Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir dijital oyun platformudur. İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen Steam, video oyunlarını satın alma, indirme, yükleme ve oynama imkanı sunmaktadır. Valve Corporation’ın geliştirdikleri Half Life gibi popüler oyunlara daha kolay erişilebilmesi için geliştirdiği Steam, zamanla dünyadaki en popüler dijital oyun platformu haline gelmiştir. 

Steam sayesinde kullanıcılar, platform üzerinden çeşitli oyunlar, programlar, oyun içi içerikler satın alabilir ve diledikleri gibi kullanabilmektedir. Steam Guard ise oyuncuların sahip oldukları içerikleri ve steam hesaplarını kötü amaçlı yazılımlardan etkili bir şekilde koruyan etkili bir güvenlik sistemidir.

Steam Guard Mobile Kimlik Doğrulayıcı Etkinleştirme

Steam’in kullanıcı dostu arayüzü ve içerisinde bulundurduğu çeşitli içerikler sayesinde oyuncular ilgi duydukları birçok farklı oyunu Steam kütüphanelerinde toplayabilir, kendi zevklerini yansıtan bir koleksiyon yaratabilmektedir. 

Siz de bir Steam hesabına ve Steam oyun kütüphanesine sahip bir oyuncuysanız, mutlaka Steam Guard Mobile kimlik doğrulayıcı etkinleştirerek Steam hesabınızı güvence altına almalısınız. Böylelikle, hesabınız yalnızca sizin ve istediğiniz insanların erişebileceği bir hâle gelir, gönül rahatlığıyla dilediğiniz Steam içeriklerini satın alarak Steam’in sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Peki, Steam Hesap sahibi herkesin sahip olması gereken Steam Guard nasıl etkinleştirilir? Bu yazımızda, herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir dilde, adım adım Steam Guard Mobile kimlik doğrulayıcı nasıl etkinleştirilir, sizler için anlatıyoruz!

1- Steam Mobil Uygulamasını İndirin

Steam Guard Mobile kimlik doğrulayıcı etkinleştirmek için öncelikle iOS, Android veya Windows işletim sistemine sahip bir akıllı telefon sahibi olmanız gerekmektedir. iOS kullanıcıları AppStore, Android kullanıcıları Google Play ve Windows kullanıcıları Microsoft Store üzerinden Steam mobil uygulamasına erişebilmektedir. Steam uygulamasını mobil cihazınıza yükledikten sonra Steam Guard kurulumuna başlayabilirsiniz.

2- Telefon Numaranızı Steam Hesabınız ile Eşleştirin

Steam mobil uygulamasını başarılı bir şekilde kurduktan ve hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızı telefon numaranızla eşleştirerek Steam Guard kurulumunu tamamlamanız gerekmektedir. 

4crGBPMsRwrcRc6vI8ZkOUTeY0Qz2d9 Steam sayesinde kullanıcılar, platform üzerinden çeşitli oyunlar, programlar, oyun içi içerikler satın alabilir ve diledikleri gibi kullanabilmektedir. Steam Guard ise oyuncuların sahip oldukları içerikleri ve steam hesaplarını kötü amaçlı yazılımlardan etkili bir şekilde koruyan etkili bir güvenlik sistemidir.

Bunun için, uygulamadaki kalkan sembolüne tıklayarak, açılan bölümdeki ‘‘Add authenticator’’ yazısına tıklayın. 

r9MmnnJC rpm67 b QNa9ZqKZCth830FkqJRRTb uEa004 Steam sayesinde kullanıcılar, platform üzerinden çeşitli oyunlar, programlar, oyun içi içerikler satın alabilir ve diledikleri gibi kullanabilmektedir. Steam Guard ise oyuncuların sahip oldukları içerikleri ve steam hesaplarını kötü amaçlı yazılımlardan etkili bir şekilde koruyan etkili bir güvenlik sistemidir.

‘‘Add authenticator’’ yazısına tıkladıktan sonra açılan bölümde, öncelikle numaranızın bağlı olduğu ülkeyi seçin, daha sonra numaranızı girerek ‘‘Next’’ yazısına basın. Girdiğiniz numaranın rastgele bir numara değil, gerçekten kullandığınız bir numara olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Çünkü, Steam tarafından girdiğiniz numaraya bir SMS gönderilecektir.

jhgNztzqcCA3E4p6VnIIqbupqCH4NkNJ3 erUQZmMil0Y89Ko7xy6a3ZkyLfMC3etrbmo KnqKlOzHFfqsDqjePm2LeY5wwH6piqG Ima2gscnzkZ5EfRHCbkSGwn2N1 Q GoGkD79X2pUTFO5XnXNw Steam sayesinde kullanıcılar, platform üzerinden çeşitli oyunlar, programlar, oyun içi içerikler satın alabilir ve diledikleri gibi kullanabilmektedir. Steam Guard ise oyuncuların sahip oldukları içerikleri ve steam hesaplarını kötü amaçlı yazılımlardan etkili bir şekilde koruyan etkili bir güvenlik sistemidir.

