için aşağıdaki URL adresini kullanabilirsiniz.

https://web.archive.org/web/20150102010357/https://support.apple.com/kb/dl1531

Ve işte bu kadar! Artık Safari Windows bilgisayarınızda çalışır durumda.

Windows’a Safari nasıl kurulur?

Bir Windows bilgisayarınız olduğunu varsayarsak, aşağıdaki adımları izleyerek Safari’yi indirip yükleyebilirsiniz:

Safari indirme sayfasını ziyaret edin.

“Safari’yi İndir “e tıklayın.

İndirilen SafariSetup.exe dosyasına çift tıklayın.

Devam etmek için “Kabul Ediyorum “a tıklayın.

“Yükle “ye tıklayın.

İstendiğinde yönetici parolanızı girin ve ardından “Yazılımı Yükle “ye tıklayın.

Yükleme tamamlandığında “Son” düğmesine tıklayın.

Masaüstünüzdeki kısayoluna çift tıklayarak Safari’yi başlatın.

Neden Safari tarayıcı?

Safari, Apple Inc. tarafından geliştirilen bir web tarayıcısıdır ve tüm Apple cihazlarında varsayılan tarayıcıdır. Safari ayrıca Windows ve Android için de mevcuttur. Safari, harika bir kullanıcı deneyimi sunan hızlı ve verimli bir tarayıcıdır. Safari basit, düzenli bir arayüze sahiptir ve kullanımı kolaydır. Safari ayrıca yerleşik kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı koruması ile son derece güvenlidir. Safari hızlı, güvenli ve kullanıcı dostu bir web tarayıcısı arayan herkes için mükemmel bir seçimdir.