İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Bilgisayar başında izlenilen programlardan pek fazla zevk almayabilirsiniz. Oturduğunuz yada uzandığınız yerden, geniş ekranda izlemek daha zevkli ve rahat olabilir. İşte İPTV sizlere bu keyifli ayrıcalığı yakalama şansı sunuyor. Bizde bu yazımızda İPTV hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. İPTV Nedir ? İPTV’nin Artıları Nelerdir? İPTV Alıcısı Nedir? konuları hakkında ki araştırmalarımızı sizlere sunmak istedik.

 

 

İPTV Nedir ?

İPTV, İnternet Protokol Televizyonunun kısaltmasıdır, kullanıcının İnternet üzerinden İptv izlemesi için erişim sağlayan bir protokol veya sistemdir. İPTV Stalker veya Xtreamer gibi bir kanal yöneticisi tarafından kontrol edilen bir sunucu aracılığıyla yapılır.

İPTV İnternet televizyonlu genellikle hastanelerde, otellerde / pansiyonlarda veya evde kullanılmaktadır. İPTV aynı zamanda içeriklerini aktarmak isteyen etkinlikler ve organizasyonlar için de bir çözümdür. Örneğin, İPTV SERVER olarak Spor Kanalları, Belgesel Kanalları, Sinema ve daha fazlasını smart tv ile televizyonunuza app kurulum yaparak smart iptv yayınları izleyebilirsiniz. Prensip olarak, İPTV genellikle diğer ülkelerde her zaman sunulamayan daha büyük yabancı kanal teklifleri nedeniyle kullanılır.

İPTV’nin Artıları Nelerdir ?

  • İptv kanal sayısı olarak fazladır ve birden fazla ülke kanallarını izleme keyfi sunar.
  • TV, çanak yerine internet üzerinden çalışmaktadır.
  • Hava şartlarından etkilenmez.
  • Çanak bozulma derdi yok.
  • Önceden İzlenmiş yayınları tekrardan başa alıp izleme keyfi sunmaktadır.
  • Film ve Vod Sistemi daha geniş ve istediğiniz zaman seyretme özelliği vardır.

İPTV ALICISI NEDİR ?

İPTV alıcıları, İPTV sunucularını görüntülemek için uyarlanmış medya oynatıcılarıdır. Bu, genellikle İPTV için özel olarak uyarlanmayan Android TV Kutuları ile karıştırılmamalıdır. Android kutularında, TV genellikle bir m3u veya emülatör sistemi aracılığıyla bir MOT ile izlenebilir. Ancak bu, İPTV için özel olarak geliştirilmemiştir ve bu nedenle genellikle daha az kullanıcı dostudur. Bu nedenle bir İPTV alıcısı, özel bir uygulaması / yazılımı (lisanslı) varsa, emülatör veya indirilebilir uygulama yoksa yalnızca bir İPTV alıcısıdır. İPTV alıcıları satan bazı markalar şunlardır: Infomir (Mag’den bilinir), Formuler, Maxytec, Redline, Amiko, Dreambox.