Next yazısına dokunduktan sonra açılan bölüme Steam tarafından girdiğiniz numaraya gönderilen beş haneli kodu girin.

3- Kurtarma Kodunu Kaydedin 

ITSJ1D q5FBr3POhgUYPMOLbIBAbteqqAPoeYkXeLER NWa9UFqFLoXBuYkAifM9jeKTcFOr Kc0YkBjVoEqhbBsZnJVh ehKFpvzeHNOWMMwCIoapMGm1JI E2KCqJ1ZegVWfc0Ws9vgc0NAVlagQw Steam sayesinde kullanıcılar, platform üzerinden çeşitli oyunlar, programlar, oyun içi içerikler satın alabilir ve diledikleri gibi kullanabilmektedir. Steam Guard ise oyuncuların sahip oldukları içerikleri ve steam hesaplarını kötü amaçlı yazılımlardan etkili bir şekilde koruyan etkili bir güvenlik sistemidir.

Telefon numaranıza gönderilen beş haneli kodu başarılı bir şekilde girdikten sonra otomatik olarak bir sonraki sayfa açılmaktadır. Bu sayfada, Steam uygulamasına erişiminizin kesilmesi ihtimaline karşı kullanabileceğiniz bir ‘‘Recovery Code’’, yani hesap kurtarma kodunuz bulunmaktadır. 

Bu kodu yalnızca sizin erişebileceğiniz bir yere kaydettikten sonra ‘‘Done’’ yazısına tıklayabilirsiniz. Tebrikler, böylelikle Steam Guard mobile kimlik doğrulayıcı etkinleştirme işlemini başarıyla tamamlamış oldunuz. Artık Steam Cüzdan Kodu girmek, Steam kütüphanenize yeni bir oyun eklemek, Steam oyun pazarından alışveriş yapmak gibi işlemleri gönül rahatlığıyla yapabilir Steam hesabınızı gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Steam Mobile Guard Kimlik Doğrulayıcı Kullanarak Nasıl Giriş Yapılır?

Steam Mobile Guard kimlik doğrulayıcı yalnzıca oyuncuların hesabını güvenceye almakla kalmıyor, aynı zamanda oyuncuların Steam hesaplarına giriş yaparken farklı ve pratik yöntemler kullanmasını da sağlamaktadır. 

Steam Mobile Guard ile eşleştirilmiş bir hesaba giriş yapmak için üç farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir:

  1. QR Kod Okutarak Giriş Yapmak: QR kod kullanarak giriş yapmak için Steam hesabına giriş yapmak için açılan sekme kullanıcı adı ve şifrenin sağ tarafında bulunan QR kodu, Steam mobil uygulamasındaki QR kod tarayıcı ile taratmak gerekmektedir. Böylelikle, oyuncular kullanıcı adı ve şifrelerini yazmakla uğraşmadan kolaylıkla hesaplarını giriş yapabilmektedir.
  2. Uygulamadan Onay Vererek Giriş Yapmak: Steam bilgisayar uygulamasında giriş yaparken kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra mobil Steam uygulamasına gelen giriş işlemini onaylayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  3. Steam Guard Kodu Kullanarak Giriş Yapmak: Steam bilgisayar uygulamasında kullanıcı adı ve şifrenizi başarılı bir şekilde yazdıktan sonra, Steam mobil uygulamasında sürekli olarak yenilenen Steam Guard kodunu bilgisayarda açılan bölüme girerek hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Steam Guard Nasıl Aktifleştirilir?

Steam Guard mobile kimlik doğrulayıcı aktifleştirmek için Steam mobil uygulamasını sahip olduğunuz mobil cihaza indirmeli, mobil uygulama üzerinden Steam hesabınıza giriş yaparak telefon numaranızı Steam hesabınızla eşleştirmeniz gerekmektedir.

Steam Recovery Code Ne İşe Yarar?

Steam hesabınızla eşleştirdiğiniz mobil cihazınıza erişiminizin kesilmesi ya da yeni bir mobil cihaza geçmeniz durumunda ‘‘recovery code’’ kullanarak tekrardan Steam Guard’a erişebilirsiniz. 

Steam Guard Mobile Kullanarak Nasıl Giriş Yapılır?

QR kod okutarak, uygulamadan giriş yapma işlemini onaylayarak ya da uygulamadaki kodu Steam bilgisayar uygulamasına girerek Steam hesabınıza giriş yapabilirsiniz.