İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

ÖSYM Sınavları

ÖSYM sınavları Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS), YKS, TYT, AYT, ALES, YDS gibi birçok sınavdan oluşmaktadır. Her yıl milyonlarca kişi sınava hazırlanmakta ve yardımcı doküman ihtiyacı duymaktadır.

ÖSYM Sınavlarına Hazırlık İçin PDF İhtiyacı

ÖSYM sınavları için en çok aranan kelimeler arasında KPSS Ders Notları, konu anlatım kitapları, soru bankaları ve çıkmış sorular gelmektedir. KPSS Ders notları içerisinde Tarih, Türkçe, Matematik, Coğrafya, Vatandaşlık, Güncel Bilgiler ve Geometri dersleri olmak üzere bir çok ders için doküman ve pdf aranmaktadır.

KPSS sınavı bir çok alt sınavları bulunmaktadır. Bunlar Ortaöğretim KPSS, Önlisans KPSS, Lisans KPSS, EKPSS ve ÖABT ile Eğitim Bilimleri sınavlarından oluşmaktadır. Eğitim Bilimleri Ders notları ve Eğitim Bilimleri Deneme Sınavı için bir çok ücretsiz PDF doküman yer almaktadır.

Hangi Sınavın PDF’ini Nereden Bulabilirim?

LGS Deneme Sınavları matematik, Türkçe, fen bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri için deneme sınavlarını indirpdf.net sitesinden ücretsiz olarak görüntüleyip indirebilirsiniz.

LGS sınavına 8. Sınıf öğrenciler girmektedir ve Lise sınavı olarak adlandırılmaktadır. Bir de Üniversite sınavı olarak YKS yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı olarak bilinmektedir. YKS sınavı 3 oturumdan oluşur. Bunlar Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) dir.

YKS sınavları için pdf bulmak oldukça kolaydır. TYT Deneme Sınavları, ile tüm derslerin TYT denemeleri görüntüleyebilir ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. TYT sınavı YKS sınavının ilk oturumu olmakla birlikte TYT sınavına girmeyen öğrencilerin diğer sınavları geçersiz sayılmaktadır.

TYT için konu anlatımı ve TYT ders notları nı yine aynı siteden sinavsitesi.com dan kolaylıkla bulup indirebilirsiniz. Temel Yeterlilik Testi için en çok aranan ders notları Türkçe, Matematik ve Tarih ders notlarıdır.

Yükseköğretim Kurumları sınavı ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi AYT için de yine aynı siteden AYT ders notları kategorisinden kolaylıkla ulaşabilir ve ücretsiz pdf indirebilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınavına önlisans eğitimlerini lisans olarak tamamlamak isteyen öğrenciler için ÖSYM tarafından düzenlenen sınavdır ve bu sınaya her yıl yaklaşık 500 binden fazla öğrenci girmektedir. DGS ders notları için en uygun pdf indirme sitesi Beyza.org dur. Beyza sitesinde ÖABT yani Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi için de bir çok dokümanlar yer almaktadır. ÖABT PDF Arşivi kategorisinde bir çok öğretmenlik alan dokümanlarına ücretsiz ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. YKS Tarih Konu anlatımı adlı içeriği çok fazla ilgi görmüş olan Beyza sitesi Türkiye’deki en iyi PDF üreticilerinden biridir.

LGS sınavı için de en iyi siteler arasında indirpdf.com sitesi yer almaktadır. LGS ders notları ve konu anlatımı gibi konularda en çok talep gören sitede aynı zamanda kitap özetleri, soru bankaları, çıkmış sorular ve binlerce ücretsiz PDF yer almaktadır.

LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sitede her gün yüzlerce yorum gelmekte ve kitap isteği oluşturmaktadırlar. EKPSS ders notları ve deneme sınavları için de bir çok KPSS sınavına hazırlanan öğrenciler bu siteyi ziyaret etmektedir. İndirpdf.com sitesinde ALES sınavları da çok fazla ilgi görmektedir ve ALES deneme sınavları kategorisinde ücretsiz ALES sınavı için deneme sınavları oluşturulmaktadır.

Her yıl ÖSYM sınavlarına giren öğrenciler ÖSYM Başvuru Merkezleri ne giderek kayıt yenileme, fotoğraf değiştirme ve öğrenci bilgilerini güncelleme işlemleri yapmaktadırlar.

AYT sınavı için deneme sınavlarını hazırlayan en iyi site ise yine sinavbu.com sitesidir ve en güncel AYT deneme sınavları bu sitede paylaşılmaktadır.

 

MEB Nedir?

MEB’in açılımı Milli Eğitim Bakanlığı’dır ve ilköğretimden lise sona kadar olan kısımı kapsamaktadır. MEB kitaplarında ünite sonu cevapları ve soruların çözümü için kullanılan site ise Kitap Cevapları olarak tabir edilen ocevap.com sitesidir. Kitap Cevapları sitesinde Kitap Özetleri kısmında istediğiniz romanların ve kitapların özetlerini bulabilir ve hızlı bir şekilde Kitap Özetleri’ni okuyabilirsiniz.

MEB Okulları İçin Sınavlar

MEB Okul sitesinde ilköğretim, ortaöğretim ve lise için bir çok kaynağı görüntüleyebilir, kitap cevaplarına ulaşabilir hatta online sınavlara bile katılabilirsiniz. MEB okul sitesi Türkiye’nin en gelişmiş eğitim siteleri arasında yer almaktadır. 4. Sınıf Ders Notları ve diğer sınıfların ders notlarına ilgili kategorilerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

MEB Sınavlarında Sözlü Ne Demek?

Sözlü sınav veya sözlü puanı olarak çok fazla duyabileceğimiz sözlü sitesinde ücretsiz deneme sınavları, ders notları, yardımcı dokümanlar ve en iyi yazılı sorularını bulabilirsiniz.

ÖSYM Açılımı Nedir?

ÖSYM’nin açılımı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’dir ÖSYM sitesinde tüm sınav başvuruları, sınav sonuçları, tercihler bu site üzerinden yapılmaktadır